Partner: Logo KobietaXL.pl

Szczęśliwy bambus jest łatwy w utrzymaniu i będzie się świetnie rozwijał w wypełnionym światłem domu, ale ważne jest, aby intensywne nie padało na niego bezpośrednio.

 

 

Jaki jest szczęśliwy bambus? W rzeczywistości rośnie on jak każdy bambus, w linii prostej, ale można mu w odpowiedni sposób nadać różny kształt. Z reguły dzieje się to kierując lub chowając jego łodygi od źródła światła oraz używając drutu florystycznego do układania kształtu łodyg. Jest to jednak długotrwały proces i wymaga znajomości rzeczy.

 

W Azji nazywa się Fu Gui Zhu, przez wiele lat był chińskim symbolem siły. Jest symbolem silnego życia z obfitym dobrobytem. Podziwiany jest bardzo za jego cechy, takie jak bardzo szybki wzrost i niewiarygodny opór. Dla wielu osób tradycją jest dawanie tego rodzaju roślin podczas otwarcia biznesu, urodzin, rocznic, nagród i osiągnięć. Podarowanie tej rośliny w prezencie zwiększa szczęście osoby, której ją dajesz.

 

Eksperci feng shui twierdzą, że bambus przyciąga pomyślną energię. Będąc silną rośliną, ożywi cały dom. Możesz również zająć się bardzo określonymi obszarami swojego życia, które chcesz poprawić. Okazuje się bowiem, że określona ilość łodyg odpowiada za różne aspekty życia.

1 - oznacza szczęście

2 - mężczyzna i kobieta są reprezentowani przez dwa pnie, jest uważany za „bambus miłości”.

3 - to najlepsza kombinacja dla Twojego domu. Reprezentuje trzy podstawowe filary; szczęście, długowieczność i długie życie, jest to też teraźniejszość, przeszłość i przyszłość.

4 - nie zaleca się posiadania czterech łodyg w domu, we wszystkich formach feng shui jest to postrzegane jako liczba ujemna, ponieważ jest to słowo bardzo podobne do chińskiego „śmierć”.

5 - reprezentuje fortunę, pięć bambusowych łodyg wzmacnia wszystkie 5 obszarów, które mogą wpływać na twoje życie na poziomie bogactwa.

6 - sześć po chińsku brzmi jak słowo „szczęście”. Te sześć bambusowych łodyg przyciąga dobrobyt, szczęście i szanse na większy sukces.

7 - zawsze była liczbą szczęścia, przyciąga również dobre zdrowie.

8 - język chiński odgrywa bardzo ważną rolę w prawie przyciągania tej liczby. Osiem łodyg brzmi jak słowo używane do dobrej prosperity.

9 - ta liczba reprezentuje «Wielkie Szczęście»

10 - uosabiają perfekcję, całość. Jeśli masz dziesięć łodyg w domu jako prezent, to jest błogosławieństwo, które ci ofiarowano. Z czasem znajdziesz swoje idealne życie.

21 – pełne błogosławieństwo. Obejmuje absolutnie wszystko, zdrowie, bogactwo, fortunę i wyższy stan świadomości. Jeśli ktoś da ci roślinę z taką liczbą bambusowych łodyg, daje to tobie i twojej rodzinie potężne trwałe błogosławieństwo.

Ta roślina jest bardzo wrażliwa na chlor i inne chemikalia powszechnie występujące w wodzie wodociągowej. Konieczne jest, aby woda była destylowana, można użyć wody z kranu, która pozostała co najmniej 24 godziny na świeżym powietrzu, aby chlor odparował. Jeśli masz bambus w szklanym wazonie, zaleca się cotygodniową wymianę wody, aby zachować dobrą higienę roślin.

 

 

Roślina lubi bardzo ciepłe temperatury, od 18 do 32 stopni Celsjusza. Nie pozostawiaj tej rośliny w pobliżu klimatyzatora lub innego rodzaju wentylacji.

źróło https://delabuenasuerte.com/plantas-de-la-suerte/bambu-de-la-suerte/

Tagi:

roślina ,  szczęście ,  bambus ,  feng shui , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót