Partner: Logo KobietaXL.pl

Położone w Górach Betyckich pasmo Sierra Nevada liczy sobie 120 kilometrów szerokości, a najwyższy szczyt Mulhacen ma aż 3478 m wysokości. Zaledwie 30 kilometrów od Granady zbudowano tu stację narciarską Pradollano, leżącą na wysokości 2100 m.

suerra nevada trasy

Widoki zapierają dech

 

Pradollano to tak naprawdę spory plac, na którym koncentruje się narciarskie życie, a wkoło pobudowane są hotele i apartamenty. Rdzennych mieszkańców brak. Cała stacja okupowana jest przez turystów, którzy uwielbiają pławi się w słońcu. Bo w końcu przyjeżdżając na narty do Andaluzji oczekują innych temperatur niż na przykład w Alpach. Infrastruktura podporządkowana jest białemu szaleństwu. Wypożyczalnie sprzętu, sklepy sportowe, szkółki narciarskie dominują. No i oczywiście knajpki, w których można siedzieć na świeżym powietrzu, delektując się pięknymi widokami, popijając wino i jedząc typowe hiszpańskie potrawy lub obecną wszędzie na świecie pizzę.

Można delektować się widokami i spróbowac pić wino z w tradycyjny hiszpański sposób z porrona

 

Na narciarzy czeka ponad 100 kilometrów świetnie przygotowanych tras, na które z Pradollano można dostać się dwoma gondolami, a potem zjechać do samego miasteczka. Trasy są raczej łagodne i nie mam mowy o tym, by się zgubić. Wszystkie drogi prowadza w jedno miejsce, niczym do przysłowiowego Rzymu. Najwyższy szczyt Veleta, na który można wjechać liczy sobie 3398 m. Rozciąga się z niego piękny widok nie tylko na Granadę, w pogodne dni, których akurat tam nie brakuje, można zobaczyć morze.

 

Jest gdzie jeżdzić...

 

Już na górze zawodu nie zaznają ci, którzy lubią uprawiać „narciarstwo tarasowe”. Jest wystarczająca ilość knajpek, które dysponują nasłonecznionymi tarasami, na których stoją bezpłatne leżaki. Widoki zapierają dech w piersiach, a bezchmurne niebo z ogromnym słońcem świetnie ładuje akumulatory.

 

Uciech dla nie jeżdżących na nartach czy desce jest zdecydowanie mniej. Nie jest więc to miejsce dla osób nie korzystających z uroków białego szaleństwa. Narciarze, jeśli chcą zmiany klimatu, po 40 minutach jazdy są w Granadzie. Po 2 godzinach mogą siedzieć na plaży...

 

Widoki  po drodze do Granady

 

To co warto w Granadzie zobaczyć, to niewątpliwie Alhambra, do której przyjeżdża najwięcej turystów odwiedzających Hiszpanię. Nie do pogardzenia jest również Stare Miasto z przepiękną katedrą.

 

A w Granadzie lato...

Andaluzja słynie nie tylko z pięknych krajobrazów i oliwy z oliwek, której tu produkuje się najwięcej. Mieszkają tu również najsympatyczniejsi w Hiszpanii ludzie, pogodni, uśmiechnięci i zawsze serdeczni dla turystów.

 

Wieczorem też jest pięknie

Jeśli więc chcecie poczuc się jak w raju dla narciarzy, warto tu przyjechać...

Magdalena Gorostiza

 

 

Tagi:

podróże ,  sierra nevada ,  narty , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót