Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Olejek jojoba – lepszy niż baza pod makijaż

Olejek jojoba warto nakładać pod makijaż. Niezwykłe jest to, że tłusty olejek, a dokładniej: wosk, ponieważ jojoba właśnie mim jest i zawiera dużo estrów woskowych – tworzy na skórze błyszczący filtr który bardzo szybko znika – wosk się wchłania i pozostawia skórę gładką, miękką i sprężystą, odpowiednio nawilżoną, z domkniętymi porami. Olejek jojoba dba zarówno o suchą, jak i tłustą skórę, w obu przypadkach równoważąc poziom sebum.

2. Olejek jojoba – maska na skórę głowy i włosy

Wszyscy wcierają go w ciało i dodają do kąpieli, lub do maseczek na twarz. Tymczasem jojoba sprawdzi się doskonale w roli maski do włosów. Zdumiewające jest to, ze jojoba pasuje zarówno do włosów suchych, jak i przetłuszczających się. Jego niezwykły, niemal magiczny składnik (skwalan) reguluje poziom sebum, zmniejsza łojotok, oraz równoważy jego niedobór przy wyjątkowo suchej skórze,

3. Olejek jojoba – jako składnik naturalnego balsamu w kostce

Balsam do ciała z naturalnych składników i o zapachy jaki tylko nam się wymarzy? Brzmi wspaniale i jest do wykonania w prosty sposób. Wystarczy połączyć wosk pszczeli, olejek jojoba oraz olej kokosowy w równych proporcjach. Aby składniki się połączyły należy włożyć je do miseczki i wszystko zanurzyć w kąpieli wodnej. Gdy składniki się rozpuszczą uzupełniamy mieszankę o kilka kropli ulubionego olejku eterycznego. Może to być mieszanka kilku ulubionych olejów. Zamiast oleju kokosowego mnożna natomiast dodać masło shea – balsam zyska wówczas inny, głęboko orzechowy zapach.

Tagi:

uroda ,  włosy ,  maseczka ,  olejek jojoba , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót