Partner: Logo KobietaXL.pl

Termin duchowy wojownik jest używany w buddyzmie tybetańskim w odniesieniu do tego, kto walczy z uniwersalnym wrogiem - ostatecznym źródłem cierpienia według filozofii buddyjskiej. W odróżnieniu od innych ścieżek, którymi podążają inni, koncentrując się na indywidualnym zbawieniu, praktyką duchowego wojownika jest współczująca pomoc innym istotom mądrością.

 

Termin ten jest również używany w ezoteryzmie. Duchowy wojownik, „oświecone serce i dzielny”, „bohater oświecenia”, „ten, który aspiruje do oświecenia” lub „heroiczna istota” to wybraniec, o zdecydowanie wyższej samoświadomości niż inne osoby.

 

Wedle tych torii, wśród nas są „nieliczni wybrani”, wysłani po to, by poprowadzić nas z powrotem do lepszego świata. Duchowi wojownicy są nadzieją na naszą lepszą przyszłość, są przykładem życia pełnego miłości, światła i szczęścia.

 

Czy jesteś duchowym wojownikiem? Oto jego główne cechy:

 

1. Podążasz za głosem serca

Twoja pasja jest twoim prawdziwym powołaniem w życiu, kieruję cię ona na ścieżkę, którą podążasz. Duchowi wojownicy pokazują, że możesz iść za głosem serca, nawet wtedy, gdy jest to kompletnie niezrozumiałe dla innych.

 

2. Masz siłę do pokonywania lęków

Sukces można osiągnąć tylko przez przezwyciężenie wielu lęków, co jest często bolesnym wyzwaniem. Duchowi wojownicy pokazują, jak zapanować na lękiem i jakie to daje korzyści.

 

3. Masz w sobie empatię i współczucie

Zamiast skupiać się wyłącznie na własnych potrzebach, pragnieniach, masz wielkie serce dla otaczających cię osób. Wykazujesz prawdziwą empatię, rozumiesz uczucia, myśli i emocje innych.

 

4. Nie uznajesz kłamstwa

Prawdziwi duchowi wojownicy cenią sobie uczciwość ponad wszystko. Uznają, że prawda jest kluczem do zdobycia prawdziwego szczęścia i chociaż prawda może przynieść krótkotrwały ból, jest najlepszym wyborem na przyszłość.

 

6. Niesiesz innym radość

Jeśli wchodzisz gdziekolwiek i twoja energia rozświetla pomieszczenie, to znak, że jesteś duchowym wojownikiem. To ludzie, którzy naprawdę wywołują uśmiech na twarzach otaczających ich osób.

 

6. Umiesz zaczynać wszystko od nowa

Nawet największa porażka nie powoduje, że się załamujesz. Wstajesz i próbujesz od nowa. Duchowi wojownicy pokazują wszystkim wokół siebie, że nawet jeśli przegrali bitwę, nie oznacza to, że przegrali wojnę.

 

8. Jesteś cierpliwy

Duchowi wojownicy stawiają czoła światu z cierpliwością.. Czekają na odpowiedni moment do działania, mądrze wykorzystując swoje zasoby, aby osiągnąć swoje cele.

 

9. Zachowujesz godność w każdej sytuacji

Czy dajesz przykład innym, stojąc z podniesioną głową pomimo największych życiowych prób, takich jak niepełnosprawność, choroba, kłopoty finansowe czy skrajny smutek? Tylko w ten sposób duchowi wojownicy dają przykład innym, jak zachowywać się w podobnych sytuacjach.

 

10. Cenisz miłość ponad wszystko

Najważniejsza rzecz, którą duchowy wojownik ma przynieść światu, to prawdziwa miłość. Wprowadzasz miłość w każdą dziedzinę życia, jesteś wolny od nienawiści i zawiści.

Tagi:

buddyzm ,  duchowy wojownik , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót