Partner: Logo KobietaXL.pl

Kiedy takie rośliny wchodzą w kontakt z wodą, „puchną” w żołądku, powodując uczucie sytości, które powoduje, że jemy mniej pokarmu.

Niektóre z tych roślin zmniejszających apetyt mogą również pomóc nam regulować poziom cholesterolu i pasaż jelitowy. Część roślin „oszukuje” mózg, a jedzenie ich szybciej wysyła do niego informacje o zaspokojeniu głodu.

Możemy podzielić je na cztery kategorie:

- zmniejszające apetyt: zmniejszają uczucie głodu poprzez „puchnięcie” się w żołądku.

- rośliny moczopędne: pomagają nam eliminować płyny.

- wypełniacze, zmniejszają spożycie kalorii, ponieważ uniemożliwiają całkowite trawienie.

- podkręcające metabolizm, pomagają spalić więcej kalorii.

 

Dziś napiszemy o tych, które warto jeść, jeśli chcemy zmniejszyć apetyt. Są to:

Guma guar: jest to roślina pochodząca z Indii. Bardzo szybko „puchnie” w żołądku, wywołując efekt sytości. Powinna być przyjmowana przed posiłkami i pomoże nam jeść mniej.

Glukomannan: zawiera dużą ilość rozpuszczalnego błonnika, który w kontakcie z wodą stukrotnie zwiększa swój rozmiar. Powoduje uczucie sytości, które zmniejsza apetyt. Będąc rośliną bogatą w błonnik, poprawia również pasaż jelitowy.

Spirulina: algi słodkowodne bardzo bogate w białko, są produktem sycącym i lekko przeczyszczającym.

Pektyna jabłkowa: to błonnik pokarmowy, który przyjmowany przed posiłkami powoduje uczucie sytości. Wchłania cukry i tłuszcze z pożywienia, opóźniając jego wchłanianie w jelitach. Należy przyjmować ją pół godziny przed posiłkiem.

Babka płesznik: zmniejsza wchłanianie węglowodanów, a po napęcznieniu wodą daje efekt sytości, zmniejszający apetyt. Jest to jedna z najbardziej znanych i najtańszych roślin zmniejszających apetyt.

Yerba mate: picie herbaty yerba mate to samo zdrowie, a yerba mate także zmniejsza uczucie głodu. W połączeniu z dobrymi ćwiczeniami stanowi świetne wsparcie w odchudzaniu.

W mniejszym stopniu korzystne działanie mają też : glony morszczynu, listownica, algi agarowe, nasiona lnu, różne rodzaje otrębów i owoce gorzkiej pomarańczy.

 

Aby zmniejszyć apetyt preparaty należy zażywać przed jedzeniem i popijać je dużą ilością wody.

Nie należy ich przyjmować w przypadku niedrożności przełyku lub jelit.

Przed podjęciem decyzji o długotrwałym zażywaniu którejkolwiek z tych roślin w celu zmniejszenia apetytu, należy skonsultować się ze swoim lekarzem.

Tagi:

odchudzanie ,  rośliny ,  apetyt , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót