Partner: Logo KobietaXL.pl

Baran

Walkiria, bogini, dziewica – wojowniczka z mitologii nordyckiej, reprezentuje Barana, ponieważ jest odważna, godna zaufania, lojalna i nie boi się ryzykować, aby wesprzeć tych, których ceni.

 

Byk

Byki są jak Gargulce, kamienne posągi, które strzegą gotyckich katedr, ponieważ są silne, szanowane i dumne.

 

Bliźnięta

Ten znak przypomina mitycznego trójgłowego psa znanego jako Cerber. Mają wiele osobowości i nigdy nie są samotne.

 

Rak

Będąc znakiem rządzonym przez Księżyc, lojalny, namiętny i silny, ma swoje odzwierciedlenie w Selene, która była bóstwem związanym z kultem Księżyca. Według wierzeń starożytnych Greków przemierzała nocne niebo na srebrnym rydwanie, zaprzężonym w parę białych koni.

 

Lew

Ludzie, którzy są Lwami, są odważnymi i naturalnymi przywódcami, bardzo podobnymi do Gryfa, mitologicznego zwierzęcia, które jest wynikiem połączenia lwa i ptaka.

 

Panna

Panna jest analityczna, praktyczna, pracowita i roztropna, jak mityczny Sfinks, którego zadaniem było powstrzymanie nieczystych przed wejściem do świętych miejsc kultu.

 

Waga

Jest przyjazna, dyplomatyczna i delikatna; ucieka przed konfliktem i jest rozsądna. Dlatego jej symbolem jest Temida – w mitologii greckiej bogini i uosobienie sprawiedliwości, prawa i wiecznego porządku.

 

Skorpion

Równie tajemniczy, jak uparty, osoby należące do tego znaku kierują się pożądaniem. To znak walki a jego symbolem jest celtycka bogini Morrigan, bogini magii, podziemia, wojny i zniszczenia. Przedstawiana jest zwykle w zbroi i rynsztunku.

 

Strzelec

Nie ma lepszego mitologicznego stworzenia do opisania Strzelców niż Centaur. Są poszukiwaczami przygód, pragną podróżować do odległych krajów i mieć maksymalną możliwą swobodę.

 

Koziorożec

To znak, który zwykle ma sprzeczne myśli, wiele pomysłów naraz. Jego symbolem jest Chimera - – ziejący ogniem potwór pochodzący z mitologii greckiej, dziecko Tyfona i Echidny. Przyjmuje się najczęściej, że miała głowę lwa, ciało kozy i ogon węża. Z powodu jej dziwnej budowy, utworzono przymiotnik chimeryczny, określający coś, co jest wysoce nierzeczywiste, wydumane albo też mające kapryśną naturę.

 

Wodnik

Ten znak ma wizję dużo empatii i wielu przyjaciół. Jego symbolem jest celtycka bogini Epona, która była przewodniczką dusz, prowadzącą zmarłych do krainy umarłych.

 

Ryby

Mitologicznym stworzeniem, które najlepiej opisuje Ryby, jest Syrena. Ryby mają tendencję do przyciągania ludzi ze względu na swoje piękno i są bardzo magnetyczne.

Tagi:

znaki zodiaku,  horoskop, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót