Partner: Logo KobietaXL.pl

W upały nasz organizm potrafi wraz z potem oddać aż 10 litrów płynu! To sprawia, że sie odwadniamy, tracąc cenne elektrolity. Nasze ciało broniąc się przed tym procesem, zatrzymuje wodę. W ten sposób powstają obrzęki.

Żeby im zapobiec, musimy spożywać odpowiednią ilość płynów. Ale nie zawsze jest to proste, bo zwyczajnie nie czujemy pragnienia. Wiele z nas nie lubi też pić wody. Jednak przy wysokich temperaturach, jest to konieczne.

Jeśli należysz do tych osob, które piją mało, zobacz jak sobie z tym radzić!

1. Zainwestuj w specjalną butelkę na wodę i miej ją zawsze przy sobie. Odpowiednia butelka pomoże zachować ci chłodny napój przez cały dzień i zawsze będziesz mogła ją uzupełnić. 

2. Zacznij używać aplikacji mobilnych do kontrolowania ilości spożywanej wody. Takie jak Waterlogged i Daily Water pomogą nie tylko śledzić twoją dzienną konsumpcję, ale będą ją również analizować.

3. Dodawaj do wody ulubione owoce i zioła, tylko w ten sposób woda nigdy ci się nie znudzi. Poszukaj nowych smaków, niech picie wody będzie przyjemnością. 

4. Dodaj wypicie jednej szklanki wody do istniejących już codziennych czynności. Np. powiedz sobie, że zawsze po umyciu zębów wypijasz szklankę wody, niech wejdzie ci to w nawyk.

5. Zacznij jeść ostre potrawy. Nie tylko przyspieszysz swój metabolizm, ale również wypijesz więcej wody w krótszym czasie.

6. Do picia wody używaj słomek - wypijesz więcej i szybciej.

7. Wprowadz do swojego codziennego menu żywność, która również nawilża twój organizm. Arbuz, ogórek, melon etc. te owoce dadzą ci porządny zastrzyk nawilżenia i odświeżenia na cały dzień. Idealnym pomysłem będą również kostki lodu przygotowane z tych owoców i warzyw.

8. Możesz też pić herbatę! Przeczytaj koniecznie o jej właściwościach!

 

 

Tagi:

obrzęki ,  woda ,  herbata ,  zdrowie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót