Partner: Logo KobietaXL.pl

Baran (po łacinie Aries) jest pierwszym znakiem zodiaku odpowiadającym sektorowi ekliptyki od 0° do 30°, licząc od punktu wiosennej równonocy. W astrologii uważa się, że Słońce znajduje się w znaku Barana od 21 marca do 21 kwietnia. Astrologiczna era Barana trwała od 2150 p.n.e. do roku 0.

MITOLOGIA

Aries był baranem Zeusa i posiadał nie zwykłe futro z białej wełny, ale złote runo. Król Athamas, panujący w Beocji, ożenił się z Nefele, która urodziła mu dwoje prześlicznych dzieci – syna Fryksosa i córkę Helle. Po pewnym czasie Nefele znudziła się Athamasowi. Zostawił ją i wziął za żonę Ino – podstępną intrygantkę, nienawidzącą dzieci swego męża. Zła macocha postanowiła pozbyć się Fryksosa i Helle, aby uprzątnąć drogę do tronu dla własnego syna.   Namówiła kobiety w kraju, aby przesuszyły nasiona przeznaczone do siewu. Tego roku nic nie wzeszło na żyznych polach królestwa. Ludziom groził głód. Król wysłał poselstwo do Delf, aby dowiedzieć się, jaka jest przyczyna nagłego nieurodzaju. Nie przyszło mu do głowy, aby po prostu zasięgnąć opinii kobiet siejących zboże, ale podobnie zachowują się czasem również współcześni przywódcy. Ino przekupiła jednak wysłanników króla, aby przekazali mu wiadomość, że dla zażegnania głodu konieczne jest złożenie bogom w ofierze Fryksosa – następcy tronu. Kiedy nieszczęśliwy Athamas chciał złożyć ofiarę, pojawił się baran o złotym runie. Fryksos wskoczył ze swoją siostrą na grzbiet zwierzęcia i ten wzniósł się z obojgiem w powietrze. Helle straciła w pewnym momencie równowagę i spadła do morza, zwanego od tej pory Hellespontem. Fryksos dotarł do Kolchidy nad Morzem Czarnym i złożył barana w ofierze na jego prośbę. W podzięce za jego czyn, umieścił Zeus barana na niebie, jako gwiazdozbiór.

 

SYMBOL

Symbolem Barana, pierwszego znaku zodiaku, są stylizowane baranie rogi. Symbolem Barana jest również baran – zwierzę, które w mitologii zawsze symbolizowało odwagę i pomysłowość.

CHARAKTER BARANA

Baran jest urodzonym przywódcą i nic na to nie poradzisz. Już przy pierwszym spotkaniu z Baranem można dosłownie odczuć na własnej skórze podstawową cechę tego znaku zodiaku – niezbitą wiarę w siebie i własne przekonania. Nawet kiedy Baran milczy, w każdym jego geście czuć wewnętrzną twardość i stałość. Naprawdę, kłótnia z Baranem nie ma przyszłości…

A przyczyna tego stanu rzeczy jest prosta: Baran jest pierwszym znakiem całego zodiakalnego kręgu, symbolizującym rodzenie się Życia, początek wszystkich początków. Na pierwszym miejscu we Wszechświecie stoi dla Barana jego własne „JA”. Cały świat, według jego niezłomnego przekonania, obraca się wokół niego. Nic dziwnego, że Baran może po prostu nie zauważać cudzych życzeń i potrzeb, zajmując się swoimi.

Jego styl polega na unikaniu krętych dróg i dążeniu do celu w najprostszy sposób. Taka wiara w siebie daje często pozytywne wyniki – zarówno otoczenie, jak i Los, rzeczywiście wychodzą naprzeciw Baranowi, pomagając mu w osiągnięciu celów. Pewien egoizm Barana jest w dużym stopniu równoważony przez inne jego cechy. Trudno doprawdy obrażać się na człowieka, który z niesłabnącym zainteresowaniem zdolny jest poznawać świat, rzucać się bez wahania na pomoc słabszemu, czy brać za dobrą monetę wszystkie słowa swojego rozmówcy.  Baran jest szczery i prawdomówny, i tego samego oczekuje od innych.

W kontaktach z Baranem można być pewnym jednego: na pewno nie trzyma noża za plecami i nie knuje potajemnie podłych intryg.

Żywiołem Barana jest Ogień – napełnia go optymizmem i pasją. Jego planeta – Mars – nadaje mu charakter zdecydowania i energii.

SŁAWNE OSOBY SPOD ZNAKU BARANA

Vincent van Gogh, Nikita Chruszczow, Jackie Chan, Quentin Tarantino, Lady Gaga, Władimir Kliczko, Casanova, Leonardo da Vinci, Marlon Brando, Steven Seagal, Jan Sebastian Bach, Kartezjusz, Benedykt XVI, Helmut Kohl, Charlie Chaplin, Thomas Jefferson. (S)

Szczery i prawdziwy, aktywny i uparty, odważny i wielkoduszny, z wyostrzonym poczuciem sprawiedliwości, Baran jest prawdziwym liderem. Bez względu na przeszkody gotów jest iść do przodu, torując drogę tym, którzy za nim podążają.

https://www.olabloga.pl/baranTagi:

znaki zodiaku ,  horoskop ,  baran , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz