Partner: Logo KobietaXL.pl

One także wywołują podobne lub nawet identyczne objawy do tych wskazanych przy koronawirusie. Są jednak odpowiedzialne za zupełnie inne choroby.


- W marcu, co roku statystycznie większość z nas dopada przeziębienie, grypa, angina, zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok itd. Wynika to z klimatu, w jakim żyjemy oraz obniżonej odporności w miesiącach wiosennych - mówi Marcin Stefański z Ziołowego Pogotowia. - Pamiętajcie nie każdy objaw specyficzny dla koronawirusa musi oznaczać, że jesteście chorzy na COVID - 19.

Zanim podejmiesz kroki o zgłoszeniu się do sanepidu warto wykluczyć inne choroby.

Jak to ocenić? Bardzo prosto w kliku krokach.

1️⃣ Zadaj sobie podstawowe pytania. Czy miałam/em ostatnio kontakt z osobami z zagranicy lub kimś, kto wrócił z rejonu objętego epidemią? Czy dobrze dbam o higienę swoja i swojej rodziny? Czy przebywałem w miejscu dużych skupisk ludzi na małej przestrzeni? - Tylko długie powyżej 20 minutowe przebywanie w towarzystwie chorego w bliskiej odległości może nas narazić na zachorowanie.


2️⃣ Pomyśl o tym czy dbasz o odpowiedni ubiór podczas wychodzenia z domu. W okresie wiosennym często się przegrzewamy w naszych ubraniach lub wyziębiamy zanadto organizm, co ma bezpośredni wpływ na to, że łatwo łapiemy infekcje wirusowe i bakteryjne.


3️⃣ Rozważ, jakie leki aktualnie przyjmujesz. Czy twoje choroby przewlekłe nie powodują niektórych z objawów typowych dla koronavirusa?


4️⃣ Pomyśl jak bardzo się stresujesz i jak stan twojego psychicznego nastawienia wpływa na pojawiające się objawy. Nauka nie raz wykazała, że można się rozchorować już od samego myślenia o chorobie. I odwrotnie. Wielu ludzi wychodziło z ciężkich chorób zmieniając sposób swojego myślenia - zaskakując tym lekarzy i grono naukowców. Stres nie działa dobrze w żadnym wypadku.


5️⃣ Wyeliminuj koronawirusa, gdy masz tylko jeden z objawów specyficznych. Działaj mądrze, gdy objawów specyficznych jest więcej.

Pamiętaj!
Gorączka to ogólnie podstawowy objaw stanu zapalnego.


Duszności mogą towarzyszyć np. przy zaburzeniach tarczycy, cukrzycy, dużym stresie, astmie itp.


Suchy kaszel może być także spowodowany alergiami, to także objaw grypy, kaszel także może towarzyszyć dusznościom.


Bóle mięśniowe i bóle głowy mogą być spowodowane zmęczeniem. Dobrze spałaś/es przez ostatnie dni?

 

Jeśli nie jesteś pewien swoich objawów, NIE LEKCEWAŻ ICH. Zawsze możesz skorzystać z przychodni przyszpitalnej działającej 24 na dobę, również w niedziele i święta, aby skonsultować swoje objawy lekarzem.

Bez paniki i zdrowia dla wszystkich!

Tagi:

koronawirus ,  grypa ,  wirus , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz