Partner: Logo KobietaXL.pl

Anyż gwiaździsty to badian właściwy – gatunek rośliny zaliczany do rodziny cytryńcowatych. Od wieków stosowano go w ziołolecznictwie. Działa rozkurczowo, jednocześnie korzystnie wpływając na proces trawienia i przyswajania przez organizm składników pokarmowych. Ma niewielkie działanie moczopędne, warto też wspomnieć o właściwościach przeciwgrzybiczych i antybakteryjnych. Badian można stosować w leczeniu zaburzeń przemiany materii.

 

W magii anyż odgrywał znaczną rolę przez swój kształt gwiazdy, jaki mają jego owoce. Stosowany był w kąpielach oczyszczających oraz jako talizman na szczęście. Wierzono, że nasiona anyżu spalane razem z kadzidłem zwiększają i wzmacniają moce psychiczne osoby, która nim oddycha oraz stymuluje świadome korzystanie z tej mocy, dodając jej siły i energii. Anyż gwiezdny, używany jako talizman, był bardzo potężny, miał siłę, aby odeprzeć złe duchy i klątwy.

Wkładano go pod poduszkę, gdyż miał zapewniać przyjemny sen, bez koszmarów, które mogłyby przeszkadzać w wypoczynku, a zawieszenie w torbie u wezgłowia łóżka pomagało wedle wierzeń, zachować młodość.

 

Jak korzystano z jego mocy?

Wystarczyło zawiesić kilka gwiazdek w rogach domu, aby zapewniał ochronę. Można było nosić gwiazdki w małej płóciennej torebce, w kieszeni po prawej stronie ciała, co miało chronić przed zazdrością i problemami finansowymi. Do dziś, ci którzy wierzą w magię, wożą anyż w samochodzie, co ma ich chronić przed wypadkami.

 Anyż gwiaździsty był rośliną szeroko stosowaną do wykonywania kąpieli, zaklęć i rytuałów, zwykle kojarzonych z miłością. Miał też dawać dużo pozytywnej energii. Jak zrobić taką kąpiel?

 

Kąpiel energetyczna z anyżem

Składniki:

6 gwiazdek anyżu

5 żółtych płatków róży

3 laski cynamonu

4 liście laurowe

3 nasiona nagietka

 

Wymieszaj wszystkie składniki w garnku i gotuj przez co najmniej 20 minut, odcedź i odstaw. Nie wyrzucaj użytych do kąpieli roślin.

Zanim wejdziesz do wanny, przemyj się gąbką od stóp do głów przygotowaną miksturą, wizualizując sobie swoje marzenia. Wlej miksturę do gorącej i zrób sobie relaksującą kąpiel. Żeby marzenia się spełniły, użyte do gotowania składniki trzeba zakopać w ziemi.

 

Tak wygląda magia. Ale ponieważ anyż dobrze działa na skórę, kąpiel w nim na pewno nie zaszkodzi.

Tagi:

zioła ,  zioło ,  anyż ,  magia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót