Partner: Logo KobietaXL.pl

NASA wywróciła astrologię do góry nogami kilka lat temu, ogłaszając że w rzeczywistości istnieje 13 znaków zodiaku, a nie 12. Trzynastym znakiem jest Wężownik, który znajduje się pomiędzy znakiem horoskopu Skorpiona i Strzelca. Tak więc każdy, kto urodził się między 29 listopada a 17 grudnia jest Wężownikiem i nic tego nie zmieni.

Na Twitterze NASA podała, że ​​nie zmieniła znaków zodiaku w horoskopie, a jedynie wykonała stosowne obliczenia. Wyjaśniła, że ich naukowcy nie studiują astrologii, bo to nie jest nauka, ale astronomię.
Czym jest więc zodiak i co jest szczególnego w konstelacjach?

 

NASA tłumaczy:


Wyobraź sobie prostą linię poprowadzoną z Ziemi przez Słońce i daleko poza nasz Układ Słoneczny, gdzie znajdują się gwiazdy. Następnie wyobraź sobie Ziemię krążącą po orbicie wokół Słońca. Ta wyimaginowana linia obracałaby się, wskazując różne gwiazdy podczas jednej pełnej podróży wokół Słońca – czyli jednego roku.
Konstelacje zodiaku to po prostu konstelacje, na które wskazuje ta wyobrażona linia prosta podczas całorocznej podróży.


Konstelacja zaś to grupa gwiazd jak układanka kropka - kropka. Jeśli połączysz kropki – to znaczy gwiazdy – i użyjesz dużo wyobraźni, obraz będzie wyglądał jak przedmiot, zwierzę lub osoba. Na przykład Orion to grupa gwiazd, które według Greków wyglądały jak gigantyczny myśliwy z mieczem przymocowanym do pasa.
Nawet najbliższa gwiazda jest niewyobrażalnie daleko. Ponieważ są tak daleko, kształty i pozycje konstelacji na ziemskim niebie zmieniają się bardzo, bardzo powoli. W ciągu jednego ludzkiego życia prawie się nie zmieniają.


Babilończycy żyli ponad 3000 lat temu. Podzielili zodiak na 12 równych części – tak jak kroisz pizzę na 12 równych kawałków. Wybrali 12 konstelacji w zodiaku, po jednej dla każdego z 12 „kawałka”. Tak więc, gdy Ziemia krąży wokół Słońca, Słońce wydaje się przechodzić przez każdą z 12 części zodiaku. Ponieważ Babilończycy mieli już 12-miesięczny kalendarz (oparty na fazach księżyca), każdy miesiąc otrzymywał dla siebie wycinek zodiaku.

Ale nawet według starożytnych opowieści Babilończyków w zodiaku było 13 konstelacji. Celowo pominęłi Wężownika. (...) Aby dokładnie dopasować swój 12-miesięczny kalendarz, Babilończycy zignorowali fakt, że Słońce faktycznie przechodzi przez 13 konstelacji, a nie 12. Następnie przydzielili każdej z tych 12 konstelacji taką samą ilość czasu”

 

Gdyby zastosować właściwy pomiar, znaki zodiaku nie byłyby podzielone równo. Horoskop jest więc umownie podzielony na konkretne znaki.

 

 

Wężownik/ wikipedia domena publiczna

 

Wężownik i mitologia


W mitologii greckiej Wężownik odpowiada Asklepiosowi, synowi boga Apollina i śmiertelnemu Koronisowi. Rozwinął taką umiejętność w medycynie, że podobno potrafił nawet wskrzeszać zmarłych. Oburzony tym Hades poprosił Zeusa o zabicie go za naruszenie naturalnego porządku rzeczy, na co Zeus się zgodził. Jednak w hołdzie swojej wartości postanowił umieścić go na niebie w otoczeniu węża, symbolu odnowionego życia.

Inna wersja mówi, że Herakles zabił Ifito, syna Eurito i wnuka Melanio, króla Ekalii, gdy był jego gościem. Zeus, zły, wysyłał mu złe sny, które nie pozwalały mu spać. Herakles skonsultował się z wyrocznią Delf, jak mógłby się ich pozbyć; wróżka Jenodea powiedziała mu: zamordowałeś swojego gościa, nie mam wyroczni dla takich jak ty! Herakles był wściekły i wziął ofiary ze świątyni, a nawet tron, na którym siedziała Jenodea.

Apollo stanął w obronie wróżki i walczył z Heraklesem, Zeus wtrącił się w spór i w końcu znów zostali przyjaciółmi, Herakles zwrócił to, co ukradł, a wróżka dała mu następującą wyrocznię: Aby uwolnić się od nieszczęścia, musisz zostać sprzedany jako niewolnik na cały rok, a cenę, którą uzyskasz, należy przekazać dzieciom Ifita.

Herakles został kupiony przez Omphalę, królową Lidii, aby być jej kochankiem. Herakles dał jej dzieci; wypędził także bandytów z jej królestwa. Między innymi zabił gigantycznego węża, który zabijał ludzi i niszczył plony. Zeus stworzył konstelację Wężownika, aby upamiętnić to zwycięstwo nad wężem, a Omphale, która w końcu odkryła prawdziwą tożsamość Heraklesa, uwolniła go.

 

Wężownik z atlasu Johna Flamsteeda/wikipedia domena publiczna

 

Kim jest Wężownik?

Wężownik to konstelacja znana jako nosiciel węża, wąż lub łowca węży i ​​nie jest praktycznie znana, mimo że w rzeczywistości Słońce spędza więcej dni w konstelacji Wężownika niż Skorpiona. Nigdy oficjalnie nie zagościł w horoskopach.

Urodzeni pod znakiem Wężownika, mają różne cechy, a czasem przeciwstawne. Różnią się też pomiędzy sobą w zależności od dokładnej daty urodzenia.


30 listopada do 2 grudnia

 

To marzyciele, idealiści, podróżnicy, którzy zwykle skłaniają się ku zawodom medycznym, psychologicznym czy sportowym. Lubią służyć innym. Cel życia upatrują w poświęceniu na rzecz walki o lepszy los dla wszystkich.

 


3 grudnia do 12 grudnia

 

To grupa finansistów, ludzi związanych z biznesem. To ludzie emocjonalni, delikatni, skłonni dać się ponieść fantazjom. Mają wrodzony instynkt obronny. Lubią podróże i bywają skryci. Umieją zarządzać swoim majątkiem. Są oszczędni i pracowici.

 


13 grudnia do 17 grudnia.

 

To indywidualiści, uparci, wytrwali, bezkompromisowi. Są twardzi, bardzo praktyczni, metodyczni, zorganizowani. Są często wyrachowani i niezbyt czuli. Urodzenie się w tym czasie zapowiada podróże i częste zmiany. W tym czasie rodzi się wielu nauczycieli, doradców, psychologów, psychiatrów, lekarzy.

 

źródła: https://nasa.tumblr.com/post/150688852794/zodiac?linkId=94146490

https://trome.pe/horoscopo/ofiuco-signo-13-zodiaco-confirmado-nasa-24294/?ref=tr

https://es.wikipedia.org/wiki/Ofiuco

 

Tagi:

znaki zodiaku ,  horoskop ,  Wężownik , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót