Partner: Logo KobietaXL.pl

Telepatia to ogólnie pojęta możliwość komunikacji pomiędzy formami życia bez użycia żadnych znanych człowiekowi zmysłów. Nazwa pochodzi od greckich słów tele (daleki) i patheia (uczucie). Podobnie jak w przypadku innych zjawisk parapsychologicznych, istnieją liczne relacje świadków twierdzących, że zetknęli się z tym zjawiskiem lub potrafią je wywoływać, ale mimo wielu studiów, zjawisko nigdy nie przeszło pozytywnie testów naukowych w warunkach uniemożliwiających dokonywanie oszustw. Istnieje wiele proponowanych teorii na temat mechanizmu działania tego zjawiska, jednak żadna nie została jak na razie jednoznacznie potwierdzona.

 

Naukowcy, którzy wierzą

Do tych, którzy w telepatię wierzą, należy Julie Beischel, propagująca szeroko pojętą parapsychologię. Sama Beischel spotkała swojego przyszłego męża Marka Boccuzziego na konferencji i zgodziła się wziąć udział w eksperymencie z telepatią, nie mówiąc mu od razu o uczuciach, jakie do niego czuła, choć byli wówczas obcymi dla siebie ludźmi. Wkrótce się pobrali, uważając, że w ich spotkaniu pomogła telepatia.

Beischel jest współzałożycielką Windbridge Institute for Applied Research in Human Potential, organizacji parapsychologicznej, która uważa, że rzeczy takie jak lewitacja, psychokineza i mediumizm są autentyczne. Beischel uzyskała tytuł doktora z farmakologii i toksykologii na Uniwersytecie Arizony, jest osobą wykształconą, choć rzecz jasna jej poglądy budzą szereg kontrowersji.

Faktem jest, że dziedzina parapsychologii nie jest uznawana przez większość naukowców. Jednak zarówno Beischel jak i inne osoby zajmujące się telepatią, uważają, że są na jej istnienie ewidentne dowody.

Zarówno ona jak i inni powołują znany przypadek Hansa Bergera, lekarza, jednego z twórców EEG który upadł na koniu i omal nie zginął stratowany przez grupę biegnących, pozostałych koni. Jego siostra, znajdująca się wiele kilometrów dalej, wyczuła , że bratem dzieje się coś złego i nalegała, aby ich ojciec wysłał telegram, aby dowiedzieć się, co się dzieje. To doświadczenie naznaczyło życie Bergera tak bardzo, że zmienił studia w nadziei odkrycia pochodzenia tej dziwnej energii. Był neurologiem i psychiatrą, zajmował się badaniami mózgu.

I choć wyjaśnienie tej zagadki nadal pozostaje tajemnicą, od tamtej pory opisano setki historii, które mają być dowodem na istnienie telepatii.

W opublikowanym w 2008 roku badaniu Dean Radin wykazał, że związek między bliskimi (w tym przypadku pacjentami chorymi na raka) może aktywować układ nerwowy biorcy. Dean Radin jest parapsychologiem. Po uzyskaniu tytułu licencjata i magistra elektrotechniki oraz doktoratu z psychologii edukacyjnej Radin pracował w Bell Labs, prowadził badania naukowe na Uniwersytecie Princeton, GTE Laboratories, University of Edinburgh, SRI International, Interval Research Corporation i był wykładowcą na University of Nevada, Las Vegas. Następnie Radin został starszym naukowcem w Instytucie Nauk Noetycznych (IONS) w Petaluma, Kalifornia, USA, który znajduje się na liście wątpliwych organizacji autorstwa Stephena Barretta. Radin uważa, że zjawiska paranormalne mają związek z fizyką kwantową, ale niestety, nie wszyscy ludzie są w stanie je odczuwać.

Brytyjczyk Rupert Sheldrake badał telepatię telefoniczną. Wykazał, że bliskość emocjonalna jest silniejszym predyktorem niż sama bliskość fizyczna. Uczestnicy eksperymentu podawali listę czterech osób, które były im bliskie, a gdy telefon zadzwonił, musieli odgadnąć, która z tych osób dzwoni. Sheldrake opisuje ten eksperyment jako niezwykle udany i potwierdzający tezy o telepatii.

Bo przecież telepatyczne połączenie między bratnimi duszami zna większość z nas z autopsji. Pary, które latami mieszkają razem, często mają dokładnie tę samą myśl lub pomysł w tym samym momencie. Może chodzić o zakupy, coś do jedzenia czy propozycję wyjścia z domu. Telepatia w parach wykracza daleko poza dzielenie podobnych upodobań, jest to zdecydowanie znacznie coś więcej. Podobnie jest z „duchowymi bliźniakami”, które oddziałują na siebie w podobny sposób, nie potrzebując w tym celu komunikacji werbalnej.

 

 

Telepatia po lupą rządów

Telepatią zaczęto się na serio interesować w czasach „zimnej wojny”. I Związek Radziecki i Amerykanie rozpoczęli szereg tajnych badań, nad takimi możliwościami.

Badania parapsychologiczne w ZSRR swój punkt kulminacyjny osiągnęły w latach 60-tych ubiegłego wieku. Jeden z naukowców Walery G. Pietruchow twierdził: „W momencie podziału, żywe komórki emitują pewne cząsteczki, które można wykryć i zmierzyć, i że niosą one w sobie informację. Ich funkcje mogą wyjaśnić podstawy telepatii i związanych z nią zjawisk”. Aby zgłębić tajniki parapsychologiczne stworzono nawet specjalne „Miasto Nauki” – w Akademgorodoku na Syberii. Tu eksperymentowało i mieszkały rodziny naukowców. Oczywiście ci ludzie pracowali pod ścisłym nadzorem władz i w całkowitym utajnieniu. Jednym z tych badaczy był dr August Stern. Po upadku ZSRR wyemigrował do Francji i tam opisał czym zajmowano się w tajnym mieście: „aspektami fizyki teoretycznej stworzonej w celu rozwiązania zagadki energii psychicznej przepływającej między materią ożywioną” . KGB miała informować o „odkryciu czegoś ważnego”. Trudno było jednak tym służbom do końca wierzyć, oficjalnie zarówno rząd ZSRR i KGB przecież nigdy nie interesowały się parapsychologią. W miasteczku realizowano „Projekt Numer 8”. W jednym z badań poddawano kociętom elektrowstrząsy i sprawdzano, czy następuje reakcja u matki znajdującej się kilka pięter wyżej. Były badania nad elektromagnetycznością w zakresie człowiek-człowiek i człowiek-materia. Wyniki były pewnym sukcesem. Znalazły się nawet w Państwowym Rejestrze Odkryć. Małżeństwo naukowców Jurija i Ludmiły Korabielnikowów przeprowadziło ponad 8 tysięcy testów w zakresie jasnowidzenia. Wyniki badań określono jako „wyższe niż wskazywałby rachunek prawdopodobieństwa”. Tak samo opisano w raporcie wyniki eksperymentów z telepatią biofizyka Jurija Kamieńskiego i aktora Karla Nikołajewa. Mieli dokonać transferu myśli poprzez „wysyłanie” intensywnych emocji.

Amerykanie pilnie śledzili ruchy Rosjan i wyciągali wnioski. To był czas w USA gdy pojawiła się fala spiskowych teorii. Od UFO, po przekonania o tajnych badaniach parapsychologicznych. To nie były tylko spekulacje. Podobno w roku 1959 w odbył się eksperyment telepatyczny z łodzią podwodną Nautilus. Przekaz myślowy był nadawany przez znajdującego się na pokładzie „Smitha”, czyli studenta Uniwersytetu Duke. Odbiorca telepata był w tym czasie w laboratorium korporacji Westinghouse. Smith miał przekazywać myślą jakieś obrazy, znajdujące się na 5 kartach. Odbiorca miał przechwycić wizję i pokazać właściwą ilustrację. Wyniki były pozytywne, określono je jako „większe niż wskazywałby rachunek prawdopodobieństwa”. Co działo się potem z badaniami nad przekazem telepatycznym, możemy się jedynie domyślać. Fakt, że teraz Hamid Krim, kierownik programu Army Research Office, powiedział mediom, że „urządzenia oparte na tej technologii mogą być w stanie dostarczać zespołom informacji zwrotnych w terenie, aby mogły podjąć działania naprawcze, sygnały stresu i zmęczenia mogą informować dowódców, kiedy żołnierze potrzebują odpoczynku, a także zapewniać kanał cichej komunikacji, (czyli telepatii) za pośrednictwem centralnego komputera. (…) System interfejsu mózgowego nadający się do celów wojskowych jest prawdopodobnie odległy o dziesięciolecia" - mówił Krim.

 

Naukowcy nie odkryli Ameryki

Australijscy Aborygeni twierdzą, że od wieków potrafią to, nad czym teraz głowią się najtęższe umysły mocarstw świata, czyli skutecznie porozumiewają się bez użycia słów. Jak przekonują, ta komunikacja przebiega nie tylko między ludźmi, ale również z innymi formami życia na Ziemi i kamieniami.

„Marlo Morgan, amerykańska psycholog, która przez kilka lat pracowała w Australii, wraz z plemieniem Aborygenów wyruszyła w pieszą podróż w poprzek kontynentu. Badaczka tak opowiadała o zachowaniu tubylców: Podczas wędrówki prowadzący grupę nagle zatrzymał się. Chwilę stał w ciszy z wyciągniętymi dłońmi. Po kilku minutach oświadczył, że myśliwy, którego wysłał po jedzenie, jest o kilka godzin przed grupą i upolował kangura. Nie ma jednak siły nieść zwierzaka z ciężkim ogonem, pyta więc, czy może ten ogon obciąć. Plemię się zgodziło, a po kilku godzinach łowca przyniósł zwierzę, oczywiście bez ogona. Dla Aborygenów nie było w tym nic niezwykłego. To dla nich całkowicie naturalny sposób porozumiewania się. Przed polowaniem aborygeni zwracali się do zwierząt, przepraszając, że je zabiją. Ofiary – jakby słyszały te głosy – widząc myśliwych, nie uciekały i spokojnie im się poddawały.” - pisze Joanna Lamparska w artykule „Nowy zmysł”, opublikowanym w Focusie.

Wybitny australijski profesor antropologii na uniwersytecie w Sydney, Adolphus Peter Elkin, był przekonany, że Aborygeni swobodnie posługuje się telepatyczną komunikacją między jednostkami swojego plemienia. Uważał, że są w stanie to robić, ponieważ przez lata przechodzą rygorystyczne ćwiczenia dyscypliny umysłowej. Jak twierdził, ludzie zachodniej cywilizacji zatracili taką zdolność skupienia. Zamiast ćwiczyć umysł, rozprasza nas jazda tramwajem, czytanie czy setki innych rzeczy w naszym świecie. Nie potrafimy się już tak skoncentrować.

Ale nie tylko Aborygeni posiadają zdolność telepatii. Do tej grupy należą także bliźnięta. Joanna Lamparska w „Nowym zmyśle” opisywała także siostry bliźniaczki z Wrocławia. Anna i Barbara Markowskie przyznały, że jest między nimi jakiś tajemniczy sposób połączenia przez, który „są na siebie skazane”. - Kiedyś w nocy bardzo się przestraszyłam – opowiadała Anna Markowska. - Poczułam, że muszę zadzwonić do siostry. Okazało się, że do jej mieszkania ktoś chciał się włamać. Nie wiem, skąd to wiedziałam. Czasami odczuwam ból Basi, a ona mój. Najgorzej gdy któraś z nas musi iść do dentysty. Obie się go boimy, a czuć nie swój ząb to dopiero przekleństwo. W takich sytuacjach uspokajamy się w myślach. Nie wiem, jak to robimy, to się po prostu dzieje.

Choć nieuchwytna, z pewnością również istnieje niezwykła więź telepatyczna, między matką i jej dzieckiem. Naukowcy z Uniwersytetu w Barcelonie zbadali, jak mózg matki zmienia się w trakcie ciąży, aby jak najlepiej „dostroić się” do noworodka. Udowodniło, że ciąża powoduje długotrwałe zmiany w strukturze mózgu, mające na celu ułatwienie matce komunikację z dzieckiem. Takie zsynchronizowanie struktury mózgu kobiety i noworodka utrzymuje się około dwóch lat po porodzie. Naukowcy z Uniwersytetu w Cambrige odkryli, że synchronizacja mózgów rodzic (także ojciec) – dziecko, następuje w wyniku kontaktu wzrokowego z niemowlakiem. Fale mózgowe dostrajają się gdy dorosły i niemowlę patrzą sobie w oczy. Zawiązuje się między nimi jakaś niewidzialna nić, bez słów potrafią odczytywać własne emocje.

 

Ćwiczenia telepatii - jak przyciągnąć kogoś myślami?

Sami możemy się przekonać, czy potrafimy nawiązać kontakt telepatyczny. Najlepiej próbować telepatii z osobą, którą darzymy uczuciem. Ponoć w takiej relacji także istnieje silna więź pozazmysłowa. Można więc spróbować telepatię poćwiczyć:

 

- Skup się na pozytywnych myślach. Skoncentruj się na pięknych chwilach, wyobraź je sobie.

 

- Medytuj. Gdy znajdziesz chwilę na uspokojenie umysłu, oddychaj powoli i głęboko wyobrażając sobie swój obiekt.

 

- Wykorzystaj prawa przyciągania. Ponoć przyciągamy to, na czym skupiamy swoją uwagę. Skoncentruj się na najlepszych cechach swojego obiektu, uśmiech, dobroć, dotyk…

 

- Wizualizuj subtelne połączenie energetyczne między tobą a tą osobą. Zobacz w myślach delikatny strumień energii, który was łączy.

 

- Używaj afirmacji. Powtarzaj pozytywne komunikaty, np. „Jesteśmy ze sobą blisko myślami”.

 

- Wysyłaj pozytywne wibracje. Wysyłaj pozytywne uczucia i myśli w kierunku danej osoby. Wyobraź sobie, że ten pozytywny ładunek dociera i wpływają na jej samopoczucie.

 

Źródła:

 

https://www.bbc.com/future/article/20130404-will-we-ever-read-minds

https://www.focus.pl/artykul/nowy-zmysl

https://www.polskieradio.pl/10/481/artykul/1242213,wyslano-pierwsza-wiadomosc-telepatycznie

https://www.wrozka.com.pl/niezwykli-niezwykle/zjawiska/4459-telepatyczna-

https://wylecz.to/psychologia-i-psychiatria/telepatia/

https://pieknoumyslu.com/telepatia-czytanie-w-myslach-czy-mozliwe/

https://prometeuszowie.fandom.com/wiki/Telepatia

https://joemonster.org/phorum/read.php?f=7&t=1157

https://kopalniawiedzy.pl/telepatia-mysli-e-mail-komunikacja-EEG,5897

https://pl.wikipedia.org/wiki/Telepatia

https://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/rozwoj-osobisty/telepatia-na-czym-polega-i-czy-mozna-siej-jej-nauczyc-aa-Vqcm-QtCH-PNpy.html

https://naukatolubie.pl/telepatia-dziala/

https://pomorska.pl/jasnowidz-z-czluchowa-wszyscy-jestesmy-telepatami/ar/7212184

https://www.medexpress.pl/nauka-medycyna/implant-telepatia-postep-techniczny-czy-terapeutyczny/

https://ronja.pl/8-naukowych-faktow-o-wiezi/

https://www.rmfmaxx.pl/news/Czy-bliznieta-potrafia-porozumiewac-sie-telepatycznie-Fakty-i-mity-o-blizniakach,62447.html#crp_state=1

https://geekweek.interia.pl/raport-bron-przyszlosci/news-bron-psychotroniczna-rosja-i-usa-od-dawna-ja-testuja-ale-nie,nId,5931763

Tagi:

telepatia ,  jasnowidzenie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót