Partner: Logo KobietaXL.pl

Buddyzm to zdecydowanie więcej niż religia, to filozofia życia, którą każdy może praktykować, wyznając jednocześnie jakąkolwiek wiarę. Życie w zgodzie z buddyjskimi wskazówkami pomaga przetrwać trudne chwile, uczy cierpliwości i leczy z cierpienia.

 

Kochaj siebie, aby kochać innych

Jeśli nie pokochasz siebie, nie zdołasz pokochać nikogo. Obdarz troską i miłością tych, którzy są teraz w trudniejszej sytuacji niż ty. Poznanie siebie i dawanie z siebie wszystkiego innym jest początkiem do osiągnięcia pełni i podwyższonego stanu spokoju ducha.

 

Nie myl miłości z przywiązaniem

Nie przywiązuj się ani do rzeczy ani do ludzi. Okazuj im miłość, ale zapomnij o zazdrości i egoizmie.

 

 Pozbądź się pragnień

Wszystkie problemy człowieka wynikają z udręki spowodowanej niezadowoleniem z niespełnionych pragnień. Jeśli dziś cierpisz z powodu pandemii czy lockownu, to też dlatego, że nie możesz spełnić swoich pragnień, takich jak wyjazd, wyjście na imprezę, spotkanie z bliską osobą itp. Porzucenie pragnień, które są samolubne, lub wynikają z przywiązania do innej osoby, przyniesie ci wewnętrzny spokój.

 

Zaakceptuj zmiany

Nic nie jest dane na zawsze, Wszechświat płynie, jest ciągłą zmianą. Zaakceptuj ten stan rzeczy. Wszystko może się zmieniać na lepsze lub gorsze i nic nie trwa w nieskończoność. Ten obecny zły czas też kiedyś minie.

 

 Przebaczaj

Nie chodzi o „nadstawianie drugiego policzka” ani o ekspiację. Kiedy nie masz dobrego powodu, by wybaczyć, zrób to dla siebie, bo inaczej będziesz niepotrzebnie cierpieć.

 

Traktuj porażki jako naukę

Porażka, niezależnie od jej charakteru, to doskonała okazja do wyciągnięcia lekcji. Więc gdy następnym razem poniesiesz porażkę, potraktuj to jako cenną naukę.

 

Szukaj korzeni, nie skupiaj się na kwiatach

Naucz się odróżniać istotę od wyglądu rzeczy. Od natury do ludzi. To, co jest naprawdę ważne, jest zawsze ukryte i jest drogą do spełnienia. Nie patrz na świat powierzchownie, szukaj głębiej.

 

Znajdź pasję w tym, co robisz

 

Nieustannie staraj się robić każdego dnia to, co lubisz, czym się pasjonujesz, co cię motywuje do tego, by wiedzieć więcej, być lepszym lub rozwijać swoje możliwości.

 

Zmień swój sposób myślenia, a to zmieni twoje życie

Świat jaki cię otacza jest odbiciem twojego umysłu. Jeśli widzisz go w czarnych barwach, jest czarny. Nie skupiaj się na złych rzeczach, nie szukaj wyłącznie negatywów. Jeśli nawet uważasz w tej chwili, że twoje życie się w jakiś sposób zawaliło, bo dotknęło cię wiele złych rzeczy, pomyśl o tym, le zła jednak zostało ci oszczędzone.

 

 Dbaj o siebie

Ćwiczenia, zdrowe odżywianie i utrzymanie równowagi między zdrowiem fizycznym i psychicznym to pierwszy krok do osiągnięcia pełni we wszystkich aspektach.

 

Wprowadzenie w życie powyższych wskazań jest pierwszym krokiem do radykalnej zmiany filozofii życia i akceptacji zarówno siebie, jak i tego co nas spotyka. Buddyjskie rozumienie Wszechświata koncentruje się na chwili obecnej, skup się na tym, co tu i teraz, szukaj w sobie dobrych myśli. Jeśli w dodatku potrafisz zrezygnować z nierealnych dziś pragnień, nie będziesz się na nich skupiać, będzie ci zdecydowanie łatwiej ten trudny czas przetrwać.

Tagi:

szczęście ,  buddyzm , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót