Partner: Logo KobietaXL.pl

Zdecydowanie nie! Są rasy psów, które uwielbiają wodę i pływają jak ryby, ale są też i takie, które pływać kompletnie nie umieją i istnieje duże ryzyko, że mogą się nawet utopić! Prawdą jest jednak, że wszystkie rasy mają instynkt poruszania nogami, aby nie zatonąć.

 

Wiele osób uwielbia zabierać psy na plażę i namawiać je do kąpieli w morzu czy jeziorze. Tymczasem zanim psa wrzucimy na głęboką wodę, należy sprawdzić, czy ma na to ochotę. Psy są jak ludzie – nie wszyscy uwielbiają kąpiele, jeśli więc widzisz, że twój pies wody unika, nie zachęcaj go, nie namawiaj do wejścia do wody.

 

Trzeba też pamiętać, że nawet psy umiejące pływać mogą się utopić. Należy więc uważać na fale, prądy i nie spuszczać pupila z oczu. Warto, jeśli bierzemy psa na łódkę, kupić mu specjalny kapok.

 

Jakie psy kochają wodę?

 

Nowofundland. Ten pies uwielbia wodę, jego ciało jest dostosowane do środowiska wodnego.

Golden retriever

Labrador

Hiszpański Pies Wodny

Portugalski pies wodny

 

 

Jakie psy kiepsko pływają?

 

Są to rasy o płaskich nosach, takie jak mops, buldog francuski, buldog angielski, Shi Tzu, pekińczyk. Trzeba uważać też z chartami, bo ich szczupłe ciała przystosowane są do biegania, ale nie do wody.

 

 

Jeśli już jednak decydujecie się z psami pływać, ważne jest po kąpieli w basenie (z powodu chloru) lub w morzu (z powodu słonej wody), aby dokładnie spłukać psa słodką wodą, ponieważ podobnie jak ludzie, może on dostać uczulenia.

źródło https://www.encantadordeperros.es/adiestramiento/todos-los-perros-saben-nadar.html

Tagi:

pies ,  zwierzęta ,  woda ,  pływanie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót