Partner: Logo KobietaXL.pl

Wiemy, że popularny czystek jest bardzo zdrowy, ale mało kto wie, że może ochronić nas przed kleszczami.

Czystek to roślina stosowana już od wielu lat w leczeniu różnego rodzaju schorzeń i chorób. Ze względu na zawartości ogromnej ilości polifenoli (najwyższą wśród roślin europejskich) wykazuje bardzo wysokie działanie przeciwgrzybicze, przeciwzapalne, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne oraz przeciwhistaminowe.

Jego właściwości antyoksydacyjne opóźniają procesy starzenia oraz pomagają odtruwać organizm. Polecany zwłaszcza podczas wiosennych i zimowych detoksów, czystek jest jednym z najlepszych naturalnych środków w walce z grypą.

Wiele artykułów na jego temat sugeruje, że jego działania antybiotyczne są kilkadziesiąt razy mocniejsze niż te występujące w dostępnych bez recepty lekach przeciwgrypowych i przeciwzapalnych. Dodatkowo jak żadna inna roślina, czystek doskonale usuwa toksyny z organizmu takie jak metale ciężkie - z tego względu polecany jest zwłaszcza osobom palącym papierosy.

Czystek działa również wybielająco na zęby oraz usuwa drażniący zapach ciała. Nie udowodniono, żeby jego zastosowanie lub przedawkowanie wykazywało jakiekolwiek szkodliwe działania uboczne.

W Polce ogromną popularność zyskały napary, pite w postaci herbaty. Z kolei za granicą doceniany jest głównie w postaci olejku i  jako eliksir młodości stosowany przez wiele kobiet w celu pozbycia się zmarszczek. Wciąż prowadzone są badania sprawdzające skuteczność wykorzystania rośliny podczas leczenia boreliozy oraz w walce z chorobami nowotworowymi. 


Okazuje się, że czystek zawiera również substancje, które skutecznie odstraszają owady i pajęczaki, bo kleszcze należą do rodziny tych ostatnich. Jeśli będziesz go pić regularnie, po jakimś czasie zapewni ci trwałą ochronę, bo zapach czystka będzie na twojej skórze wyczuwalny wraz z potem.

Czystka jednak na pewno nie będą pić nasze psy czy koty. Dlatego należy zrobić napar w bardzo dużym stężeniu, przelać do butelki z atomizerem i przed spacerem dokładnie pryskać futro pupila.

Zaletą naturalnego naparu jest możliwość spryskania okolic oczu i pyska, co jest niebezpieczne w przypadku preparatów zawierających środki chemiczne.

 

Tagi:

kleszcz ,  zioła ,  zioło ,  czystek ,  kleszcze , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót