Partner: Logo KobietaXL.pl

Są bardzo widoczne zwłaszcza u kobiet z jasną cerą. Kiedy się pojawiają, nogi zaczynają przypominać powierzchnię truskawek. Termin medyczny odnoszczący się do ciemnych kropek na nogach to zaskórniki otwarte. Powstają na skutek nagromadzenia się nadmiaru bakterii i zanieczyszczyszeń, są wywoływane również przez niewłaściwą depilację. Można się ich pozbyć natychmiast przy pomocy dobrze kryjącego makijażu (kamuflażu) ciała lub rozpylając na nogach rajstopy w sprayu. Niestety obydwie metody pomogą jedynie na chwilę, w dodatku kosmetyki mogą jeszcze bardziej zatkać i zanieczyścić pory,aby pozbyć się ich na zawsze, powinnaś regularnie stosować się do wskazówek poniżej. 

Jedną z przyczyn powstawania zaskórników, o której pisałyśmy wyżej, jest  niewłaściwa depilacja. Być może maszynka, którą golisz nogi nie jest już wystarczająco ostra i tym samym nie jesteś w stanie usunąć nią dokładnie włosów z mieszka włosowego. W otwartych mieszkach zbiera się martwy naskórek, pot czy kosmetyki, których używasz. Moja rada? Zmień rodzaj depilacji na taką, która da ci pewność, że podczas usuwania owłosienia z nóg pozbędziesz się całego włosa. 

Stosuj peelingi, aby regularnie złuszczać martwy naskórek. Odblokujesz i oczyścisz pory, pozbędziesz się sebum, które może je blokować. Idealne peelingi wykonasz własnoręcznie w domu. Mają działanie anybakteryjne i ściągające.

Potrzebujesz: 

1. 2 łyżki cukru i 4 łyżki oliwy z oliwek

2. 1 łyżka sody oczyszczonej i 1 łyżka ciepłej wody

3. 2 łyżki brązowego cukru, 2 łyżki żelu aloesowego i 1 łyżeczka soku z cytryny.

 

W oczyszczeniu porów mogą pomóc również gorące kąpiele i masaże. Gorąca woda otworzy pory dzięki czemu łatwiej je oczyścisz. Idealnym olejkiem, który powinnaś zacząć używać jest olejek z wyciągiem z drzewa herbacianego, który działa antybakteryjnie. Po gorącej kąpieli lub prysznicu zafunduj swoim nogom masaż przy użyciu olejku wymieszanego z kilkoma kroplami oliwy z oliwek. Nie wycieraj nóg ręcznikiem, pozwól olejkom działać.

Tagi:

uroda ,  zaskórniki ,  ciemne kropki na nogach ,  depilacja nóg ,  peelingu złuszczające , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót