Partner: Logo KobietaXL.pl

Ajurweda to najstarszy holistyczny system leczenia, oficjalnie uznany przez WHO w 1977 roku na kongresie w Ałma Acie. Ajurweda głosi, że jeśli ciało, dusz i umysł funkcjonują w harmonii, to człowiek jest zdrowy.

 

Trzy doshe (bioregulatory) utrzymują ciało przy życiu. To "pitta", "kapha" i "vata". Vatta reguluje oddychanie, kapha utrzymuje siłę, a pitta kontroluje metabolizm. Jeśli są wyrównane, czujemy się świetnie.

Odpowiednia dieta,masaże, joga, medytacje – to sprawia, że poprawiają się nasze zdolności do samouzdrawiania.

 

A oto codzienna praktyka, którą należy obowiązkowo stosować. Tylko 10 minut!

 

Poranek – 4 minuty

 

Oczyść język

 

– pisaliśmy już dokładnie o tej metodzie. Po umyciu zębów usuń resztki z języka za pomocą szczoteczki do zębów lub specjalnej jej końcówki. Jako produkt uboczny pewnych procesów metabolicznych, na języku powstają osady i toksyny. Jeśli ich nie usuniemy, po jakimś czasie zaczną blokować przepływ energii w ciele.

Po umyciu języka i zębów płucz usta łyżeczką oleju sezamowego, wypluj go i spłucz usta ciepłą wodą.

Olej sezamowy zapobiega tworzeniu się płytki nazębnej, próchnicy zębów i zapaleniu dziąseł; jest bogaty w kwas linolowy i działa przeciwko grzybom, bakteriom i wirusom.

 

Szybki masaż –

 

Potrzebujesz rękawic do masażu lub szczotki. Masuj szybko ciało od góry do dołu okrężnymi ruchami. Możesz to zrobić pod prysznicem.

Masaż poprawia krążenie i przywraca energię. Każdy segment skóry jest powiązany z narządem wewnętrznym, a wszystkie z nich działają znacznie lepiej i mają zwiększony przepływ krwi po masażu, twierdzą praktykujący ajurwedianie.

 

 

W ciągu dnia – 2 minuty

 

Gotuj pół litra wody przez 10 – 15 minut, przelej do termosu. Wypijaj w ciągu pół godziny podzieloną na trzy porcje. Pomoże ci to wypłukać toksyny z organizmu.

 

Relaksujące oddychanie – 2 minuty

 

Weź głęboki oddech przez nos, trzymaj go przez kilka sekund, a następnie wydychaj przez nos. Nie myśl o niczym; Jeśli trudno ci się wyłączyć, pomyśl o czymś miłym, o plaży, o wietrze ...

Stres, problemy, gniew i strach często prowadzą do chorób narządów. Relaksacja pomaga tobie i twoim narządom. W ten sposób pobudzamy nasz mózg do wytwarzania endorfin (hormonów szczęścia).

 

Wieczór – 2 minuty

 

Podgrzej odrobinę oleju sezamowego i masuj delikatnie żołądek okrężnymi ruchami. Namocz ręcznik w ciepłej wodzie i pozostaw go do czasu, aż będzie zimny. Ten delikatny masaż wspomaga trawienie i rozwiązuje problem bezsenności.

 

Tagi:

zdrowie ,  samouzdrowienie ,  ajurweda ,  joga ,  medytacja ,  olej sezamowy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz