Partner: Logo KobietaXL.pl

Kiedy najlepiej wykonać makijaż permanentny?

Każda pora roku jest dobra. Nawet wiosna i lato, czas w którym wiele osób obawia się makijażu permanentnego. Decydując się na niego latem, należy jednak pamiętać o kilku istotnych szczegółach, bo mimo iż z tego typu makijażem nic złego pod wpływem słońca się nie dzieje, należy o niego w pierwszych tygodniach szczególnie dbać i pielęgnować. Dlatego warto zaplanować zabieg na jakiś czas przed urlopem.

 

Dlaczego?

Po pierwsze, zaraz po zabiegu możemy czuć się nie do końca komfortowo. Makijaż się „aklimatyzuje”, goi. Czasami pojawia się (ale nie musi) delikatna opuchlizna, strupki, które systematycznie odpadają. Wszystko to, to coś czego nie oczekujemy przecież od urlopu. Po drugie, zabieg wymaga zawsze dwóch spotkań – odkładania go na ostatni moment to ryzyko, iż nie zdążymy przed urlopem zrobić całości. I wreszcie po trzecie, bezpośrednio po zabiegu należy raczej unikać słońca, kąpieli i innych – kojarzonych z latem atrakcji. A przecież nie po to wybieramy się na urlop, by siedzieć w hotelowym pokoju. Warto wcześniej pomyśleć i zadbać o letni komfort.

 

Są jeszcze jakieś przeciwwskazania?

Generalnie na ma żadnych przeciwwskazań, raczej odpowiednia pielęgnacja. Warto pamiętać, że makijaż permanentny to najwygodniejszy i najlepszy sposób, by latem pięknie wyglądać. Nie musimy wtedy poświęcać czasu na tradycyjny make-up, stresować się rozmazanym tuszem wskakując do wody, czy męczyć z nałożonymi warstwami kosmetyków na naszej twarzy w momencie wysokich temperatur. To bardzo wygodne rozwiązanie, być czuć się piękną cały czas.

 

 

A jak warto go pielęgnować?

Gotowy, zrobiony makijaż permanentny nie wymaga jakieś szczególnej pielęgnacji, warto jednak, by dbać o niego latem, jak o całą skórę twarzy. Stosować kremy z filtrem, odpowiednie nawilżenie dla skóry, tylko delikatne peelingi. Także nadmierne opalanie nie służy naszej skórze. Bezpośrednio z kolei po zabiegu, należy unikać sauny, solarium, plażowania i opalania, kąpieli w basenach, jeziorach i morzach – zwłaszcza przy pigmentacji ust, które są bardzo wrażliwym elementem naszej twarzy. Pamiętajmy zatem, że makijaż permanentny jest idealny na wakacje, ale też idealnie wykonać go trochę przed zaplanowanym urlopem i wyjazdem.

 

A czy lato to na pewno dobra pora na jego wykonanie?

Oczywiście, że tak. Lato jest porą dobrą, jak każda inna. Jednak wymaga od nas większej ostrożności, czujności i samokontroli.

 

Tagi:

makijaż ,  makijaż permanentny ,  uroda , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz