Partner: Logo KobietaXL.pl

To jedna z najlepszych maseczek, którą zrobisz w domu. Pozwoli ci oczyścić twarz z ciemnych zaskórników, a jej aktywne składniki zabiją bakterie powodujące stany zapalne skóry czy trądzik. PAMIĘTAJ! Do jej wykonania nie możesz używać metalowych przedmiotów ponieważ składniki maseczki mogą wyciągnąć toksyczne substancje z metali, a chyba nie chciałabyś żeby znalazły się na twojej skórze.

W aptece będziesz musiała kupić węgiel leczniczy. Do sklepu zielarskiego wybierz się po glinkę bentonitową, a do  spożywczego po naturalną, niegazowaną wodę. 

W szklanej miseczce wymieszaj: rozgniecione lub opróżnione 2 kapsułki węgla, pół łyżeczki glinki oraz 1,5 łyżeczki wody. Kiedy uzyskasz idealnie gładką masę, nałóż papkę na oczyszczoną wcześniej skórę omijając okolice oczu i ust. Pozostaw na twarzy przez 10 minut, po upływie czasu zmyj ciepłą wodą. Najlepiej jeśli po pozbyciu się maseczki na twarz nałożysz naturalny olej np. kokosowy.

 

Dlaczego maseczka działa?

Węgiel działa jak magnes na brud znajdujący się w porach. Glinka betonitowa podobnie, ale dodatkowo usuwa toksyny i zabija bakterie.

 

Tagi:

uroda ,  zaskórniki ,  wągry ,  jak pozbyć się wągrów ,  węgiel leczniczy ,  maseczka na trądzik ,  glinka bentonitowa ,  aktywowany węgiel , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót