Partner: Logo KobietaXL.pl

Dobrze jest zadbać również o dobrej jakości kosmetyki, we współgrającej ze sobą i naszą cerą gamie kolorystycznej. Jednym z produktów, o którym absolutnie nie możemy zapomnieć, jest rozświetlacz. Do czego służy, kiedy się go używa i jakiego efektu możemy się spodziewać? Jak dobrać rozświetlacz, aby faktycznie wnosił on pozytywne cechy do naszego codziennego, jak i wieczorowego makijażu?

 

1. Czym jest rozświetlacz do twarzy?

2. Kiedy warto korzystać z rozświetlacza do twarzy?

3. Jak nakładać rozświetlacz do twarzy?

4. O czym pamiętać kupując rozświetlacz do twarzy?

 

Czym jest rozświetlacz do twarzy?

Rozświetlacz do twarzy w puderikrem.pl to jeden z tych kosmetyków, które zawsze warto mieć w swoim zestawie do makijażu. Dzięki niemu jesteśmy w stanie podkreślać, korygować i konturować rysy naszej twarzy, w taki sposób aby wyglądała ona bardziej korzystnie, świeżo i atrakcyjnie. Kosmetyk ten pozwala na rozjaśnienie cery i nadanie jej tak zwanego efektu "glow", z pomocą którego nadajemy cerze naturalny, promienny i atrakcyjny wygląd.

 

Kiedy warto korzystać z rozświetlacza do twarzy?

Rozświetlacz do twarzy powinien być ostatnim etapem makijażu. Nakładamy go na konkretne strefy twarzy, podkreślając jej kontury oraz delikatność cery. Jest to dobra opcja dla makeupu noszonego na co dzień, jak i do tych bardziej finezyjnych i pracochłonnych wersji, gdy chcemy pokazać się od najlepszej strony. Jeżeli mamy problem z nierównomiernym kolorem skóry albo chcemy ukryć zmęczenie, zastosowanie rozświetlacza, dobrego podkładu i korektora pozwoli nam uzyskać naprawdę bardzo dobry efekt.

 

Jak nakładać rozświetlacz do twarzy?

Zanim zabierzemy się do pracy z rozświetlaczem, należy wykończyć i dopracować pozostałe elementy makijażu. Gdy już jesteśmy pewni, że nie będziemy niczego zmieniać, nanosimy kosmetyk na konkretne strefy twarzy: czoło, zewnętrzną część łuków brwiowych, na policzku powyżej linii kości policzkowej i grzbiet nosa. Kolejnymi obszarami, o których nie wolno zapomnieć są broda i przestrzeń nad górną wargą. Jeżeli zadbamy o dokładne rozprowadzenie rozświetlacza w tych miejscach, nasza twarz zyska na delikatności, promienności i będzie wyglądać bardzo estetycznie. Więcej informacji na temat wykonywania perfekcyjnego makijażu znajdziesz na stronie: https://puderikrem.pl/Makijaz-weselny-jak-zrobic-zniewalajacy-makijaz-krok-po-kroku-blog-pol-1593771967.html.

 

O czym pamiętać kupując rozświetlacz do twarzy?

Jeżeli zależy nam na dobraniu idealnego rozświetlacza, powinniśmy uzależnić wybór koloru od tonacji naszej własnej cery. Możemy także zdecydować się na kosmetyk o ciepłej lub zimnej barwie, co może również mieć duże znaczenie dla wyglądu całego makijażu. Ponieważ jest to jeden z tych produktów, które często mają kontakt z naszą skórą, powinniśmy zadbać o jego jakość - dobrze jest wybierać marki znane, oferujące najlepsze kosmetyki. Dzięki temu unikniemy ryzyka pojawienia się reakcji alergicznej czy podrażnienia na wrażliwej skórze twarzy.

W sytuacji, gdy korzystamy do makijażu z produktów jednej lub kilku konkretnych marek, warto rozejrzeć się za rozświetlaczem również z tej samej serii. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystkie kosmetyki dobrze się ze sobą połączą i będą współgrać, a samo wykonanie makeupu nie zajmie nam za wiele czasu.

materiał zewnętrzny

Tagi:

makijaż ,  uroda ,  rozświetlacz , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót