Partner: Logo KobietaXL.pl

Byk, Panna, Koziorożec, bo to o nich właśnie mowa, przodują w uznaniu dla rzeczy solidnych, trwałych, rzeczywistości uchwytnej, celów praktycznie osiągalnych. To znaki, które umieją twardo stąpać po ziemi, choć czasami może się wydawać, że bujają w obłokach. To jednak tylko pozory.

I choć różnią się pomiędzy sobą, właśnie ta cecha bardzo je łączy.

 

Jakie są ziemskie znaki?

 

BYK

Urodzeni pomiędzy 21 kwietnia a 20 maja.

Cechy charakteru: stabilność, trwałość, siła woli, wytrzymałość., zmysłowość. Byki lubią dobre jedzenie, muzykę i śpiew. Szukają trwałych uczuć. Lubią naturę, są dobrymi rolnikami. Mogą się też sprawdzać w zawodach związanych z bankowością i rachunkami. Ich wadą jest upór, częste bycie w złych humorze, złośliwość i czasami nadmierna chciwość.

 

żywioł – Ziemia

 

dzień – piątek

 

kolor – zielony i niebieski

 

planeta – Wenus

 

zapach – fiołkowy

 

kamienie szlachetne i metale – miedź, szmaragd, akwamaryn,

 

Byki są najczęściej praktyczne, zdeterminowane i mają silną wolę. Jeśli mają lidera, któremu ufają, pójdą ślepo za nim. Kochają spokój, szanują zasady. Niechętnie dokonują zmian. Nie lubią się zadłużać, łamać prawa. Z reguły ostrożne, stabilne z dużym poczuciem sprawiedliwości. Czasami są zbyt sztywne, egocentryczne i uparte. Kochają piękne rzeczy, są miłośnikami muzyki i sztuki. Uwielbiają luksusy, dobre jedzenie, alkohol. Powinny jednak nie ulegać zbyt często pokusie, bo schodzą wówczas na złą drogę. Miewają też skłonność do fanatyzmu religijnego.

 

PANNA

 

Urodzeni 23.08- 22.09

 

 

Panna wiecznie dąży do doskonałości, jest krytyczna, analizuje, lubi pracować dla innych, dlatego spełni się w służbie zdrowia, oraz w pracy na roli i ze zwierzętami.

 

żywioł - ziemia

 

pora roku – lato

 

zalety – lubi pomagać, skromna, skłonna do przysług

 

wady - bywa skąpa i nieodpowiedzialna

 

dzień – środa

 

kolor – ciemnozielony

 

planeta – Merkury

 

zapach – akacjowy

 

kamień – topaz

 

Panna to jedyny znak Zodiaku symbolizowany przez kobietę, charakteryzuje się dążeniem o doskonałości, precyzji, pedanterią, obsesją czystości. Panny są bystrymi obserwatorami, świetnie rozgryzają innych, są przy tym cierpliwe. Czasami wydają się zimne, ale kryją wielkie serca. Wchodzą w dość powierzchowne relacje, bo boją się niewłaściwie ulokować uczucia, wola nie ryzykować. Dlatego często bywają skryte.

Mają wielki urok, są metodyczne, myślą logicznie. Panna lubi się uczyć, lubi wyzwania, ale czasami tak się w coś angażuje, że jest w stanie zrealizować swoich ambitnych planów. Są bardzo intuicyjne.

 

KOZIOROŻEC

 

Urodzeni 22.12 - 19.01

 

Lubi politykę, zdobywanie celów, często robi karierę. Ma poczucie obywatelskiego obowiązku, dobrze wywiązuje się w działaniach społecznych.

 

żywioł – ziemia

 

pora roku – zima

 

zalety – hojny, lubi robić przysługi

 

 

wady pesymizm, częsta nieśmiałość, bywa złośliwy

 

kolor – szary, brązowy, czarny

 

planeta – Saturn

 

zapach – wszystkie naturalne

 

amulety – turkus, ametyst

 

 

Koziorożec to stabilny pokojowy i bezpieczny znak. Pracowity, odpowiedzialny, praktyczny, dążący do celu. Niezawodny, można na nim polegać,świetny jako wykonawca trudnych i pracochłonnych zadań. Kocha muzykę. Jest wymagający wobec bliskich i współpracowników, ale wymaga też od siebie. Jednak ludzie spod tego znaku nie zawsze są bardzo szczęśliwi. Mają skłonność do melancholii i pesymizmu. Koziorożec powinien praktykować jogę, medytację, gdyż to zapewni mu wewnętrzny spokój.

 

 

Wspólne cech ziemskich znaków

 

 

Te znaki cenią obiektywizm i osiągnięcia materialne. Osoby urodzone pod znakiem Byka, Panny i Koziorożca muszą zarabiać pieniądze, rozwijać się w miejscu pracy lub zawodowo, aby czuć się spełnionymi. Tylko bowiem kontynuacja dotychczasowych wysiłków da określony efekt. Kochają niebieski kolor, który reprezentuje spokój, wierność i stałość; to kolor, który daje zaufanie, wiarę, przejrzystość postępowania. Te znaki powinny dużo czasu spędzać patrząc na wodę lub niebo, bo każdy odcień błękitu może wiązać się z innymi doznaniami, np. błękit nieba może być orzeźwiający i przyjemny. Ciemny błękit może reprezentować elegancję, stabilność, głębię, pewność siebie, wolność, cierpliwość, lojalność i uczciwość. I tylko te cechy pomogą im przetrwać. Ich szczęśliwe liczby to 2, 17 i 21.

 

Wyróżnia je to, że starają się opiekować innymi, dać im schronienie. Dbają szczególnie o naturę. Mają chęć ocalić planetę, uczynić świat lepszym miejscem. Nie muszą zabiegać o innych, znają swoją wartość. Nie ujawniają często emocji, są skryte. Spokój znajdują w przyrodzie.

 

Ziemia jest dla nich szczytem trwałości (solidności) w przenośnym i dosłownym znaczeniu; jest to jedynie pewny grunt pod nogami.

 

Jaki amulet jest najlepszy dla ziemskich znaków?

 

To połączenie z matką Ziemią sprawia, że najlepszym amuletem dla tych znaków jest Drzewo Życia. Drzewo to symbol kosmicznej mocy, odradzania się, przedstawia nieśmiertelność. Łączy światy – ten podziemny, ziemski i niebiański. Nie bez powodu drzewo było więc obiektem kultu w wielu religiach.

 

Już w Księdze Rodzaju znajdujemy opis Drzewa Życia, jest ono centralnym elementem żydowskiej kabały, przedstawiającym budowę wszechświata. Dla innych symbolizuje różne sfery życia człowieka – korona to umysł, pień to ciało, a korzenie to podświadomość. Niemiecka mistyczka Anna Emmerlich opisywała Drzewo Życia jako cedr ze złotymi owocami.

 

Amulety z Drzewem Życia, według ezoteryków emanują dobrą energią, wzmacniają, dodają sił, przyciągają obfitość. Warto pamiętać o wielkiej mocy żywych drzew, które nas otaczają. Dotykanie ich, przytulanie się do drzew, sam ich widok, medytacja w parku czy w lesie mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie i stan umysłu.

 

Tagi:

znaki zodiaku ,  horoskop , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót