Partner: Logo KobietaXL.pl

Puder mineralny - jak to działa?

 

Puder mineralny daje efekt naturalnego podkładu. Wyrównuje kolor skóry, zapobiega jej błyszczeniu się, tuszuje niedoskonałości cery. Warto wiedzieć, że posiada on właściwości odżywcze, a znajdujące się w nim składniki mineralne korzystnie wpływają na wygląd i kondycję skóry. Produkt ten wyróżnia się całkowicie naturalnym składem, posiadającym właściwości odżywcze oraz kryjące. Znakomicie sprawdza się w przypadku skóry wrażliwej oraz posiadającej problemy skórne, np. trądzik. Często ma on w swoim składzie tlenek cynku, który wpływa na łagodzenie podrażnień, gojenie się zmian podskórnych, a oprócz tego działa antybakteryjnie. Oprócz tego puder ma w swoim składzie filtr UV, który chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Wpływa na to zawarty w nim dwutlenek tytanu. Chroni on skórę twarzy i jest całkowicie naturalny w przeciwieństwie do większości pudrów drogeryjnych. Produkty drogeryjne często zawierają szkodliwą chemię, np. talk, sztuczne barwniki czy konserwanty. Pudry mineralne są w pełni naturalne, a oprócz tego nie posiadają w swoim składzie wosków, silikonów ani innych składników, które mogłyby zaszkodzić posiadaczom cery tłustej bądź mieszanej. Bez obaw mogą go stosować posiadaczki wszystkich typów skóry.

Puder mineralny należy stosować samodzielnie. Nie wymaga on używania podkładu ani bazy pod makijaż, ponieważ sam w sobie jest wystarczający i daje w pełni zadowalający efekt. Oprócz tego nie trzeba podczas jego stosowania używać kremów z filtrem UV. 

 

Puder mineralny - zalety

Główne zalety pudru mineralnego - Przede wszystkim:

- jest całkowicie naturalny w swoim składzie

- posiada długi termin ważności

- mogą go stosować posiadaczki wszystkich typów skóry

- świetnie sprawdza się u alergików

- ma dobre krycie

- długo utrzymuje się na twarzy

- zawiera filtr UV (SPF 15)

- wspomaga leczenie niedoskonałości skóry dzięki zawartości tlenku cynku

- daje naturalny efekt, bez tzw. maski

- nie jest komedogenny 

- korzystnie wpływa na skórę, leczy niedoskonałości, koi, pozwala jej swobodnie oddychać.

Jak widać, stosowanie pudru naturalnego zawiera mnóstwo korzyści. Jest to produkt, który całkowicie powinien zastąpić chemię drogeryjną i na stałe zagościć w naszych kosmetyczkach.

 

Jak aplikować puder mineralny?

 

Aplikacja pudru mineralnego wymaga używania specjalnego pędzla. Inne sposoby nas zawiodą, dlatego koniecznie należy w niego zainwestować, jeśli zamierzamy używać tego produktu. Pędzle do podkładów mineralnych to m. in.: kulka, flat top czy kabuki. Każdy z nich wyróżnia się nieco innymi właściwościami. Z początku nakładanie pudru mineralnego może nam się wydawać nieco problematyczne, ale po kilku próbach z pewnością dojdziemy już do pełnej wprawy. Pamiętajmy, że produkt nakłada się warstwami - od jednej po więcej, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. 

Tagi:

makijaż ,  puder ,  puder mineralny ,  podkład , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz