Partner: Logo KobietaXL.pl

Podkreślanie dużego biustu ładnie wygląda przy szczupłej talii i wiotkiej figurze. Ale nawet u szczupłych kobiet obfity biust sprawia, że wyglądają znacznie masywniej. Bardzo pogrubia przy mocniejszej sylwetce i oponach na brzuchu.

 

Niestety, wielu kobietom czy to po już ciąży czy też w okresie menopauzy w staniku znacznie przybywa. Warto więc wiedzieć jak mimo dużego biustu wyglądać dużo szczuplej.

 

1. Przede wszystkim należy nosić stonowane kolory i dekolty typu V. One zmniejszają biust optycznie. Jeśli już golf to nie przy szyi, ale dłuższy luźno zwisający, zakrywający biust. Dobre są też dekolty typu woda, które luźno układają się na piersiach.

 

2. Unikajcie rzeczy bardzo obcisłych, one nie tylko powiększają biust, ale pokazują wszelkie przyrosty na brzuchu. I rzecz jasna, poziomych pasów. Jeśli szerokie pasy to wyłącznie wzdłuż.

 

3. Używajcie chust, szali. Umiejętnie założone powodują, że biust pod nimi „znika”. Podobnie jest z ponchem, ale pod warunkiem, że jest miękkie i ładnie się układa. Sztywne doda wyłącznie kilogramów. Zobaczcie film, jak fajnie nosić szal!

 

4. Absolutnie zakazane są rzeczy odcinane pod biustem i modne ostatnio rozszerzane tuniki. Przy dużych piersiach i brzuchu kobiety wyglądają w nich jak dzień przed porodem! To fatalna moda dla chcących tuszować biust. Jeśli już getry i tunika, to tunika zwężana do dołu, najlepiej typu nietoperz. Przy obfitych biodrach najlepiej gdy sięga do połowy uda.

 

5. Nauczcie się łączyć długości z szerokościami, mówiąc umownie. Przy szerokim dole – długiej spódnicy czy spodniach szerokich, góra wąska, dość krótka, przy obfitym biuście najlepszy jest nietoperz ze ściągaczem na biodrach. Przy wąskich spodniach można nosić praktycznie wszystko, w tym dłuższą i luźniejszą górę.

Jeśli chcecie skomponować luźną długa górę z luźnym długim dołem polecam styl na „cebulkę” czyli lagenlook. To mój ulubiony i możecie znaleźć na ten temat oddzielny artykuł. Przy wąskim dole dla dużego biustu dobre są tzw. pudełka czyli swetry szyte z kwadratu z wcinanymi niżej rękawami.

 

6. Rzecz jasna biust zmniejszają większe dekolty, ale tu ostrożnie. Ogromny dekolt na ogromnych piersiach wygląda dość wyzywająco.

 

7. Nie zapominajcie też o dobrym biustonoszu – poczytajcie, jak samej go dobrać. W sklepach są też staniki, które optycznie zmniejszają biust tzw. mimimzery. Warto taki stanik choć jeden mieć, ale zanim go kupicie, dokładnie zmierzcie, bo wiele z nich spłaszcza biust, co też dobrze nie wygląda.

 

8. W zimie warto zafundować sobie body z obciskającego materiału. Dobre body wyposażone jest w odpowiedni stanik i optycznie zmniejsza talię.

 

9. Nie noście rozkloszowanych płaszczy, kurtek itp. Przy dużym biuście całe zrobicie się wielkie. Lepsza będzie klasyczna, prosta dyplomatka.

 

10. Unikajcie szpilek i wąskich platform. Duża kobieta w takich butach wygląda zwyczajnie źle – ma się wrażenie, że buty nie wytrzymają jej ciężaru. Lepsze są słupki albo stabilne sztyblety.

 

 

Polecam wam film z pokazu jednej z moich ulubionych firm – Sarah Pacini. Warto zobaczyć, jak komponowane są tam stroje, choć nie wszystkie pasują dla kobiet o dużym biuście i korpulentnych. Idealnie jednak połączono tam długości i szerokości, jest to zresztą jednak z czołowych światowych firm lansujących lagenlook.

 

ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz

Tagi:

biust ,  moda xl ,  lagenlook ,  duży biust , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz