Partner: Logo KobietaXL.pl

Depresja może objawiać się w zupełne nietypowy sposób. Przeczytaj listę symptomów, które powinny cię zaniepokoić i skłonić do wizyty u lekarza:

1. Za dużo kupujesz? Są ludzie, którzy w depresji cierpią na kompulsywny zakupoholizm. Kupują bez potrzeby w sklepach albo w internecie.

2. Zbyt często pijesz? Jeśli czujesz, że potrzebujesz drinka z powodu złego nastroju czy niepokoju, może to świadczyć o depresji. Pamiętaj też, że alkohol nie pomaga w depresji - jej ataki mogą być  cięższe występować częściej.

3.Zapominasz o różnych sprawach? Przewlekły stres i depresja podnosi poziom kortyzolu, a to osłabia funkcje mózgu odpowiedzialne za pamięć i uczenie się.

4. Zbyt często spędzasz czas w internecie? Badania pokazują, że ludzie cierpiący na depresję bardzo często wolą żyć w wirtualnym świecie.

5.Ciągle głodna? Kompulsywne jedzenie to też jeden z objawów depresji.

6.Boli cię krzyż? Aż 42 procent osób cierpiących na uporczywe bóle kręgosłupa w części lędźwiowej doświadczyli epizodu depresji zanim ból się zaczął. Również przewlekły ból może powodować depresję.

7. Ryzykowne zachowania seksualne? Nagły wzrost zainteresowania seksem, chęć na uprawianie seksu w ryzykowny sposób też może być objawem depresji.

8. Wiecznie zdenerwowana? Uważa się, że chorzy na depresję nie uzewnętrzniają swoich uczuć. Tymczasem stan wiecznego poddenerwowania, wybuchy gniewu poza kontrolą też mogą być objawem depresji.

9. Hazard? Jeśli oddajesz się grom bez umiaru, to też może być objaw depresji.

10. Problem z rzuceniem palenia?  Osoby cierpiące na depresję potrafią palić ponad paczkę dziennie i nie mają zamiaru rozstawać się z nałogiem.

11. Zaniedbałaś się? Niechęć do dbania o swoją urodę to również symptom depresji.

Oczywiście prawidłowa diagnozę może postawić wyłącznie lekarz psychiatra. Jednak przedstawiona powyżej lista symptomów może pomóc w podjęciu decyzji o konieczności konsultacji.

źródło https://www.webmd.com/depression/ss/slideshow-surprising-signs

 

Tagi:

depresja ,  psychiatra ,  zdrowie ,  choroba ,  kobieta , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót