Parujące okulary, brak powietrza, podrażnienia skóry – to tylko część problemów. Dowiedz się, jak im zapobiec, korzystając ze wskazówek, które znajdziesz poniżej.

 

1. Zaparowane okulary

 

Noszenie maski jest szczególnie problematyczne dla osób noszących okulary, ponieważ okulary mają tendencję do zaparowywania, gdy maska ​​nie przylega ściśle do nosa. Na szczęście jest kilka wskazówek, których możesz przestrzegać, aby zapobiec zaparowaniu. Noś okulary nieco dalej od twarzy, kładąc je niżej na nosie. Układaj je tak, aby były na masce.

 

2. Problemy z oddychaniem

 

Przydatne będą miętowe cukierki bez cukru. Nie tylko pomogą uniknąć wąchania własnego nieprzyjemnego oddechu, jeśli jest to problem, ale także zamaskują inne nieprzyjemne zapachy. Mentolowy smak ułatwi oddychanie, jeśli maska ​​wywołuje uczucie klaustrofobii lub jeśli zauważysz, że oddychanie podczas jej noszenia jest utrudnione.

 

3. Podrażnienia skóry

 

Jeśli noszenie maski powoduje podrażnienie nosa, podbródka lub ust, pamiętaj o stosowaniu kremu na twarz przed założeniem maski. Nie używaj makijażu. Myj twarz w zimnej wodzie. Dbaj o higienę maski – zmieniaj ją często.

 

4. Ból za uszami

 

Jeśli masz delikatne okolice uszu i noszenie maski z tego powodu sprawia ci kłopot, możesz użyć dużego spinacza do papieru i nim spiąć gumki z tyłu głowy. Wtedy twoja maska stanie się „opaską”, ominiesz bolesne okolice.

 

5. Maska musi być czysta

 

Dobrze mieć w domu jedno miejsce, w którym przechowujesz czyste maseczki. Zawsze po przyjściu zużytą maseczkę zanoś natychmiast do prania. Nie trzymaj jej na żadnej potencjalnie zanieczyszczonej powierzchni ani w w torebce lub kieszeni, gdzie będzie gromadzić zarazki. Czysta maska nie tylko chroni przed wirusem, ale również chroni twoją skórę przed wypryskami.

Tagi:

koronawirus,  pandemia,  maseczka, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót