Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Sperma jest naturalnym środkiem przeciwdepresyjnym

 

Wiadomo, że seks powinien być radosną czynnością, ale nikomu pewnie nie przychodziło do głowy, że sperma może leczyć z depresji. Tymczasem badania prowadzone na 293 kobietach na Uniwersytecie Stanowym w Nowym Jorku pokazały, że bezpośredni kontakt z nasieniem obniża poziom depresji. Porównywano grupy kobiet, które miały seks z użyciem prezerwatywy i bez niej. Badanie stało się też dowodem na to, że poprzez pochwę kobiety do krwiobiegu dostaje się wiele składników spermy, które można wykryć już kilka godzin po stosunku. Dlatego warto ze stałym partnerem uprawiać seks bez prezerwatywy.

 

2. Sperma pomaga lepiej spać

 

Nasienie zawiera melatoninę, która odpowiada za sen relaks. Pomoże bez względu na to, czy ja połykasz czy odbywasz stosunek przez pochwę.

 

3. Multiwitamina w każdym wytrysku

 

1 łyżeczka nasienia zawiera ponad 200 białek, witaminy, minerały, wapń, chlor, kwas mlekowy, magnez, potas, cynk, sód, cynk. Oczywiście skład spermy każdego mężczyzny jest nieco inny. Nie mniej jednak cynk jest doskonałym przeciwutleniaczem, który pomaga spowolnić proces starzenia się.

 

4. Seks oralny obniża ciśnienie krwi

 

Badania sugerują, że nasienie działa jak lek na nadciśnienie. Ponadto kobiety ciężarne, które połykają nasienie są mniej narażone na wystąpienie stanu przedrzucawkowego. Jak więc widać nasienie służy też podczas ciąży.

 

5. Wydalanie spermy zmniejsza ryzyko raka prostaty

 

 

American Medical Association stwierdza, że wysoka częstotliwość wytrysków chroni przed rakiem prostaty. Nie ma znaczenia, czy wytrysk jest z partnerką czy też jest wynikiem masturbacji.

 

6. Sperma jako niezwykły materiał

 

Politechnika w Turynie przeprowadziła badania, które mówią o tym, że DNA ze spermy może być użyty do produkcji materiałów odpornych na wysokie temperatury.

 

https://www.sheknows.com/health-and-wellness/articles/1079514/health-benefits-of-sperm/

 

 

Pamietajcie jednak,że kobiety zachowują DNA ze spermy partnera!

Tagi:

seks ,  sperma ,  nasienie ,  mężczyzna ,  wytrysk ,  depresja ,  rak prostaty , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót