Partner: Logo KobietaXL.pl

 

Wielu z nas słyszało o słynnych medium, takich jak Nostradamus, Edgar Cayce czy Harry Houdini. Mało kto jednak wie, że zdolności paranormalne mieli również inni znani bardzo ludzie.

 

 

 

 

1.) MARK TWAIN

Mark Twain (urodzony jako Samuel Langhorne Clemens), słynny amerykański pisarz i przedsiębiorca, miał proroczy sen o śmierci swojego brata Henry'ego.

 

We śnie uczestniczył w pogrzebie swojego brata i patrzył, jak na trumnie układana jest kompozycja kwiatowa z białych róż z jedną czerwoną różą pośrodku. W ciągu kilku tygodni od snu, Henry miał wypadek, w wyniku którego zginął. Pogrzeb, w tym niezapomniany układ kwiatów, był dokładnie taki sam jak we śnie.

 

Twain przewidział również rok swojej śmierci, mówiąc, że tak jak urodził się w roku Komety Halleya, umrze, gdy powróci Kometa Halleya, co stało się w 1910 roku. Twain w swoich opowiadaniach przewidział również internet w 1898 roku.

 

 

2.) PREZYDENT ABRAHAM LINCOLN

Abraham Lincoln i jego żona Mary Todd Lincoln byli bardzo zaangażowani w ruch spirytualizmu, organizowali seanse w Białym Domu i robili zdjęcia duchów po śmierci ich syna Willa.

 

Ci, którzy znali prezydenta Lincolna, potwierdzali, że zdawał się wiedzieć o tym, co się stanie, przewidując wyniki bitew przed otrzymaniem wiadomości, informując innych już w wieku 12 lat, że zostanie prezydentem i przewidując własną śmierć.

 

Lincoln śnił o swoim pogrzebie, odbywającym się w Białym Domu i w tym śnie zapytał jednego ze zmarłych żołnierzy o swoją śmierć. Żołnierz odpowiedział: „Prezydent został zabity ”. W ciągu kilku dni od snu Lincoln został zamordowany w drodze do teatru.

 

 

3.) PREZYDENT GEORGE WASZYNGTON

Nie często słyszy się o Georgu Waszyngtonie, gdy wspomina się o znanych postaciach posiadających zdolności paranormalne, ale zimą 1777 roku, po jego odwrocie z Valley Forge, powiedziano, że Waszyngton doświadczył trzech spotkań z duchami. Wizyty te, znane jako „trzy wielkie niebezpieczeństwa”, interpretowano jako prorocze obrazy wojny dla Ameryki.

 

Pierwsza mówiła o walce i utracie życia wielu osób w wojnie o niepodległość.

Druga zapowiadała wojnę domową, a trzecia wojnę, z udziałem Europy, Azji i Afryki.

Wizyty te zostały spisane własnymi słowami Waszyngtona i są złożone w Bibliotece Kongresu.

 

 

4.) NIKOLA TESLA

Nikola Tesla jest dziś dobrze znany jako genialny wynalazca, inżynier i fizyk. Przez całe życie doświadczał oślepiających błysków światła, którym towarzyszyły wizje.

W 1901 roku Tesla przewidział rozwój komunikacji bezprzewodowej i smartfona - podręcznego urządzenia, które według niego będzie używane do natychmiastowej komunikacji i odtwarzania muzyki w odległych miejscach.

W 1926 r. Tesla opisał inne urządzenie przenośne, które pozwoli ludziom zobaczyć wydarzenia z odległych zakątków, co jest równoznaczne z transmisjami video, które dzisiaj uznajemy za oczywistość.

 

 

5.) JOAN CRAWFORD

Aktorka Joan Crawford nie jest często kojarzona ze zdolnościami paranormalnymi, ale z pewnością miała szereg doświadczeń, które kwalifikują się jako telepatyczne. Aktorka twierdziła, że ​​przez całe życie odczuwała irracjonalny lęk przed ciemnością.

 

W rezultacie przez całą noc zostawiała zapalone światło w swojej sypialni. Kiedyś lampka w jej sypialni zaczynała migotać i na przemian świecić bardzo jasno i prawie gasła między godziną 23:00 a północą, co przeraziło aktorkę.

 

Wezwała elektryka, ale on nie znalazł usterki. Kolejnej noc Crawford zapaliła wszystkie światła w domu, lampa z sypialni zachowywała się tak samo, gdy inne lampy paliły się normalnie. Czwartej nocy aktorka spała w pokoju gościnnym, ale i lampa w pokoju gościnnym zachowywała się tak samo, jak ta w sypialni.

 

Rankiem piątego dnia otrzymała telegram z Nowego Jorku z informacją, że stary przyjaciel zmarł poprzedniego wieczoru o północy, walcząc o życie przez 4 noce. Przyjaciel został przewieziony do szpitala na operację, która miała miejsce o godzinie 23:00, kiedy po raz pierwszy lampa zaczęła mrugać. Po śmierci przyjaciela wszystko wróciło do normy.

 

6.) ELVIS PRESLEY

Elvis Presley nie jest kimś, kogo można się spodziewać na liście znanych medium, ale Elvis głęboko wierzył w to, że ma uzdrawiający dotyk, potwierdzają to też osoby z jego otoczenia.

 

Na wycieczce na nartach kolega miał wypadek, bardzo zranił się w kolano - tak bardzo bolało, nie mógł chodzić i czekał na ratunek. Elvis położył ręce na kontuzjowanym kolanie, a ból i rana zniknęły. W innym przypadku kierowca z silnym bólem w klatce piersiowej zatrzymał się na poboczu drogi w pobliżu Nashville w Tennessee. Elvis kazał swojemu kierowcy zatrzymać się, by mógł pomóc. Owijając jedną rękę wokół ramienia mężczyzny i kładąc dłoń na jego sercu, Elvis zapewnił go, że wszystko będzie w porządku.

Ból natychmiast ustąpił i po upewnieniu się, że karetka jest w drodze, Elvis wrócił do swojego samochodu i ruszył w drogę.

Elvis twierdził również, że ma moce psychokinetyczne (psychokineza to zdolność do poruszania obiektów za pomocą umysłu), które rozwijał i ulepszał, im bardziej badał ten temat.

Twierdził choćby, że jest w stanie na odległość włączać i wyłączać system zraszaczy w Graceland.

Nawet po jego śmierci wielu ludzi nadal wierzy w uzdrawiające zdolności Elvisa; do dziś odwiedzają jego grób w nadziei na uzdrowienie.

 

źróło https://gostica.com/parapsychology/6-famous-people-didnt-know-psychic/

Tagi:

telepatia ,  duchy ,  uzdrowienie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót