Partner: Logo KobietaXL.pl

I choć koncepcja stosowania miodu na skórę, nie jest wcale nowa, mamy dziś niepodważalne dowody, że nasi przodkowie, wiedzieli co robią.

 

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych właściwości miodu jest jego zdolność do walki z infekcjami skóry. Miód ma właściwości antybakteryjne. Miód może pomóc w chorobach skóry, takich jak trądzik i łuszczyca. Najbardziej skuteczny jest nowozelandzki miód manuka, niestety ponieważ jego ceny są bardzo wysokie, można go zastępować naszym, tańszym miodem.

 

Miód ma również właściwości przeciwzapalne, dodatkowo może pomóc powstrzymać tworzenie się zmarszczek, zachować młody wygląd skóry i zapobiegać infekcjom skóry, które mogą przyspieszyć starzenie. Miód jest szczególnie odpowiedni jako opatrunek na rany i oparzenia, a także został włączony do leczenia łupieżu, grzybicy, łojotoku, łupieżu, pieluszkowego zapalenia skóry, łuszczycy, hemoroidów i szczelin odbytu.

Zważywszy na korzyści, które daje warto go stosować:

 

- podczas codziennego mycia twarzy

- przy egzemach

- przy nawilżaniu skóry

- przy leczeniu małych skaleczeń lub otarć

- przy zabiegach odmładzających.

 

Jak używać miodu?

 

Warto najpierw wykonać test płatkowy. Należy nałożyć niewielką ilość miodu na niewielki obszar skóry i odczekać co najmniej 20 minut. Jeśli skóra zostanie podrażniona, nie należy go używać do jej pielęgnacji.

Używając miodu na skórze, można go wymieszać z innymi składnikami, aby stworzyć krem ​ale można nakładać miód bezpośrednio na obszar skóry, który chcemy leczyć.

Miód zawsze nakładamy na suchą i czystą skórę, zostawiamy do 10 minut i spłukujemy. Można nakładać go jako maseczkę na całą twarz lub na delikatną skórę wokół ust i oczu.

Trzeba tez pamiętać, że do wszelkich kuracji należy używać miodu naturalnego, bez żadnych dodatków typu cukier czy syropy.

 

źródło https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24305429/

 

Tagi:

miód ,  rany ,  leczenie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz