Partner: Logo KobietaXL.pl

Niebieskoczerwone żyłki występują częściej u osób prowadzących mało aktywny tryb życia. Mogą pojawiać się kiedy przez większość czasu pozostajesz w pozycji siedzącej. Zadbaj o ruch, jeśli twoja praca wymaga od ciebie wielu godzin spędzonych na fotelu przed komputerem w trakcie przerwy postaraj się wyjść na spacer, wstań i zrób kilka prostych ćwiczeń - nie zapominaj o ruchu. 

Zacznij pić herbaty lub napary z miłorzębu, które uszczelniają naczynia krwionośne, równie dobrze działają wyciągi z arniki oraz kasztanowca. Niezbędne w twojej diecie są również witaminy A i C - nie zapominaj o produktach, które ją dostarczają. Ogranicz takie produkty jak kawa, alkohol, mocna herbata czy czekolada. Stosuj suplementy zawierające w składzie rutynę. 

Unikaj zbyt intensywnego opalania czy przebywania w miejscach gdzie występuje wysoka temperatura. Osobom o rozszerzonych naczynkach krwionośnych służy klimat umiarkowany. Będziesz musiała również zrezygnować z sauny, solarium czy gorących kąpieli.

Zadbaj o odpowiednią ilość ruchu, aktywność fizyczna powinna stać się dla ciebie naturalną metodą zapobiegawczą. Pamiętaj również o masażach, jeśli lubisz stosować peelingi upewnij się, że są drobnoziarniste.

Jeśli przyjmujesz tabletki antykoncepcyjne, upewnij się, że są odpowiednio dobrane. 

Tagi:

uroda ,  zdrowie ,  naczynka krwionośne ,  pajączki na nogach ,  porady , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót