Partner: Logo KobietaXL.pl

Ministerstwo Skarbu Państwa wraz z Energa SA rozpoczyna nowy projekt skierowany do kobiet, pod nazwą „Giełda jest kobietą”. Projekt został objęty honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Pani Ewy Kopacz.

Ideą przedsięwzięcia jest zwiększenie wiedzy z inwestowania na giełdzie oraz podniesienie wiary w swoje możliwości wśród przedsiębiorczych Polek. W tym celu zaplanowano szkolenia w 5 największych miastach Polski z udziałem specjalistek z rynku kapitałowego. Spotkanie inauguracyjne odbędzie się 17 marca br. w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dzięki dwóm kierunkom strategicznym Akcjonariatu Obywatelskiego, programu o inwestowaniu na giełdzie, zainicjowanego przez MSP: ułatwieniu inwestorom indywidualnym nabycia akcji prywatyzowanych poprzez giełdę spółek oraz bogatej ofercie edukacyjnej, Akcjonariat Obywatelski przyczynił się do wzrostu zainteresowania tą formą lokowania kapitału i oszczędności wśród Polaków.

Jednak według wyników Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2014, niespełna 1/5 wszystkich inwestorów stanowią kobiety. Wskaźnik ten od roku 2010 stale rośnie, niemniej dynamika zmian jest za mała i wynosi średnio 1,65%. Przy założeniu, że średni wzrost udziału kobiet systematycznie inwestujących się utrzyma, będą one stanowiły 50% wszystkich inwestujących dopiero w roku 2035. W 2010, kiedy powstawał program Akcjonariat Obywatelski Ministerstwo Skarbu podjęło zadanie  wyrównania szans na rynku kapitałowym pomiędzy inwestorami indywidualnymi a instytucjonalnymi. Dziś chcielibyśmy zwiększyć udział kobiet wśród inwestorów indywidualnych. Dlatego uruchamiamy projekt „Giełda jest kobietą” a w jego ramach cykl bezpłatnych szkoleń w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku, które poprowadzą ekspertki rynku kapitałowego – powiedział Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu Państwa.

Podczas spotkań o charakterze szkoleniowo-warsztatowym z elementami wykładu motywacyjnego, uczestniczki projektu będą miały możliwość zdobycia wiedzy na temat rynku kapitałowego oraz poszerzenia wiadomości o możliwościach rozwoju firmy i lokowania oszczędności poprzez inwestycje na giełdzie. Swój udział w roli prelegentek potwierdziły: dr Iwona Sroka – Prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, Maja Goettig – prezeska Instytutu Analiz i Ratingu przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, dr Małgorzata Dec-Kruczkowska, dyrektorka Departamantu Analiz MSP, Agata Gawin - zastępca dyrektora Domu Maklerskiego Raiffeisen Bank Polska S.A., Izabela Olszewska - dyrektorka Pionu Rozwoju Rynku GPW, Beata Jarosz - doradca zarządu Towarowej Giełdy Energii  oraz Olga Kozierowska – autorka projektu „Sukces Pisany Szminką”, którego celem jest inspirowanie kobiet do odważnych działań biznesowych, a także psycholog Maria Rotkiel. Szkolenia odbędą się od marca do czerwca w pięciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku oraz w Lublinie.

„Giełda jest kobietą” to projekt realizowany w ramach Akcjonariatu Obywatelskiego – programu edukacyjnego o inwestowaniu na giełdzie, zainicjowanego w 2010 roku przez Ministerstwo Skarbu Państwa przy współpracy najważniejszych instytucji i organizacji rynku kapitałowego oraz spółek giełdowych.

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny. 

Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz TU

 

Tagi:

kobieta ,  biznes ,  szkolenie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót