Partner: Logo KobietaXL.pl

Ziemia jest dla materialistów szczytem trwałości (solidności) w przenośnym i dosłownym znaczeniu; jest to jedynie pewny grunt pod nogami.
Znaki ziemskie Byk, Panna, Koziorożec mają zatem w istocie swej wspólną cechę, wyrażającą się w uznaniu dla rzeczy solidnych, trwałych, rzeczywistości uchwytnej, celów praktycznie osiągalnych.

 

To połączenie z matką Ziemią sprawia, że najlepszym amuletem dla tych znaków jest Drzewo Życia. 

 

drzewo życia

 

 

Drzewo to symbol kosmicznej mocy, odradzania się, przedstawia nieśmiertelność. Łączy światy – ten podziemny, ziemski i niebiański. Nie bez powodu drzewo było więc obiektem kultu w wielu religiach.

 

Już w Księdze Rodzaju znajdujemy opis Drzewa Życia, jest ono centralnym elementem żydowskiej kabały, przedstawiającym budowę wszechświata. Dla innych symbolizuje różne sfery życia człowieka – korona to umysł, pień to ciało, a korzenie to podświadomość. Niemiecka mistyczka Anna Emmerlich opisywała Drzewo Życia jako cedr ze złotymi owocami.

 

Amulety z Drzewem Życia, według ezoteryków emanują dobrą energią, wzmacniają, dodają sił, przyciągają obfitość. Warto pamiętać o wielkiej mocy żywych drzew, które nas otaczają. Dotykanie ich, przytulanie się do drzew, sam ich widok, medytacja w parku czy w lesie mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie i stan umysłu.

 

 

Tagi:

znaki zodiaku ,  horoskop ,  amulet , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót