Partner: Logo KobietaXL.pl

Kobiety noszące okulary powinny być bardzo ostrożne zarówno podczas wyboru kształtu oprawek, ich koloru czy wielkości. Na tym się jednak nie kończy, to na co jeszcze powinny uważać to między innymi makijaż oraz upięcie włosów

Jeśli twoje włosy nie są w najlepszej formie lub po prostu to ten dzień w tygodniu kiedy nie możesz sobie z nimi poradzić w wysoko związanym koczku i okularach zawsze będziesz wyglądała świetnie. Koczek powinien być trochę niedbały żeby zrównoważył powagę twojego spojrzenia i dodał ci lekkości i nowoczesności w stylizacji

Jeśli nosisz okulary nigdy, ale to przenigdy nie powinnaś zapominać o brwiach. Powinny być zadbane, dobrze wyregulowane - nigdy za cienkie i lekko przyciemnione, tak aby były widoczne i nie zlewały się z resztą twarzy. 

Jeśli masz grzywkę i nosisz okulary twój makijaż powinien być zdecydowanie ciemniejszy i bardziej wyrazisty. Nie zapominaj również o jej regularnym podcinaniu - zwłasza pośrodku twarzy, delikatnie opadające po bokach grzywki włosy wyglądają bardzo seksownie.

Jeśli używasz cieni do oczu upewnij się, że "ramy" twoich oczu nie wychodzą poza oprawki okularów ponieważ nada to twojemu makijażowi niechlujny wygląd. Musisz być bardzo precyzyjna podczas nakładania cieni. Bardziej niż perłowe cienie sprawdzą się ostre, matowe kolory

Okulary często skupiają uwagę na nosie - dla jednych kobiet to dobrze, dla innych niekoniecznie. Aby twój nos wydawał się mniejszy niż w rzeczywistości zastosuj jeden z trików konturowania twarzy - po obydwu stronach przyciemnij nos, a na środku rozjaśnij i kłopot z głowy.

Zaprzyjaźnij się z korektorem - okulary rzucają cień pod oczami więc jeśli zmagasz się z sińcami, opuchlizną czy podkrążonymi oczami okulary sprawią, że będą jeszcze bardziej widoczne. Dbaj o okolice oczu i maskuj, maskuj i jeszcze raz maskuj.

Jeśli nosisz okulary, które mają grube ramki postaw na intensywny kolor ust - niech się wyróżniają. Mocny makijaż ust pomoże zrównoważyć ciężkie oprawki.

Jeśli zależy ci na wieczorowym makijażu nic w przypadku okularów nie sprawdza się jak tzw. kocie oko narysowane czarnym eyelinerem i czerwone usta. Proste i efektowne.

Osoby noszące zarówno okulary jak i szkła kontaktowe mają zazwyczaj bardzo delikatne i wrażliwe oczy. Często łzawiące. Aby mieć pewność, że twój makijaż oczu przetrwa wiele godzin kupuj wyłącznie wodoodporne kosmetyki.

Jeśli twoje oprawki są delikatne - cienkie lub mają jasny kolor nie pozwól, aby zostały zdominowane przez mocny makijaż. W tym wypadku postaw na naturalny, nienaganny wygląd i delikatnie zaczerwienione lub zaróżowione usta.

Kolor twoich cieni do oczu nie może być taki sam jak kolor twoich oprawek. Staraj się, aby jeśli i oprawki i twój ulubiony cień są np. zielone, to żeby cień był ciemniejszy lub jaśniejszy niż oprawa okularów.

Zapisz

Tagi:

makijaż ,  uroda ,  okulary , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót