Partner: Logo KobietaXL.pl

Dr Richard Levitan wyjaśnia, że pulsoksymetr jest w stanie pomóc zakażonym pacjentom i wskazać moment, w którym jak najszybciej powinni szukać pomocy w szpitalu. Wiele osób podczas kwarantanny czuje się dość dobrze, nagle jednak w momencie ich stan zdrowia załamuje się i często, pomimo pomocy, umierają.

 

Pulsoksymetr to maleńkie urządzenie, które zakładamy na palec, mierzy on poziom utlenienia naszej krwi. Levitan, który pracuje w szpitalu Bellevue w Nowym Jorku, twierdzi, że osoby przyjmowane na oddział, z reguły miały bardzo niski poziom tlenu, co jest charakterystycznym objawem Covid-19.

 

- Mając w domu pulsoksymetr i termometr możesz monitorować swój stan zdrowia – twierdzi Levitan. - Jesteś zdecydowanie lepiej przygotowany do walki z chorobą.

 

Prawidłowa saturacja krwi tlenem wynosi ok. 95-98%. Palacze z reguły osiągają niższe wskaźniki. Spadek poziomu tlenu poniżej 90% świadczy już o ciężkiej niewydolności oddechowej, natomiast do lekarza należy się zgłosić natychmiast, gdy nasz wynik wynosi 92% i mniej.


źródło https://wapa.pe/salud/1557015-coronavirus-oximetro-pulso-serviria-tenerlo-casa-durante-pandemia-covid-19-prevencion-enfermedades

Tagi:

koronawirus ,  pandemia ,  epidemia ,  pulsoksymetr , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót