Partner: Logo KobietaXL.pl

Stanisławski wyznał jakiś czas temu jedno ze swoich największych życzeń: „Chciałbym kiedyś zagrać przeciwko Wielkiej Trójce”. Miał na myśli Novaka Djokovica, Rogera Federera i Rafaela Nadala, trzech największych tenisistów, którzy zdobyli nie mniej niż 20 tytułów wielkoszlemowych.

Kiedy Rafa Nadal dowiedział się o tym poprosił swój team o skontaktowanie się ze Stanisławskim.

Leonid, pochodzący z Ukrainy, gra od 30 roku życia. Od tego czasu trenuje trzy razy w tygodniu w swoim rodzinnym Charkowie. Niedawno startował w 40. Pucharze Świata Super Seniorów organizowanym przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF), zarezerwowanym dla graczy powyżej 65 roku życia, który odbył się… na Majorce! Leonid zajmuje 31 miejsce w rankingu graczy powyżej 90 roku życia, a także jest posiadaczem Rekordu Guinnessa dla najstarszego licencjonowanego gracza ITF na świecie.

 Oficjalny ranking IFT

 

Stanisławski, który od ponad pół wieku startuje w tenisie amatorskim, wysłał kilka miesięcy temu list do ITF z prośbą o stworzenie nowej kategorii weteranów dla graczy w jego wieku. Po raz pierwszy ITF wprowadził nową kategorię dla osób powyżej 90. na Mistrzostwach Świata ITF Super Seniorów.

 

Instagram @rafanadalacademy

Urodzony 22 marca 1924 Leonid był świadkiem wielu pokoleń tenisa. Od okresu amatorskiego, przez początek ery Open w 1968 roku, do dzisiejszego zawodowego tenisa, śledził kariery wielkich legend tego sportu.

 

Instagram @rafanadalacademy

 

Spotkanie z Nadalem było dla niego wielkim wydarzeniem. Nie tylko przebijał z mistrzem, ale miał okazję, by odwiedzić muzeum Rafy Nadala, gdzie mógł z bliska zobaczyć trofea zdobyte przez Hiszpana podczas jego legendarnej kariery: jego 20 tytułów Grand Slam i 36 trofeów ATP Masters 1000. Stanisławski stwierdził, że dla niego największym trofeum było spotkanie z Rafą Nadalem na korcie.

Tagi:

sport ,  tenis ,  Rafa Nadal. Leonid Stanisławski , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót