Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Zmiana mowy ciała

Badanie przeprowadzone wśród belgijskich kobiet wykazało, że te, które miały orgazm pochwowy, chodziły bardziej energicznie i zmysłowo niż te, którzy tego nie doświadczały. Częściej też miały uśmiech na twarzy.

 

2. Łagodzi migrenę i ból pleców

Hormony wydzielane podczas stosunku zmniejszają ból, szczególnie związany z migrenami, więc tłumaczenie się bólem głowy, by uniknąć seksu jest bez sensu. Regularnie uprawiany seks pomaga też w walce z bólami kręgosłupa.

 

3. Redukcja stresu

Stuart Brody, seksuolog i profesor na Uniwersytecie Szkocji, mierzył poziom stresu u niektórych swoich studentów, których poprosił o prowadzenie dziennika seksu. Wynik? Ci, którzy mieli regularne stosunki seksualne, byli mniej zestresowani.

 

4. Ochrona przed zawałem

Badanie przeprowadzone przez University of Pennsylvania ujawniało, że ​​ludzie, którzy kochają się co najmniej dwa razy w tygodniu, rzadziej mają zawał serca niż ci, którzy praktykują seks rzadziej. Oczywiście aktywność seksualna musi być regularna. Z badań przeprowadzonych przez Tufts University w Stanach Zjednoczonych wynika, że ​​osoby, które nie ćwiczą ani nie uprawiają seksu, są bardziej narażone na zawał serca lub nawet nagłą śmierć (3,5%) niż osoby, które to robią.

 

5. Zmniejsza ryzyko depresji

Profesor Brody uważa, że ​​jest to spowodowane hormonami szczęścia (prolaktyna), które występują w nasieniu. Analizując próbki krwi od osób, które uprawiały seks z innymi osobami i od osób, które się masturbują, naukowiec stwierdził, że poziom prolaktyny u tych pierwszych były nawet o 400% wyższe.

 

6. Obniża ciśnienie krwi

Częste uprawianie seksu wiąże się z niskim ciśnieniem krwi, co pomaga zapobiegać chorobom serca. Podobny efekt daje przytulanie, ponieważ zwiększa poziom oksytocyny, hormonu odpowiadającego za nastrój.

 

7. Zapobiega nietrzymaniu moczu u kobiet

Penetracja jest najskuteczniejszym sposobem na ćwiczenie mięśni odpowiedzialnych za trzymanie moczu.

 

8. Odchudza

Konwencjonalna sesja seksualna pozwala spalić od 50 do 60 kalorii, a kochanie się trzy razy w tygodniu przez miesiąc jest równoznaczne z godziną ćwiczeń na siłowni.

 

9. Chroni przed rakiem

Francuskie badanie ujawniło, że ​​kobiety, które nie uprawiają seksu regularnie, są trzy razy więcej narażone na raka od kobiet, które regularnie współżyją. Wynika to z substancji, które są w męskim nasieniu.

 

10. Wydłuża życie

Różne badania naukowe zapewniają, że częste osiąganie orgazmu (około 100 razy w roku, mniej więcej) wydłuża przeciętnie długość życia o osiem lat. Badania przeprowadzone na ponad 900 mężczyznach wykazały, że żyją oni dłużej, jeśli regularnie uprawiają seks.

źródło https://fashionclick.cienradios.com/lo-dice-la-ciencia-10-beneficios-del-sexo-para-la-salud/

 

Tagi:

seks ,  zdrowie ,  migreny ,  sperma ,  depresja , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót