Partner: Logo KobietaXL.pl

Wiadomo, że piołun poprawia wydajność i zdrowie układu pokarmowego. Dzięki zawartym w nim składnikom, takim jak absynt i anabsintina, można znacznie poprawić trawienie poprzez stymulację układu pokarmowego. Uważany jest za jeden z najlepszych naturalnych antybiotyków.

 

Doskonale sprawdza się w leczeniu schorzeń takich jak niestrawność, wzdęcia i eliminacja pasożytów jelitowych. Piołun był również stosowany jako środek pomocniczy w problemach z wątrobą i woreczkiem żółciowym. Zwiększa wydzielanie soków żółciowych, udrażniając wątrobę i poprawiając jej funkcje.

 

Napar z piołunu pomaga zmniejszyć dyskomfort spowodowany niestrawnością i zgagą, jednocześnie przyspiesza pracę układu pokarmowego i przywraca apetyt, przydatny jest w leczeniu osób cierpiących na anoreksję.

 

W przypadku kobiet, piołun może rozwiązać niektóre problemy menstruacyjne, ponieważ pomaga normalizować cykle i pomaga młodym kobietom cierpiącym na nieregularne miesiączki. Należy jednak unikać piołunu w czasie ciąży, ponieważ związek występujący w piołunie, zwany tujonem może powodować skurcze macicy.

 

Piołun może być również stosowany w leczeniu ran zewnętrznych. Jest powszechnie stosowany jako maść, która pomaga zmniejszyć ból mięśni i stawów. Piołun jest antyseptyczny, więc jest idealny na otwarte rany, wrzody czy ugryzienia.

 

Służy odchudzaniu, bo ma kilka przydatnych właściwości - zwiększa metabolizm i eliminuje toksyny w organizmie, a także stymuluje spalanie tłuszczów i opróżnia układ pokarmowy

 

Aby przygotować herbatę z piołunu wystarczy zaledwie 1 łyżeczka (1,5 grama) suszu na filiżankę herbaty, którą należy zalać wrzątkiem i parzyć przez 5 minut.

 

Piołun był też używany do osiągnięcia pewnych magicznych i halucynogennych efektów. Pod koniec XVIII i na początku XIX wieku cieszył się on dużą popularnością wśród malarzy i pisarzy, ponieważ w swoich „wyimaginowanych podróżach” uzyskiwali wystarczającą inspirację do tworzenia swoich wielkich dzieł. Był również popularny wśród ówczesnej bohemy, wszyscy jego zwolennicy nazywali go „zieloną wróżką” lub „zielonym diabłem”.

 

Wystarczyło podobno spalić kilka gałęzi piołunu, jakby to było kadzidło. W ten sposób piołun miał otwierać nie tylko umysł, ale także pozazmysłowe moce. Wskazane było spalenie gałęzi piołunu przed odczytaniem tarota, aby otworzyć drzwi do ezoterycznego świata.

Istniały też inne magiczne rytuały. Aby sprawić, by osoba, którą jesteśmy zainteresowani zapałała do nas miłością, należało umieścić pod łóżkiem bukiet z piołunu z dowiązaną kokardką karteczką z imieniem wybranej osoby.

Tagi:

zioła ,  zioło ,  piołun , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót