Partner: Logo KobietaXL.pl

Świat tego samotnego znaku wydaje się być czasami smutny, ale nic bardziej mylnego. On czuje się szczęśliwy w swojej bańce, nie ma potrzeby ciągłego obcowania z ludźmi, ba męczy go nadmiar kontaktów towarzyskich. Ponieważ jego żywiołem jest ziemia, kocha przyrodę i uwielbia samotne cieszenie się naturą.
O kim mowa? O Koziorożcu. To ludzie urodzeni pomiędzy 22.12 – 19.01. Nie przepadają za obcymi, bo bywają wobec nich podejrzliwi. Wolą często być sami, niż ryzykować przypadkowe znajomości.

Koziorożcy to perfekcjoniści i często pracoholicy. Dla Koziorożca praca jest czymś tak ważnym, że zawsze będzie na pierwszym miejscu. Potrafi pracować w zespole, ale jeśli widzi, że grupa nie nadąża za nim, opuszcza ją natychmiast.

Koziorożec jest jednym z najtrudniejszych znaków zodiaku, jego perfekcjonizm sprawia, że widzi wady u innych, co też jestem powodem do wybierania świętej samotności.

 

Ale Koziorożec jest też pełen zalet. To znak bardzo pracowity, odpowiedzialny, praktyczny, dążący do celu. Niezawodny, można na nim polegać, świetny jako wykonawca trudnych i pracochłonnych zadań. Kocha muzykę. Jest wymagający wobec bliskich i współpracowników, ale wymaga też od siebie. Wadą Koziorożców jest to, że miewają skłonność do melancholii i pesymizmu, bywa, że cierpią na depresję. Koziorożec powinien praktykować jogę, medytację, gdyż to zapewni mu wewnętrzny spokój.

Lubi politykę, zdobywanie celów, często robi karierę. Ma poczucie obywatelskiego obowiązku, dobrze wywiązuje się w działaniach społecznych. Kiedy jednak kończą się obowiązki, Koziorożec wybiera najczęściej tylko własne towarzystwo. Życie z nim pod jednym dachem wymaga akceptacji jego zwyczajów. Nie jest zbyt skłonny do angażowania się w życie rodziny i potrzebuje izolacji.

 

Koziorożec

 

Oto najważniejsze atrybuty Koziorożca:

 

żywioł – ziemia

 

pora roku – zima

 

zalety – hojny, lubi robić przysługi

 

wady pesymizm, częsta nieśmiałość, bywa złośliwy

 

kolor – szary, brązowy, czarny

 

planeta – Saturn

 

zapach – wszystkie naturalne

 

amulety – turkus, ametyst

 

 

Tagi:

znaki zodiaku ,  horoskop ,  koziorożec , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz