Partner: Logo KobietaXL.pl

Chodzi o zdjęcie, na którym młoda modelka Mia Goth leży w "seksualnie sugestywnej pozie" - jak powiedzieli przedstawiciele brytyjskiego Urzędu ds. Standardów Reklamy. Urzędnicy stwierdzili również, że niepoprawnym jest fakt, iż kobieta wygląda na osobę mającą mniej niż 16-lat. Czytelnicy magazynu, którzy wnieśli skargę do ASA uważają, że firma nie powinna pokazywać dziecka ubranego jak dorosła kobieta, leżącego na łóżku w dwuznacznej pozie. Ich zdaniem to nieodpowiedzialne i obraźliwe. 

 

ASA przyznał rację czytelnikom stwierdzając, że zdjęcie opublikowane w brytyjskim Vogue jest niepoprawne politycznie i zakazał pokazywania reklamy w takiej formie. Jak podaje BBC zdaniem urzędników zdjęcie jest niewłaściwe i może powodować u odbiorców wrażenie przedstawiania dziecka w seksualnej sytuacji, a nawet niewykluczone, że może generować przestępstwa na tle seksualnym.

 

Vogue UK odpiera zarzuty. Zdaniem magazynu zdjęcie przedstawiające 22-letnią modelkę nie powinno wywoływać takich emocji, gdyż jego czytelnicy są wykształceni, wyrafinowani, o wysokich standardach i przede wszystkim potrafią docenić fotografię najwyższej klasy. Dodatkowo odpowiadają, że oni sami nie otrzymali żadnych bezpośrednich skarg dotyczących najnowszej kampanii Miu Miu Prada od swoich czytelników. 

A jakie jest wasze zdanie na temat zdjęcia promującego najnowszą kolekcję Miu Miu? 

foto: https://twitter.com/wwd Prada Miu Miu/Steven Meisel

 

źródło: http://www.bbc.co.uk/newsbeat/article/32603741/irresponsible-prada-miu-miu-advert-banned-for-sexualising-a-model

 
KKR

Tagi:

reklama ,  styl ,  marketing ,  moda ,  Prada ,  zakazane reklamy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz