Partner: Logo KobietaXL.pl

Z okazji 60 urodzin Pabla, w styczniu 2022 roku Elida udzieliła wywiadu paragwajskiej gazecie Cronica. Dziewczyna wróciła z Argentyny, by zająć się ojcem, bo jego matka Ignacia skończyła już 90 lat i ma coraz mniej sił.

 

Pablo ma dwie córki, kiedy młodsza siostra Elidy miała zaledwie kilka miesięcy, matka porzuciła dziewczynki. Wychowywał je ojciec z babcią.

 

Najlepszy ojciec na świecie - powiedziała Elida dla Cronica.

 

„Mój tata to mój świat. Jest moim przyjacielem, powiernikiem i najlepszym tatą na świecie. Dlatego zostawiłam swoje życie w Argentynie i przyjechałam, żeby się nim zaopiekować, bo moja babcia już nie ma siły i ona też potrzebuje pomocy – powiedziała w rozmowie z Cronica Elida. - Tata nie może poruszać się sam, jest zależny od innej osoby, nawet jeśli chodzi o pójście do łazienki, ale może odebrać telefon komórkowy, dzwoniąc nosem, a także w ten sam sposób używa pilota telewizora.”Pomimo swoich ograniczeń Pablo, pochodzący z Carmen del Paraná, jest najszczęśliwszym z sześciorga rodzeństwa.

Pomimo tego, że jest zależny od innych, nigdy nie stracił poczucia humoru, zawsze tryska energią i optymizmem. Jego córka podkreśliła, że nie zna bardziej radosnego człowieka na świecie.

- Jest zawsze zadowolony, uśmiechnięty. - powiedziała dla Cronica.

 

Marzeniem Pabla jest uzbieranie pieniędzy na dom, w którym od lat mieszka ze swoją matka. Dom był wynajmowany, a teraz właściciel chce go sprzedać. Rodzinie brakuje jednak na zakup pieniędzy.

Pablo nigdy nie chodził do szkoły, skazany jest na swoją taczkę, ale nawet w jego rodzinnej miejscowości wszyscy podkreślają, że potrafi inspirować innych i jest wzorem pozytywnego myślenia. 

-

 

źródła: http://www.cronica.com.py/2021/01/22/historia-unica-el-mejor-papa-del-mundo-dijo-su-hija/

https://www.youtube.com/watch?v=Tr8D2_bfakM&ab_channel=C9NParaguay

 

 

Tagi:

ojciec ,  córki ,  dziecko , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót