Partner: Logo KobietaXL.pl

Porcelanowa cera Japonek i brak zmarszczek to nie tylko, choć w dużej mierze kwestia diety. Ryby, owoce morza, herbata i ryż. Ten ostatni Japonki nie tylko jedzą, ale wykorzystują do robienia odmładzających maseczek.Ryż jest bogaty w skwalen. Opisano szereg właściwości prozdrowotnych skwalenu. Ma on działanie chemoprewencyjne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne. Stwierdzono, iż może mieć istotny wpływ na przeciwdziałanie chorobie niedokrwiennej serca i opóźnienie procesów starzenia.

Skwalen ma również zdolność do wiązania wolnych rodników tlenu, przez co m.in. przeciwdziała zaburzeniom pracy mitochondriów w wątrobie.

W ryżu jest też kwas linolowy. Ma on również właściwości przeciwutleniające, stymuluje produkcję kolagenu oraz zwalcza zmarszczki. Skwalen dodatkowo chroni skórę przed szkodliwym działaniem słońca.


japonkaA oto japoński przepis na odmładzającą maseczkę:

3 łyżki ryżu

2 łyżeczki oleju kokosowego

1 łyżka mleka

1 łyżka miodu.

Ryż gotujemy około 10- 15 minut i odcedzamy. Zostawiamy wodę, w której się gotował. Dodajemy do ryżu olej kokosowy, miód i gorące mleko. Wszystko dobrze mieszamy. Na umyta twarz nakładamy maskę i czekamy aż do całkowitego wyschnięcia. Zmywamy ja wodą, w której gotowany był ryż. Już sama woda ryżowa ma świetne właściwości kosmetyczne, również dostarcza przeciwutleniaczy i opóźnia proces starzenia. Maskę stosujemy raz w tygodniu. Już po miesiącu widać wyraźną poprawę stanu skóry.

Tagi:

olej kokosowy ,  ryż ,  Japońska maseczka ,  miód ,  uroda ,  maseczka , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót