Jak dobrać odcień korektora do kolorytu skóry?

Stań przed lustrem w dziennym świetle i przyjrzyj się, które rejony twarzy wymagają drobnej korekty. Przeprowadź analizę kolorystyczną i sprawdź, jaki kolor najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojej cery. Pamiętaj, że kluczowe jest zastosowanie kosmetyków o odpowiednim odcieniu.
Najpierw zastosuj podkład lub krem BB o odcieniu zbliżonym do kolorytu skóry. To pozwoli użyć mniejszej ilości korektora. Kosmetyki nakładaj na skórę właśnie w takiej kolejności, czyli wklepując najpierw podkład, a potem – dla zamaskowania niedoskonałości, których ten nie zakrył w zupełności – zastosuj jeszcze korektor.

W jaki sposób powinnaś dobrać jego kolor? W drogeriach możemy znaleźć korektory o ciepłym, neutralnym lub chłodnym odcieniu. W przypadku kobiet o bardzo jasnej, porcelanowej karnacji odpowiednie będą korektory o neutralnym tonie.

Do tuszowania blizn potrądzikowych, znamion i wyprysków najlepiej sprawdzi się korektor o odcieniu takim samym lub bardzo zbliżonym do naszej skóry, ewentualnie nieco bardziej żółtym. Korektor o zielonym odcieniu nie do końca się sprawdzi, gdyż na skórze może przybrać niebieski lub siny odcień. Lepiej unikaj też korektorów jaśniejszych niż Twoja skóra, gdyż te nie pokryją w pełni niedoskonałości. Pamiętaj też o tym, aby stosować niedużą ilość korektora – jeśli będzie go zbyt wiele, zacznie się nieestetycznie zbierać na skórze.

 

Jakim korektorem zatuszować cienie pod oczami?

 

Korektor do zakrywania cieni pod oczami nie powinien wpadać w różowy odcień – powinien mieć barwę podkładu, jaki zastosowałyśmy pod korektor, a więc odpowiadający odcieniowi naszej skóry. Kobiety, które borykają się z bardzo ciemnymi cieniami pod oczami, mogą sięgnąć też po korektor w odcieniu ciepłym, wpadającym w brzoskwinię. Można kupić go w drogerii internetowej :https://horex.pl/kobieta/makijaz/twarz/korektory.html. Rozświetlające korektory pod oczy nadają skórze blasku i sprawiają, że nasza cera wygląda świeżo i promiennie nawet wtedy, gdy jesteśmy niewyspane.

 

Kluczem do doboru właściwego korektora do twarzy jest zidentyfikowanie trzech punktów:

obszaru, który wymaga poprawy (na przykład okolice oczu czy skóra wokół nosa);

niedoskonałości, którą chcemy zamaskować (cienie pod oczami, przebarwienia, zaczerwienienie);

koloru korektora, który będzie pasował do kolorytu skóry i który sprawdzi się w naszym przypadku.

 

Jak rozprowadzać korektor?

 

Korektory do twarzy mogą występować w formie sztyftu, kremu oraz pod postacią płynu z syntetycznym pędzelkiem. Nakładanie korektora za pomocą opuszka palca pozwala na precyzyjne zamaskowanie niewielkiego obszaru skóry. Zaletą tej metody jest rozgrzanie kosmetyku ciepłem dłoni, co sprawia, że lepiej się on rozprowadza i stapia z naszą skórą. Z kolei rozprowadzanie kosmetyku przy użyciu pędzla rozprasza go na większej powierzchni, pozwala za to uniknąć sytuacji, gdy korektora użyjemy zbyt dużo. Kosmetyk ten można też nakładać opuszkiem palca, a następnie wklepywać w skórę za pomocą gąbeczki. Metodę rozprowadzania warto dopasować do efektu, który chcemy uzyskać.


artykuł sponorowany

 

Tagi:

makijaż,  puder,  korektor, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót