Partner: Logo KobietaXL.pl

Osoby z zablokowanym trzecim okiem mają skłonność do zaprzeczania oczywistym faktom i próbują naginać rzeczywistość pod swoje wyobrażenia. Z tego powodu często ponoszą życiowe porażki, a ich plany są kompletnie nierealne.

 

Trzecie oko (znane również jako oko wewnętrzne) jest mistycznym i ezoterycznym pojęciem, które odnosi się do niewidzialnego oka lub eterycznego i energetycznego wiru, który zapewniałby percepcję wykraczającą poza to, co można by postrzegać zwykłym wzrokiem. W hinduizmie trzecie oko odpowiada - adźńa, czyli czakrze znajdującej się między brwiami. W teozofii pojęcie trzeciego oka jest związane z tak zwaną szyszynką. Trzecie oko oznacza również wejście prowadzące do sfer wewnętrznych i na wyższe stany świadomości. W duchowości New Age trzecie oko często symbolizuje stan oświecenia lub wywoływanie obrazów mentalnych, które miałyby bardzo głębokie osobiste znaczenie psychologiczne i duchowe. Trzecie oko jest często kojarzone z wizjami religijnymi, jasnowidzeniem, percepcją pozazmysłową, a także zdolnością obserwowania ludzkich czakr i aury, prekognicją i doświadczaniem doświadczeń poza ciałem.

Zablokowanie trzeciego oka prowadzi do marnowania naszej duchowej energii. W hinduizmie jego blokada nazywana jest zwykle „Maya”. To zasłona, która oznacza „iluzję” i sprawia, że ​​wierzymy pozorom. Symbolem Maya jest pająk. Termin ten opisuje naturalną grę pozorów, i przypomina nam się, że rzeczy nie zawsze są tym, czym się wydają.
Ćwiczenia na otworzenie trzeciego oka są proste. Przede wszystkim należy pokochać ciszę, znaleźć czas na samotne przybywanie ze sobą z dala od wszelkiego zgiełku. Nawet kilka minut dziennie w takim skupieniu przyniesie nieoczekiwane korzyści. Pomocna jest medytacja w dowolnej formie. Możesz powtarzać słowa „Szukam tylko prawdy", traktując je jak mantrę.
Ta myśl pomoże nam postrzegać świat takim, jaki jest i zaakceptować go, bez względu na to, jak bardzo może nas to zranić. Ponieważ świat nie odpowiada naszym potrzebom i gustom, mamy tendencję do odwracania wzroku, uniemożliwiając najbardziej realne postrzeganie płaszczyzny zewnętrznej.


Moc trzeciego oka może objawiać się na różne sposoby u różnych osób, w niektórych przypadkach pozwoli nam „słyszeć”, a w innych wyraźnie widzieć pewne rzeczy na przykład w snach.

Otwarcie trzeciego oka pomaga uniknąć deformacji prawdziwego życia daje nam szansę, aby połączyć się z duchowym wnętrzem.

Tagi:

hinduizm ,  buddyzm ,  trzecie oko , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót