Partner: Logo KobietaXL.pl

Choć makijaż można wykonać na bardzo wiele różnych sposobów, to właśnie po gąbeczki nazywane beauty blenderami sięgają profesjonalni wizażyści. I Ty sięgnij po odpowiednią gąbeczkę dla siebie, dzięki której Twój makijaż będzie idealny i łatwy w przygotowaniu.

 

Co sprawia, że gąbeczki do makijażu są tak popularne?

Gąbeczki do makijażu cieszą się dużą popularnością głównie dlatego, że znacznie ułatwiają równomierne rozprowadzenie dowolnego typu podkładu po cerze. W porównaniu z innymi metodami, w tym nakładaniem podkładu na skórę palcami, makijaż przygotowywany z pomocą odpowiednio dobranej gąbeczki wyróżnia się:

  • dokładnością – podkład jest równomiernie rozprowadzony po całej skórze, a jej niedoskonałości skutecznie zatuszowane;
  • brakiem widocznych niedociągnięć, smug, rozmazanych kosmetyków czy wyraźnych przejść pomiędzy dwoma odcieniami – nakładanie podkładu gąbeczką jest łatwe, a odpowiednia technika zapobiega błędom;
  • trwałością – idealnie wykonany makijaż i podkład, który został właściwie nałożony na skórę, utrzyma się przez wiele godzin w nienaruszonym stanie.

Warto wiedzieć, że gąbeczki do makijażu poleca się również ze względu na higieniczne korzystanie z kosmetyków makijażowych. Nakładając podkład palcami, zwykle wraz z kosmetykiem przenosi się na cerę wiele bakterii ze skóry dłoni. Gąbeczka, jeśli tylko jest regularnie czyszczona i wymieniona, minimalizuje to ryzyko.

Kształty gąbek do makijażu – wybierz właściwy do używanych kosmetyków!

Różne rodzaje gąbeczek do makijażu różnią się przede wszystkim kształtem dostosowanym do nakładania na cerę różnych kosmetyków. Klasyczne gąbeczki, które stały się pierwowzorem innych produktów tego typu, mają kształt łezki, zaokrągloną podstawę i stożkowaty czubek. To najbardziej uniwersalny rodzaj gąbeczek idealny do różnego typu podkładów. Szersza zaokrąglona część świetnie wtłacza podkład w cerę, za to wąski czubek dobrze sprawdza się przy rozprowadzaniu go w trudno dostępnych miejscach.

W sprzedaży można spotkać także inne kształty gąbeczek, w tym przede wszystkim:

  • gąbki z płaską ścianką – płaska strona służy do precyzyjnego rozprowadzania sypkich produktów po skórze,
  • stożkowate gąbki ze wcięciem w połowie długości – zwykle nieco twardsze niż inne modele, dobre do precyzyjnego rozprowadzania w pełni kryjących podkładów;
  • płaskie gąbeczki – świetnie sprawdzają się w nakładaniu produktów o lekkiej konsystencji jak kremy BB.

Dostępne są również mini gąbeczki odpowiednie do nakładania makijażu w trudno dostępnych miejscach lub precyzyjnego blendowania koloru na małej powierzchni, w tym na przykład na ustach.

 

Jak właściwie używać gąbki do makijażu?

Przede wszystkim pamiętaj, żeby zmoczyć gąbkę przed użyciem. W tym celu zamacza się ją na chwilę w letniej wodzie, po czym delikatnie wyciska, żeby pozbyć się jej nadmiaru. Dzięki temu, że gąbeczka pozostaje wilgotna, nie wchłania ona kosmetyków makijażowych i ułatwia ich rozprowadzanie po skórze.

Unikaj nakładania zbyt dużych ilości produktów na gąbeczkę, ponieważ to utrudni ich równomierne rozprowadzenie. Pamiętaj, że szersza część gąbki służy do nakładania kosmetyków na policzki czy czoło, za to węższa – na trudniej dostępne miejsca skóry jak okolice uszu czy kąciki oczu.

Nakładając podkład za pomocą gąbki, nie należy go wcierać w skórę. Gąbeczkę delikatnie przykłada się do cery, wklepując kosmetyk w jej powierzchnię. Szybkie i precyzyjne ruchy pomogą Ci zblendować produkt. Delikatne rolowanie gąbki dobrze pokryje podkładem niedoskonałości takie jak blizny czy wypryski.

Gąbki do makijażu zaleca się czyścić po każdym użyciu. Resztki kosmetyków wraz z wilgocią wewnątrz gąbek tworzą idealne warunki do rozwoju bakterii. Żeby unikać kontaktu bakterii ze skórą twarzy, należy regularnie czyścić, a także wymieniać wszystkie wykorzystywane akcesoria makijażowe.

Tagi:

makijaż ,  uroda , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz