Partner: Logo KobietaXL.pl

To prawdopodobnie roślina, której przypisywano najwięcej możliwości w w wielu dziedzinach, takich jak zdrowie, pieniądze czy ochrona przed złymi energiami.

 

Znana była jako najlepsze zioło na szczęście, miała zapewniać bezpieczeństwo energetyczne. Starożytne opowieści mówiły, że ruta jest tak magiczna, że tworzy aktywne pole ochronne przed negatywnymi wibracjami, takimi jak zazdrość i że jest w stanie odstraszyć czarownice. Wierzono też, że odstrasza koty, bo przed wiekami uważano, że te zwierzęta są spokrewnione z wiedźmami.

 

Używana była przez stulecia w różnych zaklęciach, aby przyciągnąć miłość. Ruta była też jedną z roślin biorących udział w wielkich rytuałach przyciągania pieniędzy. Do dziś też, ci którzy w to wierzą, wieszają wianki lub bukiety z ruty w swoich domach. Szczególnie, że oprócz bogactwa, ruta miała dawać niesamowitą ochronę.

 

Miała mieć zdolność przyciągania dobrych wibracji do domu, dlatego używano kadzideł czy olejków z ruty, uwalniając w ten sposób dom od złych duchów i negatywnych energii.

 

To ruta dała nazwę związkowi chemicznemu – rutynie, który odkrył niemiecki aptekarz August Weiss pod koniec XIX wieku. Ma ona właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne, a w połączeniu z witaminą C wchodzi w skład wielu leków na przeziębienie. Rutyna wykorzystywana jest także w lekach wzmacniających naczynia krwionośne.

Ruta działa przeciwskurczowo, ma działanie żółciopędne i wiatropędne.

Stosowana na włosy zapobiega ich wypadaniu, ma właściwości rozjaśniające. Działa przeciwgrzybiczo, nawilża skórę.

 

Tagi:

zioło ,  zioła ,  roślina ,  ruta ,  magia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót