Partner: Logo KobietaXL.pl

Dlatego zanim zdecydujemy się na konturowanie musimy dobrze ocenić kolor naszej cery, kształt twarzy i jej strukturę kostną.

 

Jeśli szerokość twarzy jest większa od jej długości, mamy twarz okrągłą lub szeroką.

 

Twarz długą mamy gdy jej długość jest o 1,75 większa od szerokości.

 

Gdy długość i szerokość są niemal równe, a broda słabo zarysowana mamy twarz kwadratową.

 

Natomiast jeśli nasz podbródek jest szpiczasty lub wąski, a broda wyraźnie węższa od najszerszej części twarzy mamy twarz trójkątną.

 

Ocena kształtu twarzy jest bardzo ważna ponieważ warunkuje dobór techniki makijażu korygującego.

 

 

Czoło

Jeśli chcemy ukryć zbyt wysokie czoło musimy przede wszystkim dobrać odpowiednie uczesanie. Makijażem konturowym możemy ewentualnie stonować takie czoło nakładając na nie puder w różowym odcieniu. Nakładamy go od skroni w miejscu gdzie zaczyna się linia włosów.

 

Korekta kształtu nosa

Aby zmniejszyć nasadę nosa rysujemy cienką linię od brwi do zewnętrznego kącika oka. Cień korygujący musi być dobrze rozprowadzony. Jeśli chcemy żeby nos wyglądał na węższy, rysujemy cienką linię od kącika oka prawie do czubka nosa. Podkład rozprowadzamy tak żeby nie było smug.

Jeśli nos jest zbyt płaski nanosimy pędzelkiem bronzer po obu jego stronach i dookoła nozdrzy. Cienką linię rozjaśniającą nanosimy wzdłuż nosa. 

 

Korekta podbródka

Jeśli chcemy zaznaczyć mocny podbródek nakładamy na na niego kremowy podkład korygujący. Aby złagodzić szpiczasty podbródek nakładamy jasny cień pod zewnętrznymi kącikami ust i po obu stronach podbródka. Nie rozprowadzamy go od razu, lecz nakładamy podkład korygujący na środku podbródka. Robimy nim po prostu kropkę wielkości 2 zł. Następnie rozprowadzamy wszystkie 3 punkty zaczynając od tych zrobionych cieniem.

 

Korekta kształtu twarzy

Jeśli chcemy żeby nasza twarz wyglądała na szczuplejszą nakładamy podkład na najpełniejszą część policzków, między policzkiem a linią żuchwy. Zaczynamy cieniować poniżej środka oka i rozprowadzamy go skośnie do góry, w kierunku oka. Następnie rozjaśniającym cieniem prowadzimy linię po przekątnej ponad kośćmi policzkowymi od zewnętrznego kącika oka do linii włosów.

 

Tagi:

makijaż ,  uroda ,  korekta ,  makijaż korygujący , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót