Partner: Logo KobietaXL.pl

Może jesteś już na emeryturze, masz więc więcej wolnego czasu. Aby maksymalnie go wykorzystać i cieszyć się z każdego dnia, wystarczy w odpowiedni sposób o siebie zadbać. Mniej obowiązków, więcej wolności, to wszystko pozwala, by cieszyć się życiem. Nie zapominaj jednak o kilku rzeczach!

 

 

1. Zadbaj o swoje zdrowie

 

Nie lekceważ różnych niepokojących objawów i rób badania kontrolne. Nie da się ukryć, że organizm zmienia się po przekroczeniu sześćdziesiątki, ale to nie znaczy, że nie możemy utrzymać, a nawet poprawić naszej kondycji fizycznej. Chodź na długie spacery, zapisz się na ćwiczenia odpowiednie dla twojej grupy wiekowej. Nie siedź wyłącznie w domu.

 

2. Zbuduj nową relację z pieniędzmi

 

Wiadomo, że emerytura nie zawsze jest satysfakcjonująca i czasami powoduje stres związany z finansami. Dlatego ważne jest, aby na nowo przyjrzeć się swoim wydatkom i jeśli masz problem ze spięciem budżetu, należy zastanowić się, gdzie można zaoszczędzić. Możesz również pomyśleć o przeprowadzce, jeśli to konieczne. Wiele osób popełnia ten błąd, że za wszelką cenę próbuje utrzymać standard życia sprzed emerytury. Czasami warto jednak wprowadzić radykalne zmiany. Możesz także poszukać sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy, jeśli uważasz, że taki ruch jest konieczny

 

3. Szukaj nowych przyjaźni

 

Jeśli nie nawiązałaś w życiu trwałych przyjaźni, teraz jest czas, aby to zacząć. Szukaj ludzi w podobnej sytuacji, znajdź z nimi wspólne pasje. To zdecydowanie wzbogaci twoje życie.

 

4. Zaakceptuj swój wygląd

 

Nie próbuj sprostać obowiązującym wzorcom, lansującym młode i szczupłe ciała. Nie wydawaj niepotrzebnie pieniędzy na zabiegi, które i tak nie przywrócą ci młodości. Zaakceptuj swój wygląd, dbaj jednak o ciało, fundując mu różne przyjemności, nie unikaj masaży czy wizyt w SPA, jeśli możesz sobie na to pozwolić. Ciesz się tym, że jesteś sprawna, a nie zamartwiaj się z powodu nadmiaru kilku kilogramów czy zmarszczek.

 

 

5. Naucz się jeść inaczej

 

Dbaj o zdrową i zbilansowaną dietę. W tym wieku znacznie spada metabolizm, nie pozwól, by nagła zmiana trybu życia zrobiła z ciebie otyłą osobę. Kupuj zdrowe produkty, unikaj śmieciowego jedzenia. Ogranicz do minimum spożywanie cukru.

 

Tagi:

kobieta ,  kobieta 60 plus ,  zdrowie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz