Reklama:
Podobne artykuły:

Kiedy w latach osiemdziesiątych polscy narkomani palili marihuanę, zbierali na polach konopie siewne (Cannabis Sativa) które zawierały ok. 0,8% kanabinoli w suchej masie. Pod koniec lat osiemdziesiątych, otwarcie na świat spowodowało, że zaczęły do Polski napływać konopie indyjskie, które zawierały już ok. 1,8 do 2.0% kanabinoli. Obecnie mamy do czynienia z modyfikowanymi genetycznie (GMO) konopiami indyjskimi które zawierają od 17 do (podobno) nawet 22% kanabinoli w suchej masie. Dlatego dzisiaj "upalić" się można już kilkoma pociągnięciami, co potwierdzają ci, których pytaliśmy, a mają z trawką na co dzień do czynienia.
I choć mało kto o tym wie, bo literatura fachowa jest bardzo hermetyczna i głównie publikowana w języku angielskim, palenie konopi GMO może doprowadzić do zaburzeń psychicznych. Już w marcu 2004 roku American Journal of Psychiatry zamieścił artykuł zatytułowany "Używanie konopi a wiek pierwszych objawów schizofrenii". Przeprowadzone na dużej grupie badanie wykazało, że używanie konopi - szczególnie w młodym wieku - nasila zagrożenie epizodem schizofrenicznym i/lub ryzyko zachorowania na schizofrenię. Wśród naukowców toczą się dyskusje na temat roli dwóch głównych grup składników konopi. Skutki zatruć kanabinolami są już stosunkowo dobrze poznane i opisane w literaturze fachowej. Efekty działania kanabinoidów na organizm, dopiero od niedawna stały się celem badań naukowych. Przypuszcza się, że to właśnie kanabinoidy, jako substancje zdecydowanie wolniej metabolizowane, szybko kumulując się w organizmie, prowadzą do poważnych powikłań, wśród których stosunkowo często występują zarówno epizody psychotyczne jak i w pełni rozwinięte psychozy. W praktyce terapeutycznej widoczne są również psychotyzujące efekty przewlekłego zażywania pochodnych konopi. Nieadekwatność do sytuacji, nieuzasadniony śmiech lub bezmyślna beztroska, stany nadmiernego pobudzenia i euforii pomieszane z dysforią, przygnębieniem i czasem agresywnością, upośledzenia funkcji poznawczych, zubożenie samoświadomości, zanik możliwości planowania, ograniczenie refleksji i wiele innych "łagodnych" objawów, składa się razem na obraz dość poważnych: głębokich i rozległych uszkodzeń organicznych mózgu, które są dodatkowym problemem, utrudniającym diagnozę różnicową.

Tak więc współczesne dyskusje z upodobaniem prowadzone choćby przez Ruch Palikota - nad nieszkodliwością palenia konopi, są z perspektywy biologicznej dość zaskakujące. Od lat dysponujemy znaczną liczbą rzetelnych badań, potwierdzających destrukcyjny wpływ kanabinoli i kanabinoidów na organizm oraz na psychikę. Mimo to w dalszym ciągu toczymy dziwaczne spory o legalizację marihuany. Pod naciskiem pewnych osób - „lobbystów marihuanowych”, występujących szczególnie często w internecie - rośnie dość fałszywe w świetle nauki przekonanie, że konopie nie uzależniają, że ich używanie jest mniej szkodliwe niż picie alkoholu, że przetwory konopi mają działanie co najmniej relaksujące. Tego typu, niczym nie popartych stwierdzeń, można usłyszeć i przeczytać wiele. Wprowadzają one zamęt w umysłach młodych ludzi, ich rodziców oraz ich nauczycieli. Podobny zamęt udało się wywołać „lobbystom marihuanowym” nawet w umysłach noblistów, intelektualistów i polityków wielu krajów. Taki stan rzeczy może być uzasadniony jedynie – jako się już rzekło - bardzo ograniczonym dostępem do rzetelnej wiedzy przedmiotowej. Szukając naukowych informacji na temat wpływu preparatów pochodnych konopi na organizm człowieka, napotykamy na poważne trudności. Po pierwsze ta wiedza jest „zastrzeżona” – znajduje się ona na stronach wysoko wyspecjalizowanych pism medycznych, biologicznych, biochemicznych, i żeby do niej dotrzeć, trzeba się na tych stronach - za niewielka opłatą i po wprowadzeniu najczęściej przez dwóch już zalogowanych „mecenasów” – zarejestrować. Po drugie, nawet już po zarejestrowaniu, trzeba mieć dużą wiedzę fachową lub bardzo dobry słownik wyrażeń i terminów specjalistycznych, żeby wnioski z opisanych badań zrozumieć. Dla przykładu opublikowany w Mol Psychiatry, 2010 Jan;15(1):101-12 artykuł, Heavy marijuana users show increased serum apolipoprotein C-III: evidence from proteomic analyses. („Zaawansowani konsumenci marihuany wykazują zwiększone stężenie poziomu apolipoproteiny C-II. Dowody z analiz proteotymicznych”) - choć przyczynkarski, to jednak wskazuje, że palenie konopi ma poważnie negatywny wpływ na m. in. na stan naczyń krwionośnych serca i mózgu, mogąc przyczyniać się do zgłaszanych przez konsumentów marihuany problemów kardiologicznych i mózgowych.

Jednym z pierwszych, poważnych, naukowych doniesień opisujących uzależnienie somatyczne od pochodnych konopi był artykuł Abstinence symptoms during withdrawal from chronic marijuana use. by E M Kouri, H G Pope. Experimental and Clinical Psychopharmacology (2000). Volume: 8, Issue: 4, Pages: 483-492 (Objawy abstynencji podczas odstąpienia od przewlekłego stosowania marihuany. przez E M Kouri, H G papieża. Doświadczalna i Kliniczna Psychopharmacology (2000). Pojemność: 8, Issue: 4, Strony: 483-492. Późniejsze badania potwierdzały istnienie syndromu zależności fizjologicznej (somatycznej, biologicznej) od marihuany. Na łamach Currently Psychiatry Repport, 07.10.2005 roku, zamieszczono artykuł pod dość wymownym tytułem: The marijuana withdrawal syndrome: diagnosis and treatment., co można by przetłumaczyć jako „Syndrom odstawienny marihuany: rozpoznawanie i leczenie”. Jeżeli w poważnych czasopismach publikowano informacje, że marihuana daje syndrom odstawienny – czyli uzależnia na poziomie biologicznym – to chyba nie powinniśmy tej opinii lekceważyć. Tym bardziej, że obserwacje zarówno terapeutów jak i osób żyjących z uzależnionymi pod jednym dachem, wydają się naocznie ją potwierdzać.

Janusz Koczberski

terapeuta uzależnień

Czytaj także:Marihuana niczym diabeł wcielony


Poniżej wykaz publikacji dla zainteresowanych tematem:

1.Cognitive measures in long-term cannabis users. J Clin Pharmacol. 2002
Nov;42(11 Suppl):415-475. “Ocena sprawności procesów poznawczych u osób
długoterminowo zażywających konopie indyjskie.

2.The relationship between non-acute adolescent cannabis use and cognition.
Drug Alcohol Rev. 2007 May;26(3):309-19. „Zależności między nieintensywnym
używaniem konopii przez adolescentów a funkcjami poznawczymi.”

3.Longitudinal study of cognition among adolescent marijuana users over
three weeks of abstinence. Addict Behav. 2010 Nov;35(11):970-6. Epub 2010
Jun 13. “Długofalowe badania procesów poznawczych wśród nastoletnich
użytkowników marihuany podczas trzech tygodni abstynencji”.

4. Implications of plasma Delta9-tetrahydrocannabinol, 11-hydroxy-THC,
and 11-nor-9-carboxy-THC concentrations in chronic cannabis smokers.,
Karschner EL, Schwilke EW, Lowe RH, Darwin WD, Herning RI, Cadet JL, Huestis
MA., J Anal Toxicol. 2009 Oct;33(8):469-77.

5. EEG and cerebral blood flow velocity abnormalities in chronic cocaine users.,
Copersino ML, Herning R.I, Better W, Cadet JL, Gorelick DA., Clin EEG Neurosci.
2009 Jan;40(1):39-42.

6. Brain imaging in substance abusers., Herning R.I. Clin EEG Neurosci. 2009
Jan;40(1):VI. No abstract available.

7. EEG of chronic marijuana users during abstinence: relationship to years of
marijuana use, cerebral blood flow and thyroid function. Herning RI, Better W,
Cadet JL. Clin Neurophysiol. 2008 Feb;119(2):321-31.

8. Neurological assessments of marijuana users. Cadet JL, Bolla K, Herning RI.,
Methods Mol Med. 2006;123:255-68.

9. Cerebrovascular perfusion in marijuana users during a month of monitored
abstinence., Herning RI, Better WE, Tate K, Cadet JL. Neurology. 2005 Feb
8;64(3):488-93.

10. Marijuana abusers are at increased risk for stroke. Preliminary evidence
from cerebrovascular perfusion data. Herning RI, Better WE, Tate K, Cadet JL.
Ann N Y Acad Sci. 2001 Jun;939:413-5.

11.Cognitive event-related potentials in populations at risk for substance
abuse. Herning RI. NIDA Res Monogr. 1996;159:161-85; discussion 186-92. No
abstract available.

12. Event-related potentials and alpha synchronization in preadolescent boys
at risk for psychoactive substance use. Brigham J, Herning RI, Moss HB. Biol
Psychiatry. 1995 Jun 15;37(12):834-46.

13.Tetrahydrocannabinol content and differences in marijuana smoking
behavior. Herning RI, Hooker WD, Jones RT. Psychopharmacology (Berl).
1986;90(2):160-2.

14. Clinical relevance of cannabis tolerance and dependence. Jones RT,
Benowitz NL, Herning RI. J Clin Pharmacol. 1981 Aug-Sep;21(8-9 Suppl):143S-
152S.

15. Evidence that cannabidiol does not significantly alter the pharmacokinetics
of tetrahydrocannabinol in man. Hunt CA, Jones RT, Herning RI, Bachman J. J
Pharmacokinet Biopharm. 1981 Jun;9(3):245-60.

16. Metabolic and psychophysiologic studies of cannabidiol-hexobarbital
interaction., Benowitz NL, Nguyen TL, Jones RT, Herning RI, Bachman J. Clin
Pharmacol Ther. 1980 Jul;28(1):115-20.

17. Changes in human event related potentials with prolonged delta-
9-tetrahydrocannabinol (THC) use. Herning RI, Jones RT, Peltzman DJ.
Electroencephalogr Clin Neurophysiol. 1979 Nov;47(5):556-70.

18. Dissociation of autonomic and cognitive effects of THC in man. Bachman
JA, Benowitz NL, Herning RI, Jones RT. Psychopharmacology (Berl). 1979 Mar
22;61(2):171-5.

 

Tagi:

Marihuana,  zioło,  gandzia,  uzależnienie,  psychoza,  Janusz Koczberski, 

Zostaw komentarz:


 • Komentarz od: ~Julius   zgłoś nadużycie  

  Have you seen any good films recently? cheap promethazine codeine syrup The next major complication for Bloodhound communications is that the world is round

 • Komentarz od: ~Warner   zgłoś nadużycie  

  I work for a publishers prazosin hydrochloride for dogs The dollar index has soared to its highest in more than 11years at 98.776, closer to the 100.000 big figure.

 • Komentarz od: ~Boyce   zgłoś nadużycie  

  Do you know each other? carbidopa and levodopa tablets She may need to continue guarding the team’s secrets – at the time of going to press Britain was leading the WEG medal board with 13 overall, while Captain Phillips’s team was fifth, with three

Rozwiń wszystkie komentarze
 • Komentarz od: ~Jarvis   zgłoś nadużycie  

  Could I ask who's calling? sulfasalazine (azulfidine) side effects "At the same time, he has continued to push for 'collective self-defence'," says the news agency, adding that "it is better to observe his actions rather than listening to his words".

 • Komentarz od: ~Antoine   zgłoś nadużycie  

  I live in London buy metoprolol 50 mg They both lied until they ran out of lies, but now we are supposed to believe everything they say about how pure their hearts are

 • Komentarz od: ~Jennifer   zgłoś nadużycie  

  It's funny goodluck prazosin ptsd mechanism DAVOS, Switzerland - Countries must devote more resources to fight global extremism, U.S

 • Komentarz od: ~Pitfighter   zgłoś nadużycie  

  A financial advisor elocon cream price in egypt Security Council plus Germany were originally supposed to reach a framework deal by the end of March

 • Komentarz od: ~Porfirio   zgłoś nadużycie  

  We'd like to offer you the job buy prazosin Robin Ticciati echoed these feelings: “This place is about a family and it’s not about red tape, it’s not about bureaucracy,” he said

 • Komentarz od: ~Miles   zgłoś nadużycie  

  Which year are you in? buy bupropion india Meanwhile, the research also revealed that children born with a low birth weight are 70% more likely to have sight problems compared to their normal weight peers

 • Komentarz od: ~Vanessa   zgłoś nadużycie  

  Special Delivery elocon cream bekas jerawat Issuers call their funds smart beta because they aim to addoutsized performance (beta) to plain-vanilla indexes

 • Komentarz od: ~Daria   zgłoś nadużycie  

  I bardzo dobrze, że jest u nas nielegalna, są dowody że działa destrukcyjnie, zresztą widać jak zachowuje się osoba nacpana marihuana

 • Komentarz od: ~NikeTN   zgłoś nadużycie  

  Powinienem przestać czytać te brednie po stwierdzeniu \\\"I choć mało kto o tym wie, bo literatura fachowa jest bardzo hermetyczna i głównie publikowana w języku angielskim\\\". Co za imbecyl to pisał? Ściągniecie jedynego cytowanego fachowego pisma AMJP zajmie przeciętnie utalentowanemu gimnazjaliście 5 minut. Potwierdzone badaniami! A wnioski z cytowanych artykułów mówią o korelacji, a nie o związku przyczynowo-skutkowym! Proszę się wybrać na jakieś zajęcia z logiki! To, że jak uśrednimy IQ autora tego artykułu i autorów American Journal of Psychiatry to nie znaczy że wszyscy autorzy są debilami. Psychiatrzy skłaniają się raczej do tego, że osoby, które mają zaburzenia psychiczne lub tendencje do nich lub jakieś inne zmiany po prostu częściej sięgają po substancje psychoaktywne wszelkiej formy, zwłaszcza alkohol i nikotynę. Przeczytałem jednak do końca artykuł i wniosek: Autor/ka ma o temacie zarówno marihuany jak i jakimkolwiek medycznym, psychiatrycznym, naukowym zerowe pojecie, albo... to pierwszy przypadek przedawkowania marihuany?. ;-)

 • Komentarz od: ~seksoholik   zgłoś nadużycie  

  Świetny artykuł, wreszcie ktoś wskazał źródła, do których można się skierować po więcej informacji. Swoją drogą, reakcje obrońców palenia marihuany potwierdzają treść artykułu: marihuana uzależnia tak samo jak inne substancje psychoaktywne, wraz z całym bogactwem inwentarza: budowaniem skomplikowanych systemów wyparcia i zaprzeczenia, agresywną obroną przed uświadomieniem sobie swojego uzależnienia, przekonaniem, że jest się \\\"panem wszechświata\\\", stojącym wysoko ponad \\\"zwykłymi ludźmi\\\". Kiedy raz się pozna dogłębnie, na czym polega uzależnienie (bo przecież nie na wykresach i tabelkach o szkodliwości chemicznej), to nie sposób nie chylić głowy przed terapeutą, który pomógł tak wielu uzależnionym żyć normalnie, jak autor tego artykułu. Chapeau bas! Dlatego jeśli ktokolwiek ma dość i chce coś zmienić, nich szuka terapeuty. Pozdrawiam wszystkich uzależnionych!

 • Komentarz od: ~Bleee   zgłoś nadużycie  

  co za kretyn to napisał :D

 • Komentarz od: ~A kobiety czytają i wierzą we wszystko co napiszecie...   zgłoś nadużycie  

  W artykule jest tyle błędów, że aż żal. Autor chyba nigdy nie miał styczności z jakimikolwiek opracowaniami badań, wyciąga swoje własne wnioski na podstawie badań których nie potrafi poprawnie zinterpretować. Ale powaliło mnie już zupełnie to że według autora \"syndrom odstawienny\" jest równoznaczne z uzależnieniem. Oświecę szanownego autora, że \"syndrom odstawienny\" ma nawet kawa. Co do uzależnienia, to polecam zobaczyć wykresy w jakim stopniu marihuana uzależnia, bo uzależnia mniej niż papierosy i alkohol. Wymienione badania są sfałszowane (na polecenie rządu USA), źle przeprowadzone lub prowadzone na zbyt małej liczbie osób. W większości sprzed 2000 roku, więc stare. Nowe badania dowiodły już min. że nie powoduje większości negatywnych efektów jakich jej przypisywano, a wręcz odkrywane są nowe, efekty pozytywne. Ostatnie badanie chociażby dowiodło że marihuana nałogowych palaczy (palących 20lat) nie zniszczyła płuc. Mieli oni dokładnie takie same wyniki w badaniu spirometrycznym jak osoby niepalące. Polecam zainteresować się nowymi badaniami zamiast pisać głupoty i się ośmieszać. Pozdrawiam.

 • Komentarz od: ~pfff   zgłoś nadużycie  

  jeb*nij se autorze baranka o sciane...

 • Komentarz od: ~Pizdy   zgłoś nadużycie  

  To jest kłamstwo fakty z błędami naukowymi śmiech na sali! Sadzić, palić, jarać w chuj, zalegalizowac!

 • Komentarz od: ~PALACZ   zgłoś nadużycie  

  CO ZA GNIOT TEN ARTYKUŁ

 • Komentarz od: ~Tomasz   zgłoś nadużycie  

  Uwielbiam artykuły gdzie autor od początku nieświadomie przedstawia się jako osoba uprzedzona a potem mocno nagina fakty. Póki ktoś nie zna czegoś od podszewki - nie powinien takiego udawać i się wypowiadać. Hitem są konopie siewne :D

 • Komentarz od: ~@dresWolno$ci   zgłoś nadużycie  

  Chciał bym podkreślić że marihuana z pestycydami (GMO) jest sprzedawana tylko dlatego że zioło jest w ogóle nielegalne. Gdyby te środki były dostępne w sklepach legalnie, kupowali byś my natrualne zioło, które zawierało by tak na prawdę dużo mniej THC bo były by dostępne TYLKO naturalne. Skoro wszyscy i tak palą to dajcie nam palić już coś co nie szkodzi. Czyżby autor o tym nie napisał?

 • Komentarz od: ~A   zgłoś nadużycie  

  Pewne jest jedno: legalna marihuana najbardziej szkodzi policji i sądom (mniejsza przestępczość i budżety, mniejszy odsetek \"wykrywalności\" przestępstw), mafii i rządowi i całej otoczce (\"specjalistom\" jak chociażby ten tu się wypowiadający). Pewne jest też, że najcięższym skutkiem ubocznym zażywania marihuany jest więzienie i niszczenie życia osobistego przez aparat przymusu państwa. Palę często, jestem programistą.

 • Komentarz od: ~joint   zgłoś nadużycie  

  \"THC - długi okres półtrwania, dlatego jak ktoś pali co 3 dzień to jakby pił alko codziennie.\" - mit. Błyśnij jeszcze jakimś super porównaniem. Może, jak ktoś pali co 2 dni, to jakby brał metamfetaminę codziennie, a codzienne palenie jest takie same jak branie hery 3 razy dziennie. Co powiesz na to, że palę od ponad 21 lat? Dziwne, że żyję? Cud, że potrafię czytać i pisać? Niemożliwe abym skończył studia, a tym bardziej pracował w rodzinnej firmie? Z powodu epilepsji od kilku lat palę regularnie, a ty chcesz mi wmówić, że równie dobrze mógłbym pić alkohol? Jasne - 2 ataki w roku, czy co dwa dni, to przecież żadna różnica. Irytują mnie ignoranci którzy bredzą, że za jej posiadanie należy ludzi karać pozbawieniem wolności - tym gimnazjalistom nie przeszkadza to bynajmniej w zdobyciu zielska. A bredzą pijani, głusi na głos rozsądku, że represje nie rozwiązują problemu. Krew cię zalewa gdy ludzie twierdzą, że maryśka to niegroźne ziele cud? Skoro wolimy wydawać dziesiątki milionów na ściganie małolatów, zamiast przeznaczyć je na rzetelną edukację, to jeszcze długo będzie cię zalewać.

 • Komentarz od: ~joint   zgłoś nadużycie  

  \\\"Jak widac nie debil to pisal tylko debile to komentuja. GMO to zmiana genetyczna - GENETYCZNA - to znaczy ze zmienia GENETYKE.\\\" - Konrad. Spójrz w lustro, to debila zobaczysz. Słyszałeś o ewolucji, rekombinacji genów, mutacji? Do zmian genetycznych dochodzi w przypadku każdego rozmnażania płciowego, więc zgodnie z twoją definicją wszyscy jesśmy GMO. Nie ogarniasz tematu, więc wyjaśniam: GMO to organizmy, których genom został zmieniony metodami inżynierii genetycznej. Powtórzę, bo może nie dotarło - METODAMI INŻYNIERII GENETYCZNEJ.

 • Komentarz od: ~john   zgłoś nadużycie  

  Kilka lat temu spędziłem dwa lata za granicą, gdzie paliłem ganje praktycznie codziennie, aktualnie pracuje w sektorze finansowym na dość reprezentatywnym stanowisku i nie będzie mi jakaś \'tłusta baba\' mowił, że coś jest ze mną nie tak.

 • Komentarz od: ~Piotr   zgłoś nadużycie  

  Tandetny artykuł którego autorem jak widać jest ktoś wo gule niema pojęcia na temat wpływu konopi na człowieka, nierzetelny wypełniony stekiem kłamstw artykuł pewnie spowodowany \\\"bardzo ograniczonym dostępem do rzetelnej wiedzy przedmiotowej\\\"...

 • Komentarz od: ~Mateusz Radosław Radzik   zgłoś nadużycie  

  Co za pierdolenie, jak można takie śmieci mówić. Niby ty masz jakieś pojęcie o psychologi, psychiatrii? Chemii oraz biologii? Najpierw zacznijmy od historii. To co mówisz to stek bzdur, bo gdy zrobimy naszym królom sekcje zwłok i sprawdzimy dna to założę się, że znajdziemy tam THC. Od lat 90 ludzie palą marihuanę w Polsce? Ty jesteś jakiś niepełnosprawny intelektualnie. No dobra, może przesadziłem albo i nie, sam jestem palaczem marihuany od długiego czasu, powiem szczerze, że może zacznij palić, bo widzę, że coś ci na łeb siadło. Po pierwsze, nie zaprzeczy się zdolności leczniczych marihuany oraz wykorzystywania jej na salonach w czasie średniowiecza. Kto inny jak nie człowiek poleca drugiemu człowiekowi daną rzecz z powodu usatysfakcjonowania z jej działania (To tyczy się od wina, po samochody). Po drugie, możliwość zaprzeczenia tego iż człowiek jest wolną istotą jako czynnik napędzający gospodarkę jest znikomy tak jak to, że od wody. Tak! Zwykłej wody, więcej osób zginęło topiąc się w zupie, niż miałoby umrzeć od upalenia się marihuaną. Jeżeli to nieprawda, to proszę o argumentacje popartą dowodami. Jeżeli brakuje chociaż tego. To stwierdzam alkoholizm u Pana, który się wypowiadał, że \"Polscy narkomani palili susze o zawartości 0,20% THC.\" To takim tokiem rozumowania mogę stwierdzić, że w latach 70 odnaleziono Indię, bo przez całą resztę okresu istnienia świata, jej nie było.

 • Komentarz od: ~szimurina   zgłoś nadużycie  

  GMO? Lol o krzyzowaniu odmian autor nie słyszał? Ale GMO brzmi lepiej... Proszę poczytać pracę naukowe o wpływie etanol na mózg, albo o uzależnieniach od np gier. Sama zgroza! Następny artykuł będzie o tym że onanizm jest zły bo powoduje ślepotę i włosy na rękach rosną.

 • Komentarz od: ~michaś   zgłoś nadużycie  

  Nie będę pisał o treści bo inni już zauważyli ze to w większości bzdury. Ale mimo że kanabinole \\\"niszczą\\\" mnie od jakichś 10 lat (głównie te GMO) to strasznie rażą mnie błędy stylistyczne i literówki których KOBIETAXL.PL się dopuściła. Ale do rzeczy, marichuana jest straszna i lepiej pić przebadaną naukowo coca-cole, alkohol i cudowną chemię z apteki. Pozdrawiam

 • Komentarz od: ~Marlon Kozak   zgłoś nadużycie  

  Nie możecie napisać \"Grubaski, nie palcie tego, bo gastro was zniszczy?\" - tylko siejecie porpagandę ciemnogrodzką. Kolejny kretyński portalik, prowadzony przez kretynki dla kretynek?

 • Komentarz od: ~Piotr czyli skała   zgłoś nadużycie  

  Niech autor zajara blanta i wrzuci na luz :P Prawda jest taka ze wszystko siedzi w naszej głowie , Aleister Crowley był uzależniony od heroiny poniewaz w jego czasach był to lek na astmę a kiedy wynaleziono zamiennik rzucił nałog juz pierwszego dnia ;) Ludzie zacznijcie sami myślec a nie opierać sie na innych . Teraz trwa era odrodzenia i przebudzenia. Na świecie zapanuje miłosc i harmonia , tylko potrzeba wspołpracy ze strony wszystkich. Pomyślcie nad tym ze jeśli kogoś uszczęśliwicie to on moze uszczęśliwić kolejna osobę (taki łancuszek jakby) a skąd wiecie czy nie spotkacie tej osoby i ona was nie uszczęśliwi ? To koło sie cały czas toczy i nigdy nie przestanie , narodziny i śmierć w kołko az w nieskończonosc .

 • Komentarz od: ~WhoCares?   zgłoś nadużycie  

  Co za stek bzdur. Domyślnie z tego co widzę i autor \'zajebistego\' nagłówka i całego tego steku bzdur to te sama osoba. BARDZO KU*WA MĄDRE BŁAHAHAHAHA Tylko NAPISZ ŻE TWIERDZISZ, A NIE TWIERDZI. Terapeuta uzależnień boi się o nagły spadek uzależnień do leczenia, bo Ci co nie wpadną przymusowo sami nie przyjdą, co? Frajerstwo, nic więcej straciłem 10min życia na czytanie tego chłamu.

 • Komentarz od: ~Gość   zgłoś nadużycie  

  Same kurwa bzdury, zero pojęcia o temacie.

 • Komentarz od: ~zwierzor   zgłoś nadużycie  

  Analogicznie - pijąc piwo z jęczmienia i chmielu GMO - zostanę paranoikiem i alkoholikiem

 • Komentarz od: ~mit   zgłoszono nadużycie  

  THC - długi okres półtrwania, dlatego jak ktoś pali co 3 dzień to jakby pił alko codziennie. Ja na studiach okazjonalnie, tzn raz na pół roku a i tak były kłopoty z pamięcią przez tydzień po. Nauka nie szła oj, nie... Inni palili częściej i mieliśmy takie określenie - sprany beret - bo nie szło się z nimi dogadać i wykazywali się totalnym tumiwisizmem. A wczoraj słyszałem rozmowę dwóch kolesi z gimbazy o swoich palących ciągle współplemieńcach. 0 kontaktu, zero nauki, zero pracy, swój świat odjechanych wizji. No można tak żyć tylko trzeba być dzieckiem bogatych rodziców, ustawionym na resztę życia. Wtedy można zostać trutniem. Dobrego pracownika czy rodzica z takiego kogoś nie będzie. Tak samo jak z alkoholika. Jestem chemikiem i krew mnie zalewa jak ktoś bredzi że maryśka to niegroźne zioło-cudo. A bredzą upaleni, głusi na głos rozsądku i bronią tego od czego są uzależnieni, tak samo jak alkoholik nie przyzna się do swojej choroby.

 • Komentarz od: ~JestemZaLegalem   zgłoś nadużycie  

  1.nie macie pojęcia o czym piszecie 2.użytkownicy marihuany nie są narkomanami 3.jakie GMO? większość odmian ma ok 10% THC (co też mylicie z wszystkimi kanabinoidami) i nie jest GMO tylko sa to zwykłe krzyżówki tak jak np truskawki 4.wasza propaganda przynosi ogromne straty dla społeczeństwa,zastanówcie się trochę

 • Komentarz od: ~ HerkiKoluszki   zgłoś nadużycie  

  ZERO FACHOWOŚCI,ZERO NAJNOWSZYCH FAKTYÓW,INFORMACJE PROPAGANDOWE,PORTAL POWINIEN ZASTANOWIĆ SIĘ CO PUBLIKUJE BO TO Z DZIENNIKARSTWEM NIE MA NIC WSPÓLNEGO,NO MOŻE Z TYM JAKIE JEST W KRAJACH TOTALITARNYCH ;)

 • Komentarz od: ~ello   zgłoś nadużycie  

  NOM zgadzam się z przed mówca co mnie np palacza obchodzą jakieś po przednie late mnie interesuje teraz tu i teraz teraźniejsza pisana historia a nie że kiedyś coś tam się komuś w głowie po mieszało kiedyś była właśnie lipna ganja i dla tegoż to owego powodu ludzie fiksowali teraz jest tak czysta ganja też bo syfu nie powiem że niema... ale to przez rząd... ale to inny temat, nom i czysta jest tak dobra że wam się w głowach nie mieści ile ona dobrego w nosi w nasze organizmy ludzkie leczy uśmierza ból zapalenia gasi aj takie psychologi i psychiatry co nie palili to mogą sobie gadać jak byś dał trawę typowi z jakaś chorobą psychiczna i on by palił i ta trawa by wzmocniła i rozwinęła jego chorobę psychiczną to co już wina trawy a może on był już wcześniej chory? a kto mówił że dla chorych psychicznie trawa jest nikt:P

 • Komentarz od: ~since cwoku   zgłoś nadużycie  

  dopuscil sie pan sprytnej manipulacji faktami ,wyluskujac tylko bzdurne artkuly nie z tego dziesieciolecia ,ktore stoja w sprzecznosci z faktami i najnowszymi opracowaniami naukowymi, tylko po co zawsze mozna udowadniac ze ziemia jest plaska ....

 • Komentarz od: ~do hlorow   zgłoś nadużycie  

  heee dobre jest to tak nie bezpieczne ze jeszcze nik nie zginol....ilu konsumenow alkoholu przekreci sie w tym tygodiu w polsce mhhh,zero wiedzy facet zero wiedzy...., w kazdym radzie zorganizowane grupy przestepcze dziekuja panju redjaktrojowi.... nie wiadomo nawet po co powstaja takie wypociny

 • Komentarz od: ~waran   zgłoś nadużycie  

  Według \"mądrości\" zawartych w tym artykule już od lat powinienem być w psychiatryku lub na cmentarzu. A jakoś potrafię wyklepać ten komentarz na klawiaturze. Problemy kardiologiczne? Jaram kilkanaście lat a do tego jestem bardzo aktywny sportowo i jakoś nie zauważam pogorszenia stanu zdrowia

 • Komentarz od: ~ulf82   zgłoś nadużycie  

  prawie zero prawdy i rzetelnych informacji

 • Komentarz od: ~Asia   zgłoś nadużycie  

  Wow ile książek w bibliografii.... aż się nie chcę wierzyć, że autor po przeczytaniu tylu pozycji nie był w stanie napisać tekstu w którym znajdowałyby się jakiekolwiek konkrety. Serdeczne gratulacje!!!

 • Komentarz od: ~Rado   zgłoś nadużycie  

  O ku... jestem chory na schizofrenię! Żenada.

 • Komentarz od: ~UdławSięDzifko.   zgłoś nadużycie  

  Co to za pie***lenie ? Totalne bzdury wyssane z palca przez \" kobiete xl \" . Ty stara gruba parówo marihuana jest rośliną zobacz popaprańcu wpierw później się wypowiadaj. Słowo narkoman jest określeniem ludzi uzależnionych od chemicznych używek typu koks amfa feta piqsy. To jest raz. Dwa , \" głęboko ukryte tajemnice \" na temat THC ? Gdy będę potrzebować dogłębnej wiedzy na temat marihuany to przeczytam w książce i wątpię żeby czegoś brakło. Niestety w każdej książce jest co innego napisane więc w które wierzyć? Szczerze to nie chciało mi sie już dalej tego czytać ... znawcy kuhfa

 • Komentarz od: ~Chemiczny   zgłoś nadużycie  

  Niezależnie od tego czy jest to bardziej szkodliwe czy nie... Każdy kto jest dorosły ma prawo decydować o tym co chce zażywać i nikt nie ma prawa ograniczać jego wolności, ewentualnie może mu coś zasugerować...

 • Komentarz od: ~NieOgarniamTejStrony   zgłoś nadużycie  

  boże co za bzdury, jeżeli każdy artykuł z tej strony jest tak wiarygodny i pełen prawdy jak ten - bardzo proszę usuńcie tą stronę

 • Komentarz od: ~Cybuch   zgłoś nadużycie  

  Zaskakująca jest ignorancja i brak wstydu u ludzi, którzy chcą coś obwieszczać w internecie.... widać że artykuł pisany przez narkofoba, który nawet nie potrafi spojrzeć w mirę obiektywnie na dany temat. Co ciekawe liczba chorych na schozofrenię nie rośnie od klikunastu lat gdy to mamy do czynienia z wielkim skokiem osób używających konopie. Do tego autor nie rozróżnia kanabinoidów które są w konopiach a nie wykazują psychoaktywnych działań od kanabinoli czyli min THC, którego tak bardzo wszyscy się boją. Do tego związki w konopi polepszają ukrwienie naczyń włoskowatych, obniżają cholesterol i rozszerzają żyły i krew co pomocne jest przy hamowaniu powikłań cukrzycowych jak i choćby zaćmy. I jak już jedynymi konopiami GMO są konopie przemysłowe gdzie pozbyto się genów odpowiedzialnych za produkcję THC.... Cały artykuł jest do bani i nie ma żadnych podstaw i wartości naukowych.... czy tak naprawdę ciężko obiektywnie przestudiować temat aby napisać kilka zdań na krzyż?!? Ale co tam najedzmy się cukry którzy niszczy układ nerwowy, napijmy się alkoholu który zabija szarą masę w mózgu i bierzmy pigułki od których umiera w Polsce kilka tysięcy ludzi rocznie.... No i konopie o wysokim stężeniu THC możemy zawdzięczać tak uwielbianej przez ciemnotę prohibicji gdzie to rynek przejęły grupy przestępcze i najważniejsza się stała ilość THC jak i wielkość zbiorów....

 • Komentarz od: ~Marcin   zgłoś nadużycie  

  Co za babilońska propaganda. GMO? Nie trzeba w genach majstrować wcale by uzyskać większą zawartość, wystarczy krzyżować osobniki o pożądanych cechach, taką wiedzę można nabyć już w liceum, chociaż na innych zazwyczaj przykładach. W taki sam sposób wszystko w sklepach jest zmodyfikowane już dawno, mleko od krowy mlecznej, mięso od mięsnej. Setki ras i odmian roślin i zwierząt. Wielka mi filozofia. Ale rozumie pan terapeuta walczy o prace, pod naciskiem pewnych \\\"lobbystów farmaceutycznych\\\". Gdyby było legalne to odczuł by pewnie somatyczne objawy braku pieniędzy które zarabia na publikacji tego typu rewelacji. Nikt też nie twierdzi że konopie zupełnie nie uzależniają, zazwyczaj mowa o tym że uzależniają w mniejszym stopniu niż alkohol czy nikotyna. Temat rzeczywiście bardzo hermetyczny, tajne przez poufne, nie informują tylko legalizują medyczną marihuanę i to w kolebce prohibicji. Podstępne anglojęzyczne kapitalistyczne świnie. Średniowiecze i zaścianek. Nie wiem czy to jeszcze Polska czy już Białoruś?

 • Komentarz od: ~Zenada i amatorka   zgłoś nadużycie  

  J Koczberski - terapeuta uzależnień? Co to za kretyn to pisał... BRAK SŁÓW \"(...)modyfikowanymi genetycznie (GMO) konopiami indyjskim(...)\" GMO? HAHAHAHAHA

 • Komentarz od: ~Takżeten   zgłoś nadużycie  

  Do Konrad, bo palenie nie jest dla każdego :v

 • Komentarz od: ~hehemp   zgłoś nadużycie  

  co za debil to pisal

 • Komentarz od: ~ovval   zgłoś nadużycie  

  Co za cym... to pisał. Konopie GMO. Tylko duże ośrodki badawcze są wstanie wprowadzać modyfikacje do kodu genetycznego roślin, a nie diler w piwnicy.

 • Komentarz od: ~marek   zgłoś nadużycie  

  ja pier**** co za bzdury

 • Komentarz od: ~kicur102   zgłoś nadużycie  

  Powiem to co mówi niewidomy, gdy myje durszlak. k...wa takich bzdur to jeszcze nie czytałem hahahaha

 • Komentarz od: ~SirValet   zgłoś nadużycie  

  Raport WHO nie podziela zdania prezentowanego w cytowanych badaniach - wiele z nich było przeprowadzone z naruszeniem założeń metody naukowej. 99.9% badań wskazuje że zażywanie kwiatostanów konopi nie prowadzi do uzależnienia fizycznego. Słowa narkotyk jest równie uprzejme jak słowo czarnuch, oba terminy zostały ukute z tego samego powodu - by usprawiedliwić dyskryminację dużej grupy ludzi.

 • Komentarz od: ~marychazawszespoko   zgłoś nadużycie  

  żenada ktoś powinien mu przywalić za takie pomówienia.

 • Komentarz od: ~litosci...   zgłoś nadużycie  

  Artykul smieszny prawie do lez, osoba to piszaca chyba nigdy nie miala stycznosci z tzw w artykule \"narkotykiem\"...

 • Komentarz od: ~NarkomanPL2016   zgłoś nadużycie  

  JAK TYLKO SIĘ URODZĘ BĘDĘ ĆPAŁ TO DO KOŃCA ŻYCIA, POTEM PRZERZUCĘ SIĘ NA TWARDE, PÓŹNIEJ ROZKLEJĘ SOBIE MÓZG PSYCHODELAMI, A NA KONIEC KROKODYLEK, TAK MOJE MARZENIE

 • Komentarz od: ~Jak   zgłoś nadużycie  

  Terapeuta szarlatan. Zero widzy. Polecam anglojęzyczne zródła. W ogole co to za portal dla kobiet z otyłością?:p

 • Komentarz od: ~Marcin   zgłoś nadużycie  

  Może niech przestana sie wypowiadac terapeuci leczacy ludzi którzy polecieli za ostro tylko moze popytac ludzi palących lata... Bo jak ja widze w telewizji ooo paliłem 2 lata i jestem narkomanem i ukradłem pobiłem badz zabiłem bo musiałem miec na marihuane. Pale zioło 20 lat i jakoś nikogo nie okradłem nie pobiłem ani nie zabiłem za to widze na co dzień patologie zwiazane z alkoholem ...

 • Komentarz od: ~Heniek   zgłoś nadużycie  

  Niegdys jeszcze rodzice skierowali mnie do takiego terapeuty... jedyne co widział to osrodek jaram z 15 lat i jestem zdrowy i psychicznie i fizycznie a moim znajomi którzy chleja 10 lat wygladaja jak żule i tyle autor pewnie lubi zagladnac do kieliszka ale to nie szk0odzi prawda?? bo to takie Polskie!!!

 • Komentarz od: ~Olo   zgłoś nadużycie  

  Pale 17 lat codziennie i robicie z nas debili i kretynów... ŻAŁOSNE

 • Komentarz od: ~Bartłomiej   zgłoś nadużycie  

  Po pierwsze autor powinien więcej poczytać na temat marihuany. W żywicy marihuany określono do tej pory około 150 różnych kanabinoli. Więc nie wiem skąd autor wziął stężenie kanabinoli na poziomie 17-22%, jeśli już to można tak mierzyć stężenie THC. Izrael prowadzi badania nad medyczną marihuaną od ponad 20 lat, ma też własny ośrodek badawczy. Wiedza odnośnie skutków używania konopi i jej wyrobów w dobie internetu jest ogólnodostępna i przystępnie wyłożona, nie trzeba kończyć wysoko wyspecjalizowanej uczelni medycznej/chemicznej by samemu wyciągnąć wnioski. Obecne odmiany nie są żadnym GMO, są to krzyżówki canabis sativa z canabis indica (tak samo jak samokwitnące odmiany pomidorów czy ogórka) różnych odmian by wyselekcjonować pożądane cechy takie jak: stężenie THC, CBD, okres kwitnienia, ilość zebranego plonu, zapach, smak. Same kanabinole nie prowadzą do zaburzeń psychicznych, skłonności genetyczne w połączeniu z marihuaną mogą prowadzić do tego typu schorzeń. Co do uzależniającego wpływu to tylko około 2-5% użytkowników się uzależnia. Co w porównaniu z alkoholem wypada na korzyść konopi. Co do wpływu na ludzki mózg marihuana wykazuje działanie ochronne na komórki, regeneruje połączenia nerwowe w mózgu, a w niektórych przypadkach nawet przyrost szarych komórek w przeciwieństwie do alkoholu. Można tak wymieniać jeszcze długo. A patrząc na daty publikacji na których oparł się auto z łatwością można zauważyć iż nie które mają ponad 30 lat.( medycyna jak i badania nie stanęły w miejscu). Reasumując, takie poglądy na temat marihuany wygłaszane są przez ludzi którzy posiedli swoją wiedzę na jej temat za czasów poprzedniego systemu i nie aktualizowali jej. Nie taki diabeł straszny jak go malują- głosi przysłowie.

 • Komentarz od: ~pare lat pale   zgłoś nadużycie  

  Wlasnie dlaczego tak oglupiacie ludzi jeszcze jakis poczatkujacy palacz tu wejdzie i sie nie potrzebnie przestraszy. kvrwy jeba c was maczetami!!!! pale marihuane 8 lat i czuje sie swietnie a jakby sie czul alkoholik pijacy 8 lat regularnie? raczej nie za dobrze..... a ja jestem w wysmienitej formie,cwicze na silce i mma a trawke zawsze pale wieczorem dla rozluxnienia,dla spokoju,zeby sie posmiac... i nie przestane palic jeba c was matoly,skokobzki pir dolone pseudo koty jestescie zwzklymi szarzmi myszkami.tylko cisnienie podnosicie normalnym ludziom,zazywajacym marihuane

 • Komentarz od: ~Angelika   zgłoś nadużycie  

  Hmm dziwne... palilam przez prawie dwa lata codziennie i nie mialam zadnego problemu z odstawieniem, nie odczuwalam glodu, przestalam z dnia na dzien, psychozy tez nie mam, no chyba ze jeszcze nie zdiagnozowana :D :D :D oj oj kiedy w koncu skonczy sie ta dragowa szopka ^^

 • Komentarz od: ~marihuanator   zgłoś nadużycie  

  Autor zapomniał dodać, że palenie powoduje bezpłodność, terroryzm, ślepotę i biedę !!!!.... Nie ma co lepiej pić alkohol !!

 • Komentarz od: ~ja   zgłoś nadużycie  

  PS. Przez takich cymbałów jak ty autorze, alkoholizm się szerzy, a zwykli rolnicy i dobre chłopaki idą do pierdla

 • Komentarz od: ~ja   zgłoś nadużycie  

  Nie ma to jak pisać artykuł nie mając o tym bladego pojęcia. Nie pozdrowienia dla autora. Doedukuj się debilu.

 • Komentarz od: ~dziendobry jestem maniek. mam 12 lat a od 19 wstrzykuje cienszkie narkotyki w oko   zgłoś nadużycie  

  BUAHAHAHAHAHAHAH JAKIE PIERDOLY. POLSCY NARKOMANI PALILI MARIUCHANE JAK TO BRZMI HAHAHAHAHAHAHAHA. DO NAWET 22? KURWA GMO? MWHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHHAHHHA MADE MY DAY. BTW Specjalnie wyselekcjonowana marihuana na dniach konopi w sąsiednich czechach ma nawet do 40 :* pozdro elo.

 • Komentarz od: ~poirytowany   zgłoś nadużycie  

  Pan/pani redaktor najwyrazniej potrzebuje terapii wstrzasowej polecam baranek w sciane na orzezwienie lub chociaz mocniejsze uderzenie w pusty leb. bo inny byc nie moze, powtarzajac gdzies zaslyszane teorie daleko omijajace sedno

 • Komentarz od: ~bartek   zgłoś nadużycie  

  Co za pierdoły... Oczywiście specjalista od niczego. Jeżeli ktoś wypowiada się że niby zaczytany w temacie niech nie myli inflacji z defloracją i melioracją. Pajac

 • Komentarz od: ~kisielewksitygler   zgłoś nadużycie  

  hahahahahahah co za brednie!

 • Komentarz od: ~Nikodem   zgłoś nadużycie  

  Marihuana jest szkodliwa nauczcie się tego! tak samo jak: czekolada, kawa, herbata, piwo, mięso, cola, energetyki, kakao, cukier, słodziki, masło... I uzależnia! Tak samo jak jedzenie. Czemu polski rząd jeszcze nie zakazał jedzenia, nie dość że szkodliwe to powoduje jeden z najgorszych społecznych problemów OTYŁOŚĆ. Jedzeniu a w szczególności czekoladzie, marihuanie i alkoholowi mówimy stanowcze NIE! A tak serio: Każdy człowiek ma swój rozum. Może uzależnić się od WSZYSTKIEGO! i WSZYSTKO może być dla niego szkodliwe tak więc jeśli istnieją jakiekolwiek powody do zakazywania marihuany to identyczne powody można podać do zakazania alkoholu, cukru, i gier.

 • Komentarz od: ~Olo123   zgłoś nadużycie  

  Przecież tego się czytać nie da hahaha bzdury kompletne !! o szkodliwości marihuany powiedzcie mojemu 16 letniemu synowi choremu na leśniewskiego-crohna dzięki której bóle brzucha ustąpiły w końcu przybrał na wadze i odzyskał apetyt nie wygląda jak chodzący trup a co najważniejsze przetoki w jelitach się zasklepiają !! ludzie dlaczego ten kraj musi być taki zacofany .. niestety nie mam do czego wracać ..

 • Komentarz od: ~Kacper   zgłoś nadużycie  

  Agresja po marihuananie? Nigdy o takim przypadku nie słyszałam. A co do \\\"rzetelnych badań \\\" skoro są takie rzetelne to dlaczego nie są opublikowane? A przytoczony \\\"fragment \\\" z forum sam autor tekstu mógł sobie wymyślić i napisać iż to właśnie z \\\"rzetelnego\\\" forum medycznego Drodzy państwo, siejecie nieprawdziwe informacje na ten temat, powodując w głowach ludzi zamęt. Atakujecie każdego człowieka przejmującego cannabinole.

 • Komentarz od: ~ćpun   zgłoś nadużycie  

  Co to za robienie wody z mózgu? Pan redaktor niech lepiej skończy pieprzyć na obce mu tematy!

 • Komentarz od: ~wtf   zgłoś nadużycie  

  Hahaha ! Większe bzdury to tylko politycy i tvn\'owcy \"eksperci\" są w stanie wygłaszać ! Szok !

 • Komentarz od: ~Czupur   zgłoś nadużycie  

  Teorie ekspertów zbliżonych intelektem do Macierewicza. Niech się pan terapeuta napije więcej, alkohol nie szkodzi jak widać...

 • Komentarz od: ~gmo   zgłoś nadużycie  

  Ze względu na zawartość wielu substancji leczniczych wykorzystuje się konopie włókniste jako lek przeciwlękowy, przeciwbólowy, przeciwpsychotyczny, przeciwzapalny, przeciw utleniający, przeciwskurczowy oraz jako antybiotyk

 • Komentarz od: ~gmo   zgłoś nadużycie  

  W hinduizmie konopie indyjskie uważane są za roślinę świętą, ściśle związaną z bogiem Śiwą[14][15]. Umiarkowane palenie tzw. gandzi przez ascetów zwanych sadhu lub spożywanie bhangu (napoju z mleka, migdałów i konopi) jest akceptowane społecznie, o ile odbywa się w kontekście religijnym, jako część kultu, zwłaszcza podczas świąt Śiwaratri lub Holi[

 • Komentarz od: ~gmo   zgłoś nadużycie  

  Kannabinoidy roślinne są nierozpuszczalne w wodzie, rozpuszczają się za to w tłuszczach i alkoholach oraz innych niepolarnych rozpuszczalnikach organicznych. Drogą syntezy chemicznej otrzymano wiele substancji posiadających wartościowe działanie, jak np. rimonabant, lek odchudzający i antyuzależnieniowy.

 • Komentarz od: ~niepalący:)   zgłoś nadużycie  

  hehe, co za bzdurny artykuł...wszelkie badania mające wykazać szkodliwosć marihuany dostaja wciaz granty rządowe, mające wykazać nieszkodliwosć nie dostaja ...:) autor widać ,ze nie wie o czym pisze i ośmiesza sie tylko. źródła na które sie powołujecie to średniowiecze...świat poszedł do przodu- medyczna marihuana jest uznanym lekiem w połowie już krajów Europy i połowie stanów USA.Rekraacyjna bedzzie legalna w ciagu paru lat.pozdrowionka od niepalącego lecz obiektywnego.

 • Komentarz od: ~Str33t   zgłoś nadużycie  

  To jest śmieszne co tutaj jest napisane.. bez pozdrowien dla pana \"psycho terapeuty\" Elo ! :>

 • Komentarz od: ~asceta   zgłoś nadużycie  

  Co za głupoty, współczuję ludziom którzy wierzą w te brednie...

 • Komentarz od: ~cechathc   zgłoś nadużycie  

  pierdolenie co za zjeb to napisał, wypierdalajcie z taką propagandą pozdro dla kumatych

 • Komentarz od: ~Martyna   zgłoś nadużycie  

  Naukowcy ze średniowiecza.

 • Komentarz od: ~jaaaa   zgłoś nadużycie  

  Bzdurny artykuł

 • Komentarz od: ~Pc   zgłoś nadużycie  

  Połowa źródeł z zeszłego wieku A stwierdzenia ze jest gorsza od alkoholu jeszcze na własne oczy nie widziałem ale jednak tacy inteligenci

 • Komentarz od: ~Krzysztof   zgłoś nadużycie  

  beznadziejna wypowiedź niezgodna z prawdą :)

 • Komentarz od: ~Maciej Kuroń   zgłoś nadużycie  

  W pełni zgadzam się z przedmówcami.

 • Komentarz od: ~ubik   zgłoś nadużycie  

  Pseudo dziennikarski bełkot nie mający nic wspólnego z rzeczywistością.

 • Komentarz od: ~Gościu   zgłoś nadużycie  

  To jest autor? Jak tak niech się przyzna skąd czerpie wiedzę na temat konopii: https://www.facebook.com/janusz.koczberski?fref=ts

 • Komentarz od: ~krzysztof   zgłoś nadużycie  

  NIE MA KONOPI GMO. Odmiany o wysokiej zawartości kannabinoidów uzyskano przez lata mozolnego krzyżowania ze sobą najlepszych okazów krzaków, nie machlojki w laboratorium. Tak jak Mendel robił to z grochem i odkrył dziedziczenie. Mówimy o szkodliwości nie porównując ich do innych używek. Jeśli porównamy to okaże się , że podobnie napiszemy o zwykłej KAWIE, która też ma na papierze groźne skutki uboczne i uzależnia. Czy widzimy narko(kawo)manów na głodzie i delirium ? NIE, tak samo z konopiami, o ich szkodliwości można napisać groźnie brzmiący artykuł a ludzie palący konopie cieszą się świetnym zdrowiem. No i oczywiście nie porównamy szkodliwości konopi do alkoholu, bo nie może wyjść, że legalna używka to na prawdę TWARDY NARKOTYK wielokrotnie bardziej psychicznie, fizycznie i społecznie szkodliwy od demonizowanej trawki. Niewiedza o temacie, badania wybrane tylko udawadniające podaną tezę. Nie wspominamy o długoterminowych, kiludziesięcioletnich badaniach palaczy, które wykazały, iż osoby palące nie wykazują żadnych jednostek chorobowych ani zaburzeń a ich zdolności poznawcze, intelektualne, kognitywne stoją na równi z osobami niepalącymi. Merytotyczne dno , 2-. Pan ekspert niech lepiej sie dokształci.

 • Komentarz od: ~Robert Makłowicz   zgłoś nadużycie  

  Skrajnie subiektywny materiał z wieloma błędami merytorycznymi, autor nie ma pojęcia o sprawie, a informacje czerpał z dupy

 • Komentarz od: ~Paweł   zgłoś nadużycie  

  Strasznie kiepski tekst z gatunku \\\"nie znam się to się wypowiem\\\". Konopie GMO? Nic takiego jeszcze nie powstało. GMO to organizm którego DNA zostało zmienione metodami inżynierii genetycznej, a krzyżowanie odmian do takowych nie należy. Równie dobrze można powiedzieć, że pies to wilk GMO :D Kannabinol to CBN - substancja chemiczna, a kannabinoidy to grupa substancji do których CBN należy. Jeśli to źródło z którego korzystano (\\\"Cannabis use and age at onset of schizophrenia\\\" Am J Psychiatry. 2004 Mar;161(3):501-6) to, jak zostało tu napisane, prace naukowe są pisane dość trudnym językiem i autor nie zrozumiał artykułu na który się powołuje. W abstrakcie można przeczytać, że robiono tam po prostu wywiad z ludźmi chorymi na schizofrenię i znaleziono związek pomiędzy zażywaniem marihuany, a przyspieszeniem wystąpienia pierwszych objawów. Nic tam nie ma o powodowaniu schizofrenii. Poza tym 133 to w żadnym wypadku duża grupa eksperymentalna jak na standardy nauki. Kończę tylko dla tego, że już nie mam czasu, nie dlatego, że nie ma tu więcej rażących błędów merytorycznych.

 • Komentarz od: ~LOLEK   zgłoś nadużycie  

  Co to za bzdury!? Narkomani ćpają albo dają w kanał a nie palą rośliny, przeciętny palacz papierosów to też narkoman bo pali roślinę a przeciętny człowiek na świecie to alkoholik bo pił kiedyś alkohol! PAranoja i propaganda totalne NIEDOUCZENIE !!!!! ZE STRONY OSOBY PISZĄCEJ TEN ARTYKÓŁ!!! . Od razu widać że jest nieobiektywny a jedynym celem tego pisma bo to nie jest artykół poniewaz artykół powinien być obiektywny! jest pograżenie osób palacych roślinę i skłamszenie ich! Śmiech na sali i niedouczeni oraz pełen tumanizm!!!!!!!!!!!!!

 • Komentarz od: ~Anonimek96   zgłoś nadużycie  

  Po pierwsze konopie o wyższej zawartości THC(nawet wyższej niż 2% -kolejne kłamstwo) były obecne w Polsce dużo wcześniej niż 20 wiek. I nie były to konopie siewne lecz podobne gatunkowo (także Sativa) Dalej nie ma czegoś takiego jak marihuana czy konopie GMO chyba, że o czymś nie wiem! Konopie obecnie uprawiane w celu uzyskanie dobrej jakości marihuany pochodzą z nasion uzyskanych metodą krzyżową (inaczej: krzyżowanie różnych gatunków konopi indyjskich i nie tylko indyjskich - polega to na tym, że konopie(brak l.p.) płci żeńskich zapładnia się pyłkiem z konopi męskich innego gatunku/rodzaju...) Metoda krzyżowa ma na celu: zwiększenie plonu, polepszenie jakości marihuany, odporności na czynniki zewnętrzne i choroby(np. wilgoć, pleśń - odmiany rosnące na wschodzie np w Rosji mają większą odporność na pleśń i trudne warunki...tzw. Ruderalis), skrócenie czasu wegetacji/kwitnienia itd. Poziom THC powyżej 20% można osiągnąć tymi metodami bez uczestnictwa chemików i mieszania genów róznych roślin a nawet roślin i zwierząt w laboratorium czym nie może się jak się dzieje np z kukurydzą czy soją. O reszcie tych przekłamań ze strony autora nie będę nawet pisał(bo mi się nie chce dużo kłamstw i dużo pisania). Jak ktoś jest zainteresowany prawdziwymi informacjami o tej roślinie to polecam badania niezależnych grup badawczych (NA PEWNO NIE zlecone przez koncerny farmaceutyczne, bo one mają w tym interes - ktoś kiedyś wyliczył, że marihuana mogłaby zastąpić 10-20% wszystkich dostępnych leków!!!) Zachęcam do szukania info na temat: Leczniczych zastosowań: Rak, Stwardnienie rozsiane, Astma i dużo wiecej , Budownictwo, Ubrania, Papier, Kosmetyki, Dietetyka itd Polecam skonfrontować swoją wiedzę z informacjami z różnych źródeł lub samemu zbadać i dopiero wtedy wyrobić sobie ostateczną opinię :) \\\'Marihuana\\\' dostępna na rynku to w dużej mierze metale ciężkie i dopalacze, bo diler chce zarobić jak najszybciej i jak najwięcej i nie interesuje go zdrowie kupujących. Zanim ocenisz, skomentujesz, potępisz PROSZĘ najpierw PRZEMYŚL i przypomnij sobie skąd masz swoją wiedzę na dany temat! Nie istnieje coś takiego jak: Po prostu wiem czy bo tak jest... Pozdrawiam :)

 • Komentarz od: ~Maciej   zgłoś nadużycie  

  Czyli taki Urugwaj i USA chca zabic swoich obywateli? izrael leczy ludzi z raka zeby ich zabic wolniej ? holadia przeprowadza masowy holocaust turystow? placa wam za takie brednie? polecam raport WHO- to taka grupa cpunow co zna sie na medycynie. rece opadaja.Mam nadzieje ze przynajmniej nieswiadomie piszecie takie glupotki

 • Komentarz od: ~Spełniona_Narkomanka   zgłoś nadużycie  

  Wybór artykułów mających potwierdzić tezę, że marihuana to zło. Żenujące. Radze temu/tej, kto to napisał tę wypocinę wypić jedynie słuszne pół litra i zastanowić się nad istotą zawodu dziennikarza.

 • Komentarz od: ~Narkoman   zgłoś nadużycie  

  Ale pierdoły

 • Komentarz od: ~Delcik   zgłoś nadużycie  

  Bardzo stare, i już dawno nie aktualne informacje. Z cyklu nie znam się ale się wypowiem

 • Komentarz od: ~seba   zgłoś nadużycie  

  co za głupoty... pisał to ktoś, kto nie ma pojęcia o marihuanie. kannabinole? chyba autor artykułu nawet nie wie co to takiego.

 • Komentarz od: ~Wg Cb |Narkoman   zgłoś nadużycie  

  szkoda że nie traktujesz alkoholu jako narkotyku, głupia pi*do

 • Komentarz od: ~jestescie głupi   zgłoś nadużycie  

  Chyba autor ma psychozy od picia wódy... Ciekawe skąd wytrzasneliście swiadomego palacza, który wam takich glupot nagadał...

 • Komentarz od: ~Młody Byku   zgłoś nadużycie  

  Ohhh jakie to mamy niesłychane szczęście, że wśród naszych rodaków znalazła się osoba. która na szczęście w odróżnieniu od jakichś tam noblistów czy tysięcy naukowców/lekarzy holenderskich. czeskich czy z większości krajów Europy (krajów znacznie lepiej rozwiniętych gospodarczo czy pod względem medycyny), nie dała sobie cytuje \\\"zmącić głowy\\\" bzdurami. Przecież te bzdury są poparte tylko niezliczonymi badaniami. wieloletnimi eksperymentami itp. Gdyby tylko było więcej tak rzetelnych, sumiennych i niezaślepionych ludzi w naszym kraju... a no przecież jest ich jeszcze całe mnóstwo w sejmie!!! No przecież to dlatego w naszym kraju żyje się tak dostatnie i dobrze - prawie bym zapomniał. ;)

 • Komentarz od: ~badziew   zgłoś nadużycie  

  CO za bzdury. Bardzo nieobiektywny tekst z masa przekłamań. Wstyd!

 • Komentarz od: ~patryk   zgłoś nadużycie  

  czytając takie brednie można się bardzo usmiać

 • Komentarz od: ~marek   zgłoś nadużycie  

  Hahaha jaki,, ekspert\" z tego ktory to pisał

 • Komentarz od: ~Misiu   zgłoś nadużycie  

  Tak nieprawdziwego, kłamliwego i stronniczego artykułu nie czytałem od lat. Mogę na własnym przykładzie rzec, że tezy zawarte w tym artykule to wierutne propagandowe bzdury! Pozdrawiam ludzi myślących!

 • Komentarz od: ~Redd   zgłoś nadużycie  

  Literówka w tytule artykułu i wielokrotnie powtarzane bzdury. Ja za takiego \\\"terapeutę\\\" podziękuję serdecznie :D Poza tym myślę, że pan nie zna podstaw biochemii nawet, bo teraz terapeutą uzależnień można zostać po rocznym studium podyplomowym. Żaden autorytet, kopiujący żywo z zagranicznych publikacji z lat 70tych, kiedy była nagonka i sponsorowane \\\"badania\\\" z wyznaczonym z góry negatywnym wynikiem.

 • Komentarz od: ~Dubby Spliff   zgłoś nadużycie  

  żeby być chorym na schizofrenię trzeba mieć uwarunkowania genetyczne, ale ściema w tym artykule, przykład multimedalista olimpijski Michael Phelps pali, czy jest chory i ma przez to gorsza kondycję? no właśnie...

 • Komentarz od: ~Mateusz I.   zgłoś nadużycie  

  \"...zawierały ok. 0,8% kanabinoli w suchej masie...\" - doczytałem do tego momentu i stwierdziłem, że piszący myli kanabinole z THC więc nie ma najmniejszego pojęcia o konopiach - tak więc jest idiotą pokroju tych z Gówna wybiórczego... Na przyszłość jak podejmujesz się autorze pisania tekstu, to nabądź najpierw wiedzy na temat... IDIOTA :)

 • Komentarz od: ~Idiota z terapeuty   zgłoś nadużycie  

  Co za idiota z tego terapeuty. Nigdy nikomu bym tego pana nie polecał. Niech się cofnie do piaskownicy. Straszne głupoty wypisuje. Już niedługo pierwsze udokumentowane wyleczenie raka.

 • Komentarz od: ~maciek   zgłoś nadużycie  

  Haha mam 36 lat palę zioło od 20 lat mam rodzinè dom dzieci dwa auta i do tego psa

 • Komentarz od: ~Griselda420   zgłoś nadużycie  

  Ale pierdolenie ;/ Panie, ogarnij się pan, bo następna fucha to w Faktoidzie będzie za takie głupoty...

 • Komentarz od: ~Ale głupoty   zgłoś nadużycie  

  2% THC? Hahahahahaha ale was poturbowali w dzieciństwie :) indica miała min. 15% . P.s. selekcja, nie GMO głupcze.

 • Komentarz od: ~mloda   zgłoś nadużycie  

  Ten pseudo terapeuta powinien sie doszkolić lub leczyć bo albo braki w wiedzy albo choroba umysłowa

 • Komentarz od: ~dolar   zgłoś nadużycie  

  Jak głupim można być pisząc takie bzdury jak prymintywnym człowiekiem jest redaktorzyna który to pisał

 • Komentarz od: ~Paweł   zgłoś nadużycie  

  Nie bądźcie niepoważni! Używanie jakichkolwiek środków odurzających w psychozach jest niedopuszczalne ze względu na chociażby leczenie.. Czy to będzie marihuana czy twarde narkotyki takie jak amfetamina, alkohol, kokaina czy heroina. Nie zmienia to faktu, że tym tzw naukowcom wyleciał jeden bardzo ważny fakt z głowy, co zdecydowanie podważa Ich stan wiedzy. Schizofrenia jest chorobą w której objawy najczęsciej pojawiają się w okresie około 21 roku życia. Nie ma znaczenia czy wcześniej coś brał czy nie, jeśli ma predyspozycje do zachorowania to zachoruje. Owszem związki psychoaktywne mogą wzmocnić i przyśpieszyć występowanie objawów, ale jakie to ma znaczenie? Jeśli \"naukowcy\" podpierają się faktem, że marihuana jest niedobra i musi zostać zakazana bo może przyśpieszyć schizofrenię, to w takim razie twarde narkotyki (powtórzę, takie jak: amfetamina, alkohol, kokaina, heroina) również powinny zostać zdelegalizowane tym bardziej. Druga sprawa stany schizofreniczne, czyli epizodyczne objawy w młodym wieku, mogą być i najczęściej są wczesnymi objawami późniejszej choroby, których dana osoba się wstydzi, a o których słowem nie piśnie. I jedyny związek z paleniem marihuany tutaj jest taki (choć podczas picia całkiem legalnego alkoholu do takich stanów również dojdzie, co szanowni \"naukowcy\" powinni wiedzieć), że dzięki temu osoba paląca w wieku młodzieńczym jeśli spotka się ze epizodem schizofrenii ma możliwość podjęcia terapii i od najwcześniejszych etapów wystąpienia choroby już się leczyć, co jest ogromnym plusem. Tutaj podkreślę, że nie jestem i nie będę nigdy zwolennikiem palenia marihuany przez osoby nieletnie! Jak wiadomo schizofrenie mogą przebiegać różnorako i osoba chora może być zarówno łagodna jak i agresywna. Pytanie w takim razie, która z publikacji mówi o zgubnym wpływie marihuany na agresywnych pacjentów? Pragnę wysunąć hipotezę: zażywanie oleju z konopii indyjskiej, bądź palenie marihuany może pomagać w leczeniu stanów schizofrenicznych podczas zaawansowanej choroby. !!! Przyglądając się także wszelakim odnośnikom, zamieszczonym pod publikacją Pana Koczberskiego pragnę zauważyć, że żadna nie dotyczy badania schizofreników.

 • Komentarz od: ~pan kartofel   zgłoś nadużycie  

  Ale Pan pierdolisz :) P.s. marihuana leczy raka ignorancie

 • Komentarz od: ~Ola   zgłoś nadużycie  

  Autor nie ma pojęcia o czy pisze, a negowanie wiedzy Noblistów to już kpina. Pan Janusz Koczberski powinien sie zapisać do terapeuty.

 • Komentarz od: ~Brawo_glupcze   zgłoś nadużycie  

  WOW! dawno nie przeczytałem tyle głupot w jednej publikacji. Ale co jakiś terapeuta z Cholewianki, koło Kazimierza Dolnego może wiedzieć?

 • Komentarz od: ~Henry   zgłoś nadużycie  

  Głupota i ignorancja nie zna jak widac granic. Same mity, ktore zostaly juz dawno obalone. GMO? Wezcie sie w glowe puknijcie! Skad ta informacja? Jakies zrodlo? Slyszeliscie kiedys o \"breedingu\"? Selekcji naturalnej? Winogrona bez pestek to tez GMO? Czysta propaganda tylko nie wiadomo komu to ma sluzyc...

 • Komentarz od: ~nie bede sie przedstawial   zgłoś nadużycie  

  Propaganda pelna gębą :D

 • Komentarz od: ~użytkownik   zgłoś nadużycie  

  dlaczego nie zaczerpnięto wiedzy z najnowszych badań, dlaczego nie ma w ogóle wzmianki o medycznej marihuanie, olejku konopnym który leczy wiele schorzeń - nowotwory, stwardnienie rozsiane itd PROPAGANDA

 • Komentarz od: ~PolskaKrajAbsurdu   zgłoś nadużycie  

  Dlaczego opisywane są tylko negatywne skutki zażywania a nie spojrzenie na temat z obiektywnego punktu widzenia jak to przystaje temat artykułu. Temat artykułu to pytanie, więc powinny być opisywane wnioski za i przeciw, zakończone podsumowaniem. W dzisiejszych czasach gdy jesteśmy faszerowani przez przemysł farmaceutyczny chemicznymi substancjami, a na przeciw staje naturalne rozwiązanie wybieramy chemię. Gdy w wiadomościach straszą nas GMO, to większość jest przeciw i wolą naturalne rozwiązania, lecz gdy spojrzeć w podobny sposób na temat medycyny jest zupełnie odwrotnie. Dlaczego artykuły które \"niby\" są popierane badaniami prowadzonymi od lat, nie opierają się na najnowszych statystykach zbieranych w krajach w których zalegalizowano konopie. Tak więc tego typu artykuły mają na celu wmówić ogłupionemu społeczeństwu przez legalne używki które szkodzą o wiele bardziej że to co naturalne jest złe i że tego nie potrzebujesz. Jeśli ktoś jest na prawdę zainteresowany tematem proszę szukać innego źródła informacji, gdzie obiektywnie spogląda się na temat a nie wmawia się że coś jest złe nie potwierdzając tego wiarygodnym źródłem informacji.

 • Komentarz od: ~Henryk   zgłoś nadużycie  

  Sam nie pale i nie uważam tego za słuszne, ale to co czytam to bzdury.

 • Komentarz od: ~gosc   zgłoś nadużycie  

  To nic że konopia leczy raka, ważne żeby zganić i skrytykować!Dziwne, ze rozwiniete kraje zniosly kryminalna odpowiedzialnosc dla posiadaczy tej uzywki. W naszym ciemnogrodzie tylko wazne sa informacje bazujace na propagandzie późnych lat 30 ubiegłego wieku!To jest lecznicze swiete ziolo o ktorym czytamy np. w pismie swietym... Nie rozumiemy faktu, ze lobbing alkoholowy i farmaceutyczny stworzyl te teorie, które kopiujecie Wy i Wasi eksperci....

 • Komentarz od: ~Adam   zgłoś nadużycie  

  Skąd wzięliście te informacje o konopiach GMO? :D Akapit o sativa, późniejszych \"napływających\" odmianach indica, różnych stężeniach kanabinoli to także jakaś bzdura. Chyba ktoś piszę te artykuły tylko po to żeby ilość znaków się zgadzała - polecam zmienić człowieka :D Pozdrawiam.

 • Komentarz od: ~karol   zgłoś nadużycie  

  propaganda, prohibicja, więcej nie mam do powiedzenia. fakty są znacznie inne, a Wy dalej trzymajcie się tej wielkiej nagonki

 • Komentarz od: ~Racjon   zgłoś nadużycie  

  Osoba pijąca alkohol to alkoholik , osoba paląca marihuanę to narkoman. Naciaganie, demagogia. Nie dziękuję.

 • Komentarz od: ~Koman   zgłoś nadużycie  

  Nie przesadzajcie. Radze Panu przeczytać rapoty WHO o marichuanie. A czemu woogle nie wspomniał Pan o leczniczych działaniach konopi ? Leczenie raka, jaskry, stwardnienia rozsianego...

 • Komentarz od: ~Ja   zgłoś nadużycie  

  Prosze najpierw zaczerpnąć wiedzy, a potem pisac artkuł...

 • Komentarz od: ~mj   zgłoś nadużycie  

  jakiś idiota lub idiotka to pisał bez wiedzy podstawowej bibliografia wzięta prosto ze śmietnika i badania z 1979 haha śmiać mi się chce wprowadzane ludzi w błąd to jest robienie z siebie idioty w tym wypadku autor tekstu popełnił seryjne samobójstwo no i w dodatku ktoś nie umie czytać po angielsku robiąc wiele błędów w tłumaczeniu ponadto autor/ka robi ze swoich czytelniczek idiotki/ów

 • Komentarz od: ~Damortus.   zgłoś nadużycie  

  Większych pierdół nie czytałem od dawien dawna.

 • Komentarz od: ~Marek   zgłoś nadużycie  

  Wiedza zaczerpnięta z amerykańskich publikacji z lat 60, już dawno każdy z tych mitów został obalony i autor to zwykły kłamca lub nie ma pojęcia o czy pisze. Jednym słowem większych bzdur dawno nie czytałem

 • Komentarz od: ~Artur   zgłoś nadużycie  

  \"Tak więc współczesne dyskusje z upodobaniem prowadzone choćby przez Ruch Palikota - nad nieszkodliwością palenia konopi, są z perspektywy biologicznej dość zaskakujące. Od lat dysponujemy znaczną liczbą rzetelnych badań, potwierdzających destrukcyjny wpływ kanabinoli i kanabinoidów na organizm oraz na psychikę.\" O rety, doprawdy? Czy to jedyna substancja, która szkodzi? a alkohol? jebani hipokryci.

 • Komentarz od: ~krAK   zgłoś nadużycie  

  \\\"polscy narkomani palili marihuanę\\\" od kiedy osoba paląca marihuanę jest narkomanem? I oczywistym jest, że marihuana jest mniej szkodliwa od alkoholu, co do tego nie ma wątpliwości panie Januszu, Pan także myśli że marihuana to wszelkie zło, lepiej chlać codziennie wóde niż zapalić nawet tego 1 jointa dziennie? Aha, i oczywiście \\\"stany nadmiernego pobudzenia i euforii pomieszane z dysforią, przygnębieniem i czasem agresywnością\\\". Agresja. Nie znam nikogo kto po marihuanie byłby agresywny, osoby które zapalą i idą spać/ jeść jak najbardziej, agrsywnych nigdy w życiu. Nie polecam tego artykułu.

 • Komentarz od: ~ZiemowitKiełbasa   zgłoś nadużycie  

  \"rośnie dość fałszywe w świetle nauki przekonanie, że konopie nie uzależniają, że ich używanie jest mniej szkodliwe niż picie alkoholu\" - Ciekawe, że potwierdza to zarówno WHO jak i AKTUALNE badania naukowe. Najświeższe źródło z podanych przez pana ma 5 lat. Najstarsze 36 (!!!). Przez ten czas powstało trochę nowych badań, które potwierdzają, że marihuana NIE UZALEŻNIA FIZYCZNIE (w przeciwieństwie do alkoholu np.). Nie spotkałem się też z twierdzeniem, że marihuana powoduje agresje. Szkoda że osoba chcąca uchodzić za fachowca pisze takie bzdury i to pod nazwiskiem.

 • Komentarz od: ~Grand Papa   zgłoś nadużycie  

  Jeden wielki stek bzdur napisany przez opłacanego, stronniczego pachołka, który wie tyle o paleniu i cannabis, ile o życiu własnych dzieci. Smutny pan, który woli wziąć w łapkę pisząc na zlecenie taką marnotę, i popierając to jeszcze źródłami które zawierają zupełnie inne wnioski, a jedynie wybierając z nich pewne wygodne dla niego fragmenty. Pomijanie znaczenia słów \"może powodować\", \"przyjmuje się\", nieznajomość pojęcia grupy kontrolnej, w ogóle jeden wielki nonsens, ale takich pismaków na zlecenie piszących chętnie o demonie marihuany i narkomanach (jasne hahaha) wstrzykujących sobie zioło.. no litości.. Macie Wy jeszcze ludzie własne mózgi? To weźcie sobie najpierw zapalcie jeden z drugim, zanim napiszecie o skutkach działania.

 • Komentarz od: ~Halina   zgłoś nadużycie  

  Do autora - nie zabieraj się za temat o którym nie masz w ogóle pojęcia.... Proszę w takim razie o odniesienie się do legalizacji marihuany w wielu stanach w US.

 • Komentarz od: ~Piotr   zgłoś nadużycie  

  Stek bzdur :) ktoś się powinien mocno doedukować... dobrze wiedzieć jakiej pracy już nie czytać.

 • Komentarz od: ~Halina   zgłoś nadużycie  

  bzdury, bzdury, same bzdury.

 • Komentarz od: ~Ambasador Marihuany   zgłoś nadużycie  

  Głupoty , głupoty i jeszcze raz głupoty ! Czy marihuana jest z konopii ?! Wiedza prawie taka jak u Pana Kaczyńskiego...

 • Komentarz od: ~Bronek   zgłoś nadużycie  

  \\\"Wprowadzają one zamęt w umysłach młodych ludzi, ich rodziców oraz ich nauczycieli.\\\" Sam wprowadzasz zamet. Alkohol tez szkodzi a go pijesz, wiec co to ma do legalizacji ? Bedziesz chcial palic to palisz, a jak nie to nie zyj zdrowo - przeciez nikt ci nie karze ...

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Najnowsze
Newsletter
zapisz
Reklama:
Loading...