Partner: Logo KobietaXL.pl

Szczęśliwy bambus

 

1. Szczęśliwy bambus (lucky bamboo)


Szczęśliwy bambus jest łatwy w utrzymaniu i będzie się świetnie rozwijał w wypełnionym światłem domu, ale ważne jest, aby intensywne nie padało na niego bezpośrednio.

Jaki jest szczęśliwy bambus? W rzeczywistości rośnie on jak każdy bambus, w linii prostej, ale można mu w odpowiedni sposób nadać różny kształt. Z reguły dzieje się to kierując lub chowając jego łodygi od źródła światła oraz używając drutu florystycznego do układania kształtu łodyg. Jest to jednak długotrwały proces i wymaga znajomości rzeczy.

W Azji nazywa się Fu Gui Zhu, przez wiele lat był chińskim symbolem siły. Jest symbolem silnego życia z obfitym dobrobytem. Podziwiany jest bardzo za jego cechy, takie jak bardzo szybki wzrost i niewiarygodny opór. Dla wielu osób tradycją jest dawanie tego rodzaju roślin podczas otwarcia biznesu, urodzin, rocznic, nagród i osiągnięć. Podarowanie tej rośliny w prezencie zwiększa szczęście osoby, której ją dajesz.

Eksperci feng shui twierdzą, że bambus przyciąga pomyślną energię. Będąc silną rośliną, ożywi cały dom. Możesz również zająć się bardzo określonymi obszarami swojego życia, które chcesz poprawić. Okazuje się bowiem, że określona ilość łodyg odpowiada za różne aspekty życia.

 

1 - oznacza szczęście

 

2 - mężczyzna i kobieta są reprezentowani przez dwa pnie, jest uważany za „bambus miłości”.

 

3 - to najlepsza kombinacja dla Twojego domu. Reprezentuje trzy podstawowe filary; szczęście, długowieczność i długie życie, jest to też teraźniejszość, przeszłość i przyszłość.

 

4 - nie zaleca się posiadania czterech łodyg w domu, we wszystkich formach feng shui jest to postrzegane jako liczba ujemna, ponieważ jest to słowo bardzo podobne do chińskiego „śmierć”.

 

5 - reprezentuje fortunę, pięć bambusowych łodyg wzmacnia wszystkie 5 obszarów, które mogą wpływać na twoje życie na poziomie bogactwa.

 

6 - sześć po chińsku brzmi jak słowo „szczęście”. Te sześć bambusowych łodyg przyciąga dobrobyt, szczęście i szanse na większy sukces.

 

7 - zawsze była liczbą szczęścia, przyciąga również dobre zdrowie.

 

8 - język chiński odgrywa bardzo ważną rolę w prawie przyciągania tej liczby. Osiem łodyg brzmi jak słowo używane do dobrej prosperity.

 

9 - ta liczba reprezentuje «Wielkie Szczęście»

 

10 - uosabiają perfekcję, całość. Jeśli masz dziesięć łodyg w domu jako prezent, to jest błogosławieństwo, które ci ofiarowano. Z czasem znajdziesz swoje idealne życie.

 

21 – pełne błogosławieństwo. Obejmuje absolutnie wszystko, zdrowie, bogactwo, fortunę i wyższy stan świadomości. Jeśli ktoś da ci roślinę z taką liczbą bambusowych łodyg, daje to tobie i twojej rodzinie potężne trwałe błogosławieństwo.

 

Ta roślina jest bardzo wrażliwa na chlor i inne chemikalia powszechnie występujące w wodzie wodociągowej. Konieczne jest, aby woda była destylowana, można użyć wody z kranu, która pozostała co najmniej 24 godziny na świeżym powietrzu, aby chlor odparował. Jeśli masz bambus w szklanym wazonie, zaleca się cotygodniową wymianę wody, aby zachować dobrą higienę roślin.

Roślina lubi bardzo ciepłe temperatury, od 18 do 32 stopni Celsjusza. Nie pozostawiaj tej rośliny w pobliżu klimatyzatora lub innego rodzaju wentylacji.

 

 

Sól z olejkami ma znacznie większą moc

 

2. Gruba sól kuchenna

Wiadomo, że sól kuchenna jest minerałem o właściwościach chroniących przed czarami i złym okiem, są więc ludzie, którzy umieszczają w swoich domach pojemniki z grubą solą w różnych miejscach. Prostym sposobem jest posypanie solą drzwi domu i zostawienie jej na kilka godzin w tym miejscu.

 

Jeśli chcecie przywołać szczęście i wykorzystać grubą sól w praktyczny sposób, oto sprawdzone metody połączenia soli z olejkami eterycznymi, które też oczyszczają dom ze złej energii:

Do małego pojemnika lub słoika wsyp sól i dolej olejek, ilość zależy od tego jak silny aromat chcesz otrzymać.

Zakręć pojemnik i mocno nim wstrząśnij żeby wszystko się dokładnie wymieszało. Odstaw na jeden dzień, dla uzyskania lepszego efektu.

 

Uzyskaną pachnącą sól możesz wykorzystać na wiele sposobów, oto kilka z nich:

 

1. Zdarza ci się, że w czasie odkurzania w domu roznosi się nieprzyjemny zapach? Wystarczy wysypać naszą mieszankę na podłogę i wciągnąć ją do worka odkurzacza. Od tej pory zawsze w czasie odkurzania w domu będzie roznosił się twój ulubiony zapach.

 

2. W mieszkaniu będzie pachnieć również wtedy, jeśli pachnącą sól umieścisz w kominku do podgrzewacza. Wystarczy, że zapalisz świeczkę, a miły zapach wypełni twój pokój.

 

3. Pachnąca sól idealnie nadaje się na zapach do szafy. Wystarczy, że umieścisz jej odrobinę w szafie w bawełnianym woreczku lub na spodeczku. Jeśli użyjesz olejku lawendowego, sosnowego czy miętowego dodatkowo uzyskasz środek przeciw molom.

 

 

Anturium

 

3. Anturium

Nazwa pochodzi z języka greckiego: oura, co oznacza ogon i anthos, co oznacza kwiat. W wielu kulturach anturium jest symbolem gościnności, ponieważ uroda anturium dekoruje dom i zachęca ludzi do odwiedzin i podziwiania jego piękna.

 

Według fen shui emituje tak pozytywną energie, że przyciąga wszystko co dobre – pieniądze, miłość, przyjaźń, działa korzystnie na ludzi i na zwierzęta. Przyjmuje się, że gdy nowo narodzone dziecko chowa się w domu, w którym rośnie anturium, będzie w życiu szczęśliwe i znajdzie prawdziwą miłość.

 

Kwiaty anturium występują w różnych kolorach. Każdy ma swoje znaczenie i w zależności od tego, który wybierzesz, będzie miał inne korzyści niż reszta. Jeśli więc chcesz go komuś wręczyć, wybierz taki, który twoim zdaniem najbardziej pasuje do obdarowywanej osoby.

 

 

Czerwony kolor kwiatu anturium symbolizuje pasję, podziw i miłość, ma kształt dużego serca, co symbolizuje właśnie miłość. Idealny na walentynki, dla osoby, którą kochasz i chcesz jej pokazać, co czujesz.

 

Białe anturium uosabia niewinność i czystość. Idealne, aby podarować je podczas chrztu lub ślubu.

 

Różowe anturium ma wielki ładunek macierzyńskiej miłości, symbolizującej współczucie i kobiecość. Jest idealny dla twojej mamy, siostry, babci, cioci. Różowy reprezentuje też dobro i naturę rzeczy.

 

Zielone anturia są stworzone specjalnie dla ludzi, którzy chcą się rozwijać. Są symbolem siły, nadziei i naturalności. Są one dobre dla każdego typu osoby, ponieważ dając je, życzysz drugiej osobie powodzenia.

 

Fioletowe anturium znane jest od niedawna. Ten kolor symbolizuje królewskość, pasję i duchowość.

 

Anturium, oprócz tego, że jest dekoracyjne, przynosi radość i szczęście ludziom. Ponieważ, jak pisaliśmy, według Feng Shui jest to kwiat pozytywnych energii, który daje szczęście, pomaga mieć dobre relację z osobą, od której go dostajesz.

 

Trójnoga żaba

 

4. Trójnoga żaba

Dla Majów do dziś żaba jest symbolem szczęścia i była w hierarchii zwierząt wysoko, obok motyla, który oznacza wolność. Żaby kojarzone są z deszczem, co który zwiastuje dobre plony, mają one zdolność komunikowania się z bogami, a ich rechot daje ludziom radość.

W Japonii żaba nazywa się kaeru, słowo to wymawia się tak samo, jak słowo „wracać”. Z tego powodu Japończycy noszą małe żabki w portfelach, bo dzięki temu mają nie marnować pieniędzy, a wydane środki wrócą.

Najsilniejszą pozycję ma jedna żaba w feng shui, gdzie zawsze symbolizuje obfitość z pozytywnymi mocami na wszystkich poziomach. Żaba reprezentuje stronę natury yin, symbolizuje księżyc i może przynieść uzdrowienie i dobrobyt. W szczególności ważna jest żaba z trzema nogami, zwana po chińsku „Chan Chu”, bo reprezentuje przepływ bogactwa, pieniędzy i szczęścia. Powinna być umieszczona przed głównym wejściem, a pomoże uaktywnić przepływ dobrobytu w twoim życiu. W sklepie powinna być umieszczona w widocznym miejscu w pobliżu kasy, naprzeciwko wejścia. Nie wolno jej ustawiać bezpośrednio na podłodze ani w kuchni czy w łazience, bo jest tak ważnym symbolem, że należy jej się reprezentacyjne miejsce. W pokoju powinna stać w rogu. Według feng shui uważa się też, że rodzina żab mieszkająca w ogrodzie przynosi szczęście domowi i rodzinie.

Skąd taka moc żaby bez jednej nogi? Mówi o tym stara chińska legenda:

 

 

Żaba ta, znana również pod nazwą „Trójnoga ropucha”, jest mityczną, niebiańską istotą, która pojawia się przy każdej pełni księżyca, przynosząc bogactwo i szczęście. Jej historia sięga dawnych czasów, do odległego chińskiego królestwa Tsiu. W nim mieszkał syn skromnego drwala Lié wraz ze swoimi dwoma braćmi Huna i Pay Hui.

Lié uwielbiał spędzać wolny czas nad brzegiem strumienia, który znajdował się w pobliżu jego domu. Pewnego dnia, usłyszał głośne rechotanie wielkiej żaby wylegującej się na kłodzie w pobliżu wody. Lié bez zastanowienia pochylił się, podniósł kamień i rzucił nim w żabę. Kamień uderzył w jej tylną nogę, a żaba uciekła, poszukując schronienia. Lié, wrócił do domu nie zwracając uwagi na to, co się stało. Ale pamięć wyrządzonej szkody i wyrzuty sumienia dręczyły go dzień po dniu. Żałując tego, co zrobił, wracał nad strumień przez wiele dni i nieustannie szukał żaby, krzycząc nawet z rozpaczy. Ale wszystkie jego wysiłki były bezużyteczne. Az któregoś razu wpadł na pomysł, by na kłodzie, na której żaba się wylegiwała, zostawić dla niej przysmaki w postaci owadów.

Dzień po dniu patrzył, jak owady znikają, ale nigdy nie widział, jak żaba wychodzi ze swojej kryjówki. Jednak sumienie Lié trochę się uspokoiło, wiedział, że żaba przeżyła. Minęły lata, a Lié wielokrotnie powtarzał rytuał, żaba się jednak nie pojawiła. Aż pewnego dnia wreszcie ją zobaczył! Lié ostrożnie podszedł do niej i poprosił ją o przebaczenie. Zdał sobie sprawę, że noga, w którą uderzył kamieniem zniknęła i było mu bardzo wstyd i żal. Czas mijał, a Lié stał się dorosły, ożenił się, miał zdrowe i silne dzieci. Zbudował swój dom na skraju potoku, gdzie mieszkała żaba, i codziennie chodził do niej, dawał jej owady i rozmawiał z nią, a żaba zawsze odpowiadała rechotem. Jeden z synów Lié nagle zachorował. Lié i jego rodzina zrobili wszystko, co w ich mocy, aby wyleczyć malucha. Jednak nie mogli znaleźć lekarstwa. Wydali wszystkie swoje oszczędności i sprzedali wszystko, co mieli, co było wartościowe, by zakończyć cierpienie dziecka i przywrócić mu zdrowie. Niestety, nic nie działało.

W końcu Lié znalazł wybitnego lekarza, który mógł wyleczyć syna, ale lekarstwo było bardzo drogie. W swojej rozpaczy, udał się do jedynej istoty, która zawsze go słuchała, trójnożnej żaby. Jak zawsze, gdy Lié skończył swoją opowieść, ona odpowiedział rechotem. Żaba, która była bardzo stara, wiedziała, że ​​potok skrywa pewien sekret. Był w nim skarb, który zbójcy ukryli w nim dziesiątki lat temu, uciekając przed wojskami króla. Złoczyńcy zostali zabici, a skarb pozostawiony na dnie. Była pełnia, kiedy rodzina Lié, towarzyszyła umierającemu dziecku, bo nie mieli pieniędzy na lekarstwo. W tym momencie w domu rozległo się głośne rechotanie, była to stara żaba niosąca w pysku złotą monetę! Lié nie mógł w to uwierzyć, wziął monetę, którą przyniosła mu przyjaciółka i pobiegł kupić specyfik. Dziecko wyzdrowiało, a od tego czasu Lié i wszyscy jego potomkowie czczą trójnożną żabę.

A ona każdej pełni przynosiła im złotą monetę w pysku, aby niczego im nigdy nie brakowało.

 

Ganeśa

 

5. Figurka Ganeśa


Pochodzenie Ganeśa jest szczególne. Jest synem Parvati, żony Śiwy. Parvati nie mogąc doczekać się zapłodnienia, ulepiła figurkę z woskowiny usznej i tchnęła w nią życie. Śiwa był wówczas na wojnie. Kiedy wrócił do domu, młody człowiek pilnował wejścia i nie pozwolił zajrzeć do kąpiącej się Parvati. Wówczas rozgniewany Śiwa ściął mu głowę. Gdy Parvati wyjaśniła co zrobił, Śiwa obiecał nową głowę dla Ganeśa od pierwszego napotkanego na drodze zwierzęcia. Był nim słoń. I tak powstał bóg mający ciało dziecka i głowę słonia, bóg będący jednym z najważniejszych bóstw w hinduizmie. Ganeśa daje praktyczną wiedzę o świecie, mądrość do życia, daje wskazówki oraz błogosławieństwo dla duchowego wysiłku.

Siodłem Ganeśa jest szczur, poruszający się ukradkiem i niezauważony. Tak właśnie ma działać łaska boża, otwierając różne drogi i możliwości, choć człowiek nie do końca zdaje sobie z tego sprawę. Ale szczur może również wyrządzić szkody, jeśli nie utrzymamy go w ryzach. To oznacza, że poprzez niekontrolowane pragnienie zdobywania można stracić, to co osiągnęliśmy do tej pory – w sferze materii i w sferze ducha.

Jak słoń może jeździć na szczurze? Ganeśa może to robić, bo umie cieszyć się życiem i zachowuje kontrolę nad pożądaniem. Uwielbia słodycze, a jego duży brzuch informuje o tym, że w życiu trzeba trawić wszelkie doświadczenia życiowe, i te dobre i te złe.Ganeśa lubi też taniec i grę na bębnie. Jego bęben reprezentuje kosmiczny dźwięk Om, którego sylaba w sanskrycie wygląda jak zarys słonia.

Bóg przedstawiany bywa na jednej nodze, drugą trzyma w powietrzu – to oznacza, że musi być równowaga pomiędzy światem materialnym i duchowym. Mówi się, że Ganeśa jest związana z pierwszą czakrą, a ścieżka duchowa zaczyna się od jej błogosławieństwa. Ganeśa usuwa przeszkody karmy, abyś można było wypełniać swoją misję w życiu. Boskość w formie Ganeśa ma dawać praktyczną mądrość do życia na świecie, daje również wskazówki i błogosławieństwo dla duchowego wysiłku.

Ganeśa jest bogiem, którego hinduiści proszą o ochronę i wsparcie, aby pokonać przeszkody i trudności. Pomaga również w nowych przedsięwzięciach. Odpowiada za działania na niwie sztuki, nauki i badań.

Czy chcesz poprosić Ganeśa o pomoc? Wyznawcy feng shui precyzyjnie określają, gdzie należy postawić jego figurkę. Wolą oni też Ganeśa niż tradycyjnego słonia, którego również stawiamy na szczęście. Podstawa feng shui jest taka, że jeśli chcemy użyć jakiegokolwiek wizerunku bóstwa, musimy to zrobić z szacunkiem. Najlepszym miejscem dla Ganeśa jest północno-wschodnia część domu, może to być również miejsce, w którym pracujesz. Posąg musi stać zawsze przodem do pomieszczenia, nie powinien patrzeć ani na drzwi ani na okna, inaczej tylko sprowadzi nieszczęście.

 

 

Podkowa

 

6. Podkowa

 

Historia podkowy sięga X wieku. Związana jest ze św. Dunstanem (909 – 988), który był angielskim księdzem katolickim, potem arcybiskupem Canterbury. Dunstan należał do szlacheckiej rodziny, ale w młodości uczył się kowalstwa. Legenda głosie, że pewnego dna w kuźni Dunstana pojawił się dziwny stwór, niby mężczyzna, który poprosił go o zrobienie butów specjalnie na jego stopy, które miały kształt kopyt.

Dunstan zorientował się, że to diabeł we własnej osobie. Udał więc, że się zgadza, przywiązał diabła do ściany i zaczął mu przybijać podkowy. Robił to jednak specjalnie tak mocno, że diabeł nie wytrzymał bólu. Obiecał Dustinowi, że spełni jego życzenie, jeśli ten zaprzestanie tortur. Dunstan zażyczył sobie, aby diabeł nigdy nie nawiedzał domów, w których na drzwiach frontowych zawieszona jest podkowa.

 

Jak i gdzie dokładnie podkowę powiesić? Tu też są dokładne wskazówki. Przede wszystkim, szczęścia nie da kupiona podkowa. Trzeba ją znaleźć albo otrzymać w prezencie. Ukradziona lub zerwana koniowi przyniesie właścicielowi pecha.

Podkowę wieszamy wewnątrz domu, nie na zewnątrz, nad futryną drzwi. Podkowa powieszona w górę chroni dom przed negatywną energią i czerpie błogosławieństwo z nieba. Powieszona w dół przyciąga szczęście, odpycha demony i wiedźmy.

Ważna jest ilość gwoździ, którymi ja mocujemy, musi być nieparzysta i najlepiej jeśli jest ich siedem. Przed powieszeniem należy sobie wizualizować to, jaki podkowa ma spełniać cel – chronić dom, dawać szczęście itp. Podkowy należy dotykać przynajmniej raz w miesiącu, najlepiej raz na tydzień, aby jej moc działała. Takie są tradycje związane z podkową.

 

 

Łapacz snów

 

 

7. Łapacz snów

 

Łapacz snów został stworzony przez Indian Ojibwe. Nazwali go „urokiem rzucanym przez pajęczynę”, bo to ona chroniła przed złymi mocami. Łapacz snów ma ważne znaczenie, bo Indianie wierzyli, że we śnie nasze dusze wędrują do innego świata. Łapacz dopuszcza do nas tylko dobre sny, zatrzymuje koszmary. Dzięki temu dostajemy w nocy wyłącznie dobrą energię.

 

Mało kto wie, co oznaczają poszczególne części łapacza snów i czemu służyły. Tymczasem ma to fundamentalne znaczenie:

Koło z Wierzbowego Drewna: Ten pierścień reprezentuje kosmos i koło medycyny. Ten symbol według Plotyna jest znakiem wszystkiego, dlatego jest święty i odnosi się do doskonałości.

Pióra: Oprócz symbolizowania mądrości, siły i wolności, pióra w łapaczu snów reprezentują komunikację z Ziemią duchową, znajdowanie piór jest znakiem nowych początków i odrodzenia ducha, dlatego zaleca się, aby znaleźć pióra samodzielnie i włożyć je do swojego łapacza snów.

Koraliki: Zaleca się, aby wybierać je zgodnie z twoją osobowością, ponieważ reprezentują one twoją osobistą moc.

Osobowość WEDŁUG koloru koralików

Białe: oznaczają czystość, nadzieję, ochronę i pokój. Wybierz je, jeśli jesteś spokojną i harmonijną osobą.

Szare: reprezentują równowagę, umiar i szacunek. Zaufaj im, jeśli jesteś osobą logiczną, trzeźwą i moralną.

Czarne: symbolizują maksymalną i głęboką duchowość. Użyj ich, jeśli jesteś rodzajem osoby, która chce połączyć się ze swoim wewnętrznym bytem.

Zielone: ucieleśniają wzrost, przedsiębiorczość i pieniądze. Będą ci służyć, jeśli jesteś osobą poszukującą sukcesu.

Żółte: inteligencja, kreatywność i mądrość. Jeśli jesteś osobą poszukującą, skorzystaj z nich.

Pomarańczowe: te koraliki ucieleśniają energię, pociąg seksualny i energię. Użyj ich, jeśli jesteś energiczną, kochającą i entuzjastyczną osobą.

Brązowe: oznaczają stabilność, zdrowie, połączenie z Matką Ziemią i domem. Używaj ich, jeśli jesteś kochasz dom, lubisz być blisko rodziny i bronisz jej.

 

 

Gdzie umieścić łapacz snów?

 

Łapacz snów wymaga przestrzeni, powinien być umieszczony na suficie, aby nie uderzał w ściany ani przedmioty.

 

 

Legenda o łapaczu snów wyjaśnia jego magiczne właściwości:

Pewnego razu żyła stara kobieta o imieniu Nokomis, która obserwowała pająka, który cicho tkał sieć niedaleko jej łóżka. Pewnego dnia wnuk babki, Keegwa, wszedł do pokój i zobaczył pająka. Złapał but i pobiegł, by go zabić, na co babcia krzyknęła „nie Keegwa”, „nie krzywdź jej”, a wnuk zapytał: „Nokomis, dlaczego chronisz pająka?” Stara kobieta nie powiedziała ani słowa, ale spojrzała na niego z uśmiechem. Kiedy chłopiec wyszedł, pająk zbliżył się do Nokomis i bardzo podziękował za uratowanie mu życia. Pająk powiedział: „Od dawna widziałaś, jak pracuję nad moim dziełem sztuki, tkając moją sieć. Podziwiasz moją pracę, jak żaden inny człowiek. Ponieważ uratowałaś mi życie, dam ci wielki dar”.

Pewnej nocy, kiedy księżyc stał się bardzo jasny, w magicznym srebrnym blasku pojawił się pająk. Zaczął tkać sieć. „Zobacz, jak ja to robię i ucz się, ponieważ każdy z tych wątków posłuży do złapania złych snów. Tylko dobre sny będą mogły przejść przez te dziury. Używaj swojej sieci, aby przychodziły do ​​ciebie tylko dobre sny. Złe sny zostaną uwikłane w materiał, który dla ciebie utkałem.” I tym sposobem powstał pierwszy łapacz snów zrobiony dla Nokomis przez pająka.

 

Figurka słonia

 

8. Figurka słonia

 

Słoń to w Azji zwierzę władców - symbol mądrości, władzy, pokoju i szczęścia. Słoń jest symbolem siły i mądrości, a podarowany w prezencie ma przynosić szczęście i powodzenie w życiu.

Podniesiona trąba, ma pozdrawiać wschodzące słońce. Dlatego należy kupować słonie wyłącznie z trąbą do góry.

 

Ale jak właściwie wykorzystać jego magiczne moce?

 

Jeśli chcecie, by pomógł w zdobyciu pieniędzy trzeba na trąbie zawinąć banknot.

Taki słoń musi być skierowany trąbą do wnętrza pomieszczenia, nigdy w stronę ściany czy okna.

Rzadko kto jednak wie, że słoń może chronić wasz dom. Wówczas nie owijamy na trąbie banknotów i stawiamy go frontem do drzwi.

 

 

Tagi:

magia ,  szczęście ,  bogactwo , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz