Partner: Logo KobietaXL.pl

Zanim weźmiesz do domu psa, musisz wiedzieć kilka rzeczy. Przede wszystkim to nie jest zabawka. To żywe stworzenie, które czuje, wymaga opieki, odpowiedzialności. I sporej pracy nad jego wychowaniem, podobnie jak małe dziecko.

 

Najlepiej jest zawsze wziąć szczeniaka i być z psem od początku. Ale szczeniaki załatwiają się w domu! Musisz po psie sprzątać, ewentualnie kupować maty, wychodzić na spacer dosłownie co kilka godzin! Pies sam nie nauczy się czystości, nie pomogą też kary ani bicie. Tylko systematyczność, ale też nie zawsze.

Jestem w psiej grupie, w której właściciele piszą, że nawet roczne psy potrafią zasikiwać swoje posłanie albo narobić do ludzkiego łóżka! Musisz się liczyć, że i twój nabytek też może mieć podobne problemy.

 

Psy niszczą! Szczeniaki potrafią pogryźć cenne dla ciebie rzeczy, jeśli będą je miały w swoim zasięgu. Mogą skasować ci ulubione buty, ponadgryzać meble, poduszki, zasłony. Możesz pożegnać się z ukochaną torbą, bo nieopatrznie powiesiłaś ją na krześle! Dorosłe psy też potrafią dokonać demolki, szczególnie gdy dłużej zostają same. Potrafią roznieść mieszkanie na strzępy, co możecie obejrzeć na załączonych filmach.

 

 

Psy wymagają opieki podczas wyjazdów! Nie zawsze możesz psa ze sobą zabrać. Masz potencjalnego opiekuna? Stać cię na hotel? – doba od 50 zł w górę. Pomyśl o tym wcześniej, żebyś nie zostawiał potem w lesie swojego pupila.

 

Psy chorują, wymagają szczepień, odrobaczania itp. To wszystko kosztuje i to niemało. Pamiętaj też, że chory pies potrafi narobić niezłego bałaganu. Wymioty, kupy na podłodze, na dywanie, na wykładzinie. Trzeba to sprzątać, nie ma innej rady. Jesteś gotowa na takie poświęcenie?

 

Niektórzy decydują się na wzięcie dorosłego już psa, przyuczonego czystości itp. Jeśli to mały piesek to pół biedy. Ale stanowczo doradzam branie do domu dużego, dorosłego psa, szczególnie jeśli są małe dzieci. Nie znacie go ani jego reakcji! Może być zwyczajnie niebezpieczny.

 

Pies jest najcudowniejszym przyjacielem, ale przyjaźń wymaga poświęceń. Pamiętajcie o tym i zastanówcie się dobrze, zanim przyjmiecie psa do domu.

 

Tagi:

pies ,  zwierzęta , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót