Partner: Logo KobietaXL.pl

Anturium pochodzi z rodziny Arum, która obejmuje ponad tysiąc gatunków. Doczekało się poetyckich nazw w rożnych językach ze względu na nietypowy wygląd kwiatu, nazwa się je malowanym językiem albo paletą malarską. Według feng shui oznacza miłość w najczystszej formie i wieczne przyjaźnie. Przystosowuje się do prawie każdego środowiska i kwitnie cały rok, co sprawia, że jest rośliną bardzo ozdobną.

Nazwa pochodzi z języka greckiego: oura, co oznacza ogon i anthos, co oznacza kwiat. W wielu kulturach anturium jest symbolem gościnności, ponieważ uroda anturium dekoruje dom i zachęca ludzi do odwiedzin i podziwiania jego piękna.

Według fen shui emituje tak pozytywną energie, że przyciąga wszystko co dobre – pieniądze, miłość, przyjaźń, działa korzystnie na ludzi i na zwierzęta. Przyjmuje się, że gdy nowo narodzone dziecko chowa się w domu, w którym rośnie anturium, będzie w życiu szczęśliwe i znajdzie prawdziwą miłość.

Kwiaty anturium występują w różnych kolorach. Każdy ma swoje znaczenie i w zależności od tego, który wybierzesz, będzie miał inne korzyści niż reszta. Jeśli więc chcesz go komuś wręczyć, wybierz taki, który twoim zdaniem najbardziej pasuje do obdarowywanej osoby.

 

Czerwony kolor kwiatu anturium symbolizuje pasję, podziw i miłość, ma kształt dużego serca, co symbolizuje właśnie miłość. Idealny na walentynki, dla osoby, którą kochasz i chcesz jej pokazać, co czujesz.

Białe anturium uosabia niewinność i czystość. Idealne, aby podarować je podczas chrztu lub ślubu.

Różowe anturium ma wielki ładunek macierzyńskiej miłości, symbolizującej współczucie i kobiecość. Jest idealny dla twojej mamy, siostry, babci, cioci. Różowy reprezentuje też dobro i naturę rzeczy.

Zielone anturia  stworzone specjalnie dla ludzi, którzy chcą się rozwijać. Są symbolem siły, nadziei i naturalności. Są one dobre dla każdego typu osoby, ponieważ dając je, życzysz drugiej osobie powodzenia.

Fioletowe anturium znane jest od niedawna. Ten kolor symbolizuje królewskość, pasję i duchowość.

 

Anturium, oprócz tego, że jest dekoracyjne, przynosi radość i szczęście ludziom. Ponieważ, jak pisaliśmy, według Feng Shui jest to kwiat pozytywnych energii, który daje szczęście, pomaga mieć dobre relację z osobą, od której go dostajesz.

Warto więc mieć anturium w domu. Szczególnie, że według badań prowadzonych przez NASA, doskonale oczyszcza powietrze z amoniaku, formaldehydu, ksylenu i toluenu.

Tagi:

rośliny ,  roślina ,  feng shui ,  wokół magii , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz